سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۳۴ - جمعه ۰۶ مرداد ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا مطرح کرد؛

خدمات شهرداری شهرضا در طول ۲۰ ماه گذشته قابل تقدیر است

حجت الاسلام یعقوبی گفت: خدمات گسترده شهرداری در نهضت آسفالت معابر و خیابانها، جمع آوری زباله و رفت و روب معابر و لایروبی انهار قابل تقدیر و تشکر است، همه ما باید بیاموزیم از کسانی که خدماتی به شهر و شهروندان می کنند، تشکر کنیم.

به گزارش شهرضانیوز؛ امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با اشاره به تحولات اخیر منطقه خاورمیانه، عنوان کرد: اقدام رژیم جعلی اسراییل در هتک حرمت مسجد الأقصی در حقیقت اعلام جنگ به جهان اسلام است.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی گفت: اقدام های محدود کننده مأموران اسراییلی برای تردد به مسجد الأقصی با مقاومت مردم فلسطین حذف شد، امیدواریم مبارزه های مردمی تا حذف کامل اسراییل از صفحه روزگار ادامه داشته باشد.
وی بیان کرد: تحریمهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی که شامل بخشهای مختلف تسلیحاتی، موشکی، سپاه پاسداران و حقوق بشر است، برای مردم کشور تازگی ندارد، آمریکا همواره با انقلاب اسلامی و مردم ایران در جنگ بوده است.
امام جمعه شهرضا، آمریکا را مرکز فساد عالم دانست و افزود: کشوری که خودش بزرگترین ناقض حقوق بشر است دیگران را به این مسئله محکوم می کند؛ همه ما وظیفه داریم با متابعت از رهبری انقلاب در برابر آمریکا و دسیسه های آن ایستادگی کنیم.
یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: یکی از مهمترین دستورهای دینی به همه ما، حفظ اتحاد و همبستگی و همراهی افراد با یکدیگر است.
وی اظهار کرد: همه افراد مؤمن و باتقوا در جامعه ما به دنبال ایجاد اتحاد و همدلی و همزبانی بین افراد هستند و سعی می کنند تا جایی که امکان دارد از تفرقه جلوگیری کنند.
امام جمعه شهرضا با اشاره به مراجعات مکرر مردمی به دفتر امام جمعه این شهرستان برای پیگیری حل مشکلات جامعه بیان کرد: هیچ یک از ائمه جمعه حقوق بگیر دولت نیستند، حتی وقتی یکی از علما به عنوان امام جمعه منصوب می‌شوند همه مراجع به جز رهبر معظم انقلاب، شهریه او را نیز نصف می‌کنند.
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: اقامه نماز جمعه و توصیه هایی که در آن می شود برای رضای خدا است و هیچگونه منافع مادی در آن متصور نیست.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به دیدار شهردار و کارکنان شهرداری شهرضا با وی، عنوان کرد: شهردار و کارکنان شهرداری در این جلسه گزارش عملکرد ۲۰ ماهه خود را ارائه دادند که اقدامی مناسب و در خور توجه است، سایر مسئولان نیز باید گزارش عملکرد خود را به صورت دوره ای ارائه کنند تا مردم از روند اجرای امور آگاه شوند.
وی اضافه کرد: خدمات گسترده شهرداری در نهضت آسفالت معابر و خیابانها، جمع آوری زباله و رفت و روب معابر و لایروبی انهار قابل تقدیر و تشکر است، همه ما باید بیاموزیم از کسانی که خدماتی به شهر و شهروندان می کنند، تشکر کنیم.
امام جمعه شهرضا، با اشاره به برگزاری نخستین نماز جمعه بعد از انقلاب در ۵ مردادماه ۱۳۵۸، گفت: در حال حاضر بیش از ۹۰۰ کرسی خطابه نماز جمعه در سراسر کشور برگزار می‌شد که از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
امام جمعه شهرضا با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب، عنوان کرد: نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر، قرارگاه ایمان و تقوا و حافظ ایمان مردم است.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: نماز جمعه تنها نهاد ولایت در هر شهر و پایگاه هدایت و رهبری مردم است.
وی همچنین بیان کرد: به عنوان یک تذکر به مسئولان اداره صنعت معدن تجارت و اتحادیه های صنفی اتاق اصناف عرض می‌کنم، ایجاد فروشگاه های زنجیره‌ای در سطح شهر و ازدیاد آنها باعث تعطیلی واحدهای صنفی کوچک می‌شود.
امام جمعه شهرضا ادامه داد: کسی منکر لزوم وجود فروشگاه های بزرگ نیست اما زیاد شدن و احداث بی رویه آنها، به صلاح نیست.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.