سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۲۸ - چهارشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۶

رییس دانشگاه شهرضا مطرح کرد:

امکانات رسانه‌ای نباید در انحصار فرد یا گروه خاصی باشد

دکتر علی بیگی با تأکید بر لزوم رعایت اصول دموکراسی و آزاداندیشی در اداره رسانه‌ها، گفت: ارتباطات نباید انحصاری و در دست فرد یا گروه خاصی باشد.

به گزارش شهرضا نیوز، رییس دانشگاه شهرضا، در جلسه‌ای که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار در محل دانشگاه دولتی این شهرستان تشکیل شد، عنوان کرد: امروزه پشت پرده بسیاری از نبردها و اختلافات کشورهای مختلف جهان، تغییرات بهای شاخص بورس و نوسانات قیمت کالاهای اساسی، رسانه های خبری هستند که از سوی کمپانیهای بزرگ اقتصادی حمایت می‌شوند.
دکتر امیرحسین علی بیگی گفت: ژورنالیست بودن واقعاً یک قدرت است، او با ابزار کلمات می‌تواند یک هویت ایرانی اسلامی بسازد، از جنگها جلوگیری و یا مسیر جدیدی را به سوی پیشرفت و توسعه ایجاد کند.
وی تصریح کرد: در عصر حاضر رسانه از مهمترین ارکان پیشرفت و توسعه در جوامع مختلف است و خبرنگار نیز مهمترین رکن آن محسوب می‌شود.
رییس دانشگاه شهرضا بیان کرد: امروزه تکنولوژی با روند شتابانی رشد و توسعه پیدا کرده است و رسانه‌ها نیز باید همپای سایر مظاهر توسعه آن، پیشرفت کنند.
علی بیگی با تأکید بر لزوم رعایت اصول دموکراسی و آزاداندیشی در اداره رسانه‌ها، عنوان کرد: ارتباطات نباید انحصاری و در دست فرد یا گروه خاصی باشد.
وی اظهار کرد: رسانه‌ها، نقش مؤثری در تقویت هنجارهای مثبت و زدودن ناهنجاریها و فرهنگ پذیری جامعه دارند.
رییس دانشگاه شهرضا اذعان کرد: حمایت از رسانه های بومی هر منطقه در واقع حمایت از پیشرفت و توسعه آن منطقه محسوب می‌شود.
علی بیگی در ادامه افزود: رسانه‌ها باید دموکراتیک و واقع نگر باشند، اما آیا در واقعیت نیز همینگونه است؟ مسلماً نیست؛ رسانه‌هایی که با ثروتهای هنگفت لابی صهیونیست اداره می‌شوند مسائل بی اهمیت را بزرگنمایی و مسائل بااهمیت را بی ارزش جلوه می‌دهند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.