سرویس: اجتماعی ۰۸:۱۵ - سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۶

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا مطرح کرد:

قوانین شوراهای اسلامی نیازمند بازبینی است

صالحپور گفت: قوانین مربوط به فعالیت شوراهای اسلامی هنوز هم نواقص زیادی دارد که باید برطرف شود.

به گزارش شهرضانیوز، عضو شورای اسلامی شهر شهرضا در جلسه علنی شورای شهر شهرضا که با حضور منتخبان پنجمین دوره این شورا و در محل ساختمان شورای شهر شهرضا برگزار شد، یکی از مهمترین مشکلات شهرداریها را عدم وجود مدیریت واحد شهری برشمرد و افزود: در طول ۱۷ سال گذشته نه تنها شهرداریها از این نارسایی رنج برده‌اند، بلکه اعضای شوراهای اسلامی نیز با مشکلات زیادی مواجه شده‌اند.
مهدی صالحپور تصریح کرد: لازم است فعالیتهای حوزه مدیریت شهری تحت نظر شهردار هر شهر باشد تا از حفاری های متعدد و بی مورد، نامه‌نگاریهای اداری که تنها به طولانی شدن جریان امور منجر می‌شود و نیز اتلاف وقت برای اخذ مصوبات شهرستانی و استانی، جلوگیری شود.
وی در خصوص سایر مزایای اجرای طرح مدیریت واحد شهری اظهار کرد: تسهیل و تسریع در پاسخگویی به مطالبات مردمی و نیز جلوگیری از سرگردانی ارباب رجوع بین ادارات مختلف از جمله دیگر مزایای این طرح است.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا ادامه داد: شوراهای اسلامی نهادی برگرفته از قانون اساسی و منطبق با تعالیم قرآن کریم است که امکان مشارکت عمومی افراد در مدیریت شهری و روستایی را فراهم می‌کند.
وی اظهار کرد: نبود سازوکار لازم برای استفاده از نظرات مختلف مردم در اداره شهرها که گاه باعث رنجش و کنارگذاشتن نخبگان می‌شد باعث شد تا در دوران بعد از انقلاب امام راحل(ره) دستور تشکیل شوراهای اسلامی را صادر کنند اما قوانین مربوط به فعالیت این نهاد هنوز هم نواقص زیادی دارد که باید برطرف شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.