سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۵ - جمعه ۱۳ مرداد ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا؛

موسم حج بهترین مکان برای اعلام نظر درباره اشغال قدس است

حجت الاسلام یعقوبی گفت: موسم حج و اجتماع بزرگ جهان اسلام در آن بهترین زمان و مکان برای اعلام نظر درباره اشغال مسجد الأقصی و حضور شرارت آمیز آمریکا در منطقه است.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته این شهرستان که در مسجد و حسینیه صدیقه طاهره(س) شهرضا برگزار شد، با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارگزاران حج، اظهار کرد: حضور در نماز جماعت به همراه سایر مسلمانان ضروری است چون دشمن به دنبال تفرقه افکنی در بین جهان اسلام است و اینگونه اقدامات دسیسه های آن را خنثی می‌کند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی بیان کرد: پرهیز از بازارگردی و عدم اقدام به خرید کالاهایی که در داخل کشور تولید می‌شود، از جمله دیگر مواردی بود که رهبری معظم انقلاب بر آن تأکید فرمودند.
وی ادامه داد: موسم حج و اجتماع بزرگ جهان اسلام در آن بهترین زمان و مکان برای اعلام نظر درباره اشغال مسجد الأقصی و حضور شرارت آمیز آمریکا در منطقه است.
حجت الاسلام یعقویی تصریح کرد: تعامل با دنیا مورد قبول است، ما باید با همه کشورهای جهان به غیر از اسراییل و آمریکا تعامل داشته باشیم اما در جریان این تعامل نباید از دشمن شناسی و دسیسه های دشمنان غفلت کنیم.
امام جمعه شهرضا اضافه کرد: ملت بزرگ ایران در طول ۳۸ سال گذشته همواره با دسیسه ها و توطئه دشمنان مواجه بوده اما با توکل بر خداوند و پیروی از ولی فقیه و حفظ اتحاد و انسجام، در برابر آنها پیروز شده است.
حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بخشهایی از سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیض حکم ریاست جمهوری، عنوان کرد: جمع آراء عمومی و انتخاب یک رجل سیاسی به عنوان رییس جمهور، مسئولیت بزرگی را بر عهده او قرار می‌دهد که یک امانت الهی است.
وی اظهار کرد: همه باید به رییس جمهور منتخب ملت کمک کنند، موفقیت ایشان در خدمت رسانی به مردم نیازمند همدلی و همراهی همه افراد و گروه‌ها است.
امام جمعه شهرضا بیان کرد: مردم به خوبی در صحنه رقابتهای انتخاباتی شرکت کردند و اکنون نوبت آن است که در مرحله بعدی از منتخب خود حمایت کنند تا در پیشبرد اهداف کشور موفق باشد.
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: رهبری معظم انقلاب در مراسم تنفیض حکم ریاست جمهوری ۳ مطالبه و ۱۰ توصیه را بیان فرمودند که توجه به آنها برای همه دولتمردان ضروری است.
وی تصریح کرد: عمل کردن بر اساس یک برنامه دقیق، حفظ اتحاد ملت و تحمل نظرات مخالف و استفاده از افکار و طرحهای همه افراد، از جمله مهمترین مواردی بود که رهبر معظم انقلاب در بیانات خود مشروحاً درباره آن توضیح دادند.
امام جمعه شهرضا اضافه کرد: مسئولان باید به میان مردم بروند تا از مشکلات آنها باخبر شوند، اگر وسایل و ابزار کار، مناصب و مقامات حکومتی و تشریفات اداری مسئولان را از مردم جدا کند، اثری در جامعه نخواهند داشت.
حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: مردم جامعه ما حق شناس هستند، مسئولان هم باید قدر نیروهای انقلابی و پرانگیزه‌ای را که در مواقع حساس در صحنه حاضر می‌شوند را بدانند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.