سرویس: اخبار شهرضا ۱۳:۵۰ - یکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶

در جلسه شورای اداری شهرضا عنوان شد؛

قرار نیست تنها «یک عده خاص» مسئول اداره کشور باشند/ شهرضا در بُن بست قرار نمی گیرد!

نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس، با اشاره به اقدام های انجام شده برای پیگیری و احقاق حقوق مردم شهرضا در پروژه احداث آزادراه تهران – فارس، بیان کرد: اجازه نمی‌دهیم شهرضا در بن بست قرار بگیرد.

به گزارش شهرضانیوز؛ نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان، در مجلس شورای اسلامی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری شهرضا، با اشاره به اقدام های انجام شده برای پیگیری و احقاق حقوق مردم شهرضا در پروژه احداث آزادراه تهران – فارس، بیان کرد: اجازه نمی‌دهیم شهرضا در بن بست قرار بگیرد.

به گفته سمیه محمودی، که با پیگیری های زیادی که در این زمینه انجام شد، سید حسین میرشفیعی – معاون وزیر راه در شهرضا حاضر شد و با ایجاد مسیرهای دسترسی برای شهرضا به این آزادراه، قول مساعد داد که به منافع شهرضا آسیبی نمی‌رسد.
سمیه محمودی همچنین با اشاره به اقدام اخیر آمریکا در وضع تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی، بیان کرد: اینگونه اقدام ها برای مردم ایران تازگی ندارد، همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است که کاری به جز اقدامات شیطانی ندارد.
وی گفت: مردم ایران همیشه برای مبارزه در صحنه حاضر هستند و در برابر اینگونه سیاستهای ضد بشری سکوت نمی‌کنند، آنان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ثابت کردند که از هیچ اقدامی در حمایت از نظام اسلامی کوتاهی نمی‌کنند.
محمودی عنوان کرد: مجلس آمریکا پیش از این نیز با تثبیت تحریم های ضد ایرانی، دشمنی خود را ثابت کرده بود بنابراین مردم از نمایندگان مجلس انتظار داشتند که طرحی را برای مقابله با این اقدام آمریکا آماده کند، به همین منظور ۱۰ نفر از نمایندگان مجلس در کمیسیونی طرحی را آماده کردند.
وی بیان کرد: البته توافقنامه برجام، معاهده‌ای بین ایران و شش کشور دیگر است و آمریکاییها نمی‌توانند آن را نقض کنند، در طرح مجلس شورای اسلامی هم اشاره شد که ایران ناقض برجام نیست.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در طرح مجلس شورای اسلامی که به منظور مقابله با اقدام آمریکا انجام شد، تقویت و حمایت از نیروهای مسلح نظامی و انتظامی به ویژه هوافضای سپاه از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، البته آمریکاییها سپاه قدس را هم تحریم کردند که در مقابل مجلس علاوه بر حمایت از این نیرو، تقویت توان بازدارندگی و موشکی ایران را با اختصاص اعتبارهای قابل توجهی مطرح کرده است.
محمودی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: نمی‌دانم چرا خبر معدوم کردن ۷۰ کیلو مواد غذایی فاسد در شهرضا مهم جلوه داده می‌شود اما حضور مدیران ارشد کشوری به شهرستان برای پیگیری مشکلات مردم در حاشیه قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: تصویربرداری از تصفیه خانه شهرک رازی باید بزرگنمایی شود اما حضور معاون وزیر صنعت معدن تجارت برای حل معضلات شهرکها و نواحی صنعتی مورد توجه نیست، آیا کسانی از این کار سود شخصی دارند؟ البته من به کار خود ادامه می‌دهم و به عهدی که با مردم بستم وفادارم.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید در جایی که منافع مردم مطرح است، سیاسی بودن خود را کنار بگذاریم، اگر نماینده مجلس، فرماندار و شهردار برای حل مشکلات مردم وظیفه دارند، سایرین هم در این زمینه مسئولیت دارند که باید به آن عمل کنند.
محمودی اظهار کرد: بنده از وزیر صنعت معدن تجارت سؤال هایی داشتم که به برای پیگیری آن معاون خود را به شهرستان فرستادند اما اگر مطالبات مردم شهرضا کاملاً پاسخ داده نشود در دولت آینده هم همین سؤال ها تکرار خواهد شد.
نماینده مردم شهرستانهای شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم تحلیف رییس جمهور دولت دوازدهم در ۱۴ مردادماه، گفت: همه ما چشم امید به تدبیر دولت دوازدهم داریم تا کابینه جدید خود را معرفی کند، نمایندگان مجلس هم باید در رأی دادن به وزرای پیشنهادی به درستی عمل کنند.
محمودی ادامه داد: نمایندگان مردم از رییس جمهور انتظار دارند زمینه گردش نخبگان را در جامعه فراهم کند، قرار نیست تنها یک عده خاص مسؤول اداره امور باشند، تاکنون در دولتها گردش نخبگان اتفاق نیفتاده است.
محمودی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به اعتراض های مردم مناطق جرم افشار، نسیم آباد و منوچهرآباد شهرضا درخصوص انتشار بوی تعفن ناشی از استقرار تصفیه خانه فاضلاب در نزدیکی این مناطق، اظهار کرد: حل مشکل مردم این منطقه را دنبال می‌کنیم.

به گفته وی، در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل شرکت آب و فاضلاب استان برگزار کردیم قرار شد این مشکل تا سه ماه آینده حل شود.
وی اذعان کرد: البته شورای شهر نیز با تصویب طرح تکمیل فاضلاب شهرضا در قالب تبصره ۳ قانون ایجاد تأسیسات آب و فاضلاب از این اقدام حمایت کرد اما لازم است این مصوبه پیگیری شود.

امام جمعه شهرضا در ادامه جلسه شورای اداری، درباره اهمیت نماز جمعه، گفت: نمازجمعه قرارگاه فرهنگی جامعه و امامان جمعه فرماندهان این قرارگاه هستند چون ما در حال جنگ نرم با دشمن هستیم و دشمن از هر فرصت و از هر امکانی برای تهاجم فرهنگی استفاده می‌کند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی تصریح کرد: مردمی که در نماز جمعه حاضر می‌شوند از مسئولان انتظار دارند که در نماز جمعه حاضر شوند اما متأسفانه برخی از مسئولان در طول سال حتی یک بار هم در نماز جمعه حاضر نمی‌شوند.
وی ادامه داد: انقلاب مشروطه در اثر اختلاف از بین رفت و امروز نماز جمعه به عنوان نهادی برای از بین بردن اختلاف عمل می‌کند.
حجت الاسلام یعقوبی تأکید کرد: نماز جمعه برای ایجاد وحدت و همبستگی در جامعه است، قبل از انقلاب هم نماز جمعه با تلاش برخی از علما و به صورت کاملاً محدود برگزار می‌شد اما از برکت های انقلاب اسلامی آن بوده که نماز جماعت جمعه در سراسر کشور احیا شد تا جایی که امروز ۹۰۰ کرسی خطابه نماز جمعه در کشور وجود دارد.
امام جمعهشهرضا اظهار کرد: امام راحل(ره) در کتاب صحیفه نور ۸۶ مرتبه نسبت به بررسی واقعه مشروطه تذکر داده‌اند چون در انقلاب مشروطه دشمنان بعد از ایجاد تفرقه در میان دوستان و همراهان انقلاب، زمینه نفوذ فرصت طلبان در بدنه حاکمیت را ایجاد کردند.

حضور مسئولان در نماز جمعه مصداق بارز امر به معروف است
عضو جامعه روحانیت شهرضا، عنوان کرد: نماز جمعه مهمترین نهاد ولایت در هر شهر است، مردم با حضور در نماز جمعه از مهمترین مسائل اجتماعی، سیاسی و دینی خود آگاه می‌شوند بنابراین نماز جمعه یک پایگاه مهم عبادی و سیاسی است.
حجت الاسلام محمد ابراهیم کفیل تأکید کرد: مسئولان باید برای حضور در نماز جمعه بر دیگران پیشی بگیرند چون این اقدام یکی از بهترین انواع امر به معروف و نهی از منکر در حکومت اسلامی و تشویق افراد به شرکت در نماز جمعه است.
حجت الاسلام کفیل ادامه داد: در روایات آمده که نماز جمعه باعث حرام شدن آتش جهنم بر بدن است و موجب آسان شدن ترس و هول قیامت و کشیده شدن قلم عفو بر جرائم اعمال گذشته است و ثواب شرکت در نماز جمعه برای کسی که قادر به انجام حج نیست، برابر با حج است.
عضو جامعه روحانیت شهرضا گفت: نماز جمعه عبادتی است همچون نمازهای دیگر که در ظهر روز جمعه و با شرائط خاصی انجام می شود.
کفیل اظهار کرد: در فضیلت این نماز همین بس که سوره ای در قرآن به این نام آمده و در آنجا به صراحت مؤمنان را به حضور در نماز جمعه دعوت فرموده است.
وی ادامه داد: در برخی روایات ترک کنندگان این عمل به سختی مورد سرزنش قرار گرفته اند تا آنجا که بر اساس روایتی کسی که سه هفته آنرا ترک کند منافق است.

اولتیماتوم فرماندار شهرضا به مدیران سهل انگار
فرماندار شهرضا نیز در این نشست عنوان کرد: حدود شش ماه قبل بخشنامه ای درباره ارتقاء سطح ایمنی بانکها در شهرستان ابلاغ شد و هریک از شعب بانکها که در این زمنیه اقدام مقتضی را انجام ندهند، شعب آنها در شهرضا تعطیل خواهد شد.
محسن گلابی همچنین با اشاره به اعتراض های مردم مناطق جرم افشار، منوچهرآباد و نسیم آباد درخصوص مشکلات فاضلاب این شهرستان بیان کرد: بارها اعلام شده که به مردم این منطقه حق می‌دهیم و برای حل مشکل آنها نیز تلاشهایی انجام شده که در آینده بسیار نزدیک به نتیجه می‌رسد.
وی گفت: برای اتمام مراحل ساختمان یال دوم بیمارستان شهرضا هم وزیر بهداشت قول اختصاص مبلغ مورد نیاز برای اتمام آن را داد و اگر همه موارد به خوبی پیش برود، تا پایان سال شاهد بهره برداری از این محل خواهیم بود.
گلابی گفت: متأسفانه برخی از مدیران اداره ها با دلایل مختلف پاسخ نامه‌های اداری را نمی‌دهند یا محتوای پاسخ ارسالی به نامه درخواست مطابقت ندارد.
وی اظهار کرد: اگر تا یک ماه آینده مدیران اداره هایی پاسخ نامه های اداری را ندهند یا پاسخهای غیرمرتبط ارسال کنند، نام آنها در جلسه شورای اداری برده خواهد شد.
فرماندار شهرضا تأکید کرد: بارها از اداره های مختلف خواسته شده تا گزارش عملکرد خود را ارائه دهند اما کسی به این درخواست عمل نکرده است.
گلابی بیان کرد: لازم است همه اداره ها گزارش عملکرد و پروژه‌های اجرایی خود را برای هفته دولت اعلام کنند اما هر اداره یا دستگاهی که گزارش خود را ارسال نکرد به منزله آن است که اقدامی هم انجام نداده است.
انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.