سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۵۵ - جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا مطرح کرد:

یکی از بارزترین ویژگیهای استاد خدادادی تلاش برای حل معضلات مردم بود

حجت الاسلام یعقوبی گفت: یکی از بارزترین ویژگیهای اخلاقی این استاد فرهیخته، تعامل برای حل مشکلات مردم به ویژه معضلات اقتصادی آنها بود.

به گزارش شهرضانیوز؛ امام جمعه شهرضا در آیین تجلیل از استاد علی خدادادی- استاد برجسته هنر فرشبافی ایران، عنوان کرد: یکی از بارزترین ویژگیهای اخلاقی این استاد فرهیخته، تعامل برای حل مشکلات مردم به ویژه معضلات اقتصادی آنها بود.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی تأکید کرد: بر اساس حدیثی از حضرت علی (ع) انسان باید آنچه را که برای خود دوست دارد برای دیگران هم دوست بدارد و هرآنچه برای خود نمی پسندد برای دیگران نیز نپسندد، اگر همه ما تنها به همین دستور اسلامی عمل می‌کردیم، بسیاری از معضلات اجتماعی از بین می‌رفت.
وی گفت: سررشته همه مشکلات اقتصادی جامعه در نظام بانکی بیمار و نرخ سود بالای بانکها است، امروزه بخش بسیار زیادی از معضلات مردم مربوط به مسائل اقتصادی است که اعطای وامهای ۳ درصد قرض الحسنه‌ می‌تواند این مشکلات را برطرف کند، در حالی که در شرایط فعلی شاهد پرداخت وام هایی با نرخ سود ۱۸ و حتی بیشتر هستیم.
حجت الاسلام یعقوبی تصریح کرد: مهمترین ویژگی هنرمند متعهد، اعتقاد به خداوند و دستورات الهی است، خدمات بسیار زیاد استاد خدادادی، برگرفته از روحیات الهی و التزام به اخلاق اسلامی بود به همین دلیل همگان را شیفته او بودند.
وی ادامه داد: شخصیت یک کلیت روانشناختی است که انسان خاصی را به فرد و جامعه معرفی می‌کند بنابراین یک مفهوم انتزاعی نبوده و تجلی یک موجود زنده است که از آن به عنوان انسان یاد می‌شود.
امام جمعه شهرضا گفت: وراثت، تعلیم و تربیت و اجتماع در روح و روان یک فرد اثر می‌گذارد، انسان وارسته همه چیز را تنها برای خود نمی‌خواهد بلکه دستور دارد تا دیگران نیز از مواهب الهی که او در اختیار دارد، استفاده کنند.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: بر اساس آنچه که دانشمندان در مورد شخصیت بیان کرده‌اند، شخصیت به معنای واقعیت وجودی افراد است که در محل کار یا به هنگام فراغت مشاهده می‌شود.
وی اظهار کرد: این هنرمند بزرگ دارای اوصاف برجسته شخصیتی همچون ادب، متانت و دینداری بود و در مدت عمر خود سعی کرد تا جایی که امکان دارد به دیگران خدمت کند.
نام استاد خدادادی در میان فرهیختگان تاریخ شهرضا می‌درخشد
فرماندار شهرضا، عنوان کرد: زنده نگه داشتن نام و یاد هنرمندان در هر شرایطی خوب و اقدامی پسندیده است، اما باید به هنرمندان تا زمانی که زنده هستند توجه و از آنان قدردانی کنیم.
محسن گلابی اظهار کرد: افرادی همچون استاد علی خدادادی در دوران عمر خود نه تنها برای زندگی و معاش خود تلاش می کنند بلکه خدماتی ارائه می دهند که همه افراد بشر را از آن بهره مند شده و در نام و آوازه شهر و دیار خود را جهانی می ‌کنند.
وی ادامه داد: این شهرستان همواره زادگاه و محل پرورش مردان و زنانی بوده است که در دوران حیات و مرگ خود همواره خدماتی به افراد زیاد ارائه کرده و اقداماتشان تحسین دیگران را برانگیخته است.
گلابی با تأکید بر ضرورت مطالعه زندگینامه مفاخر شهرستان شهرضا، عنوان کرد: مطالعه این سرگذشتها انسانها را با دورانی از زندگی جمعی از بزرگترین اساتید و دانشمندان ایران آشنا می کند که در همه دوران عمر خود تنها به فکر حل مشکلات دیگران و ارائه خدمت به آنها بوده‌اند.
وی تأکرد کرد: امروز قرار است از خدمات مردمی تجلیل کنیم که همواره نام و یاد او برای همه مردم شهرضا یادآور مهر و دوستی و محبت است.
استاد علی خدادادی از برجسته ترین هرمندان فرشبافی کشور بود
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا، عنوان کرد: استاد علی خدادای از برجسته ترین چهره های هنر فرشبافی ایران بود که سبکی نوین در این رشته هنری ایجاد کرد اما ابعاد شخصیتی این هنرمند فقید تنها به این رشته هنری محدود نمی شد.
محمدعلی جعفری ادامه داد: استاد خدادادی انسانی متواضع، دانشمند و دوستدار دیگران و کمک به آنها بود، مجموعه این ویژگیها باعث شد تا مردم شهرضا نیز او را دوست بدارند تا جایی که اکنون در قالبی همایشی، به دنبال تقدیر از او و اقداماتش هستند.
وی گفت: هر یک از آثار هنری بخشی از عظمت خلقت خداوندی را ترسیم و افراد بشر را به سوی مبداء اصلی عالم هدایت می کنند.
جعفری عنوان کرد: هنرمندان انسانهای فرهیخته‌ای هستند که افراد بشر را به سوی خداوند، نور و روشنایی دعوت می کنند.
وی اظهار کرد: هنرمند پیام آور صلح و دوستی و نوید بخش دنیایی از خوبیهاست، هنرمندان انسانهای فرهیخته‌ای هستند که افراد بشر را به سوی خداوند، نور و روشنایی دعوت می کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.