سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۵ - جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا تأکید کرد؛

ضرورت تشکیل کارگروه فضای مجازی در شهرستان/ رئیس جمهور برای تحقق وعده های انتخاباتی برنامه ریزی کند

حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر ضرورت تشکیل کارگروه فضای مجازی در این شهرستان، گفت: تشکیل این کارگروه با هدف آسیب شناسی این فضا و ارائه راهکارها و مقابله با آن ها ضرورت دارد.

به گزارش شهرضانیوز؛ امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان، با اشاره به آزادی شهر موصل از حلقه محاصره گروهک تروریستی داعش و کشته شدن رهبر این گروهک، گفت: فتح موصل پاسخ قاطعی به توطئه های آمریکا در منطقه بود، دولت عراق هم باید قدردان حمایت مرجعیت شیعه، کمک های ایران و همه عواملی باشد که باعث کسب این موفقیت شدند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی عنوان کرد: باید آزادی موصل را به همه مسلمانان شیعه و سنی تبریک بگوییم، آمریکا و متحدانش و اسراییل و عربستان و متحدان آنها منجر به استقرار داعش در منطقه شده و اکنون شکست سختی خورده‌اند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: در آستانه تشکیل کابینه دولت دوازدهم باید وعده های انتخاباتی رییس جمهور را یادآوری کرده و از ایشان بخواهیم که برای تحقق آنها برنامه ریزی کنند.
حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: باید افرادی به عنوان وزیر به مجلس معرفی شوند که در شأن ملت بزرگ، انقلابی و مؤمن ایران باشند.
وی بیان کرد: مهمترین عامل موفقیت دولتها فراجناحی عمل کردن آنها است، تجربه تاریخی نشان داده است که دولتی که تنها از یک جناح حمایت کند، موفق نخواهد بود.
امام جمعه شهرضا در ادامه این مطلب افزود: باید کسانی به عنوان دولتمردان آینده معرفی شوند که متخصص، متعهد، علاقه مند به خدمت و به دنبال ایجاد اتحاد بین مردم باشند.
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: باید کسانی زمام امور را در دست بگیرند که به دنبال اتحاد همه افراد تحت لوای اسلام ناب محمدی هستند تا عمل آنها باعث استمرار اقتدار ایران در جهان باشد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر ضرورت تشکیل کارگروه فضای مجازی در این شهرستان، عنوان کرد: باید زمینه عمل به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را در فضای مجازی فراهم کنیم.
امام جمعه شهرضا اظهار کرد: تشکیل کارگروه فضای مجازی با هدف آسیب شناسی این فضا و ارائه راهکارها و مقابله با آنها ضرورت دارد.
یعقوبی بیان کرد: باید با کسانی که قصد ترویج بی حجابی و بد حجابی در جامعه دارند و فضای مجازی را ابزار مفیدی برای رسیدن به اهداف خود می‌دانند، مقابله شود.
وی تصریح کرد: در قطعنامه راهپیمایی عفاف و حجاب در شهرستان بر ضرورت تولید فیلم و سریال هایی که مضمون آنها در راستای حفظ شعائر اسلامی و در رأس آنها عفاف و حجاب باشند، تأکید شد.
وی ادامه داد: دستگاه‌های امنیتی باید فرایند تولید محتوا در فضای مجازی را بررسی کنند تا عقاید خلاف مذهب در این طرق منتشر نشود زیرا برخی افراد به دنبال ضربه زدن به اعتقادات دینی و ترویج شبهات بی اساس هستند.
امام جمعه شهرضا تأکید کرد: اگر توهین به مقدسات جامعه رواج پیدا کرد، سیاست نهایی دشمن در زمینه تهاجم فرهنگی پیروز شده است.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: باید قداست حوزه های علمیه، بقاع متبرکه و مقدسات دینی حفظ شود، وهابیت در شرایط فعلی به دنبال ضربه زدن به اساس دین است و تخریب یادمان های مذهبی را در دستور کار خود قرار داده است اما در ایران اسلامی مزار علمای بزرگی نظیر شیخ صدوق هنوز مشخص است که باید این موقعیت حفظ شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.