سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۱۰ - سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

معاون فرماندار شهرضا:

بدحجابی، ضد ارزشی در تعارض با ارزشهای جامعه است

داراب گفت: بدحجابی یک ضد ارزش است که در تقابل با ارزشهای متعالی جامعه قرار دارد.

به گزارش شهرضانیوز، معاون فرماندار شهرضا در همایش عفاف و حجاب که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: بی توجهی به اعتقادات مذهبی باعث کم رنگ شدن مبانی دینی در جامعه می‌شود، تعصب مردم در حوزه عفاف و حجاب بسیار سازنده است زیرا این تعصب برخواسته از تمایلات دینی و الهی است.
محمدحسین داراب گفت: حجاب به عنوان مهمترین ویژگی ظاهری بانوان، نشانه التزام آنها به مبانی دینی و دستورات شرعی است.
وی عنوان کرد: در برخی موارد اقداماتی نظیر جو زدگی، روشنفکر نمایی، لجاجت و واکنش سیاسی باعث می‌شود تا افراد اقدام به بی حجابی کنند.
داراب رعایت حجاب را از جمله اصول مترقی و در راستای صیانت از حقوق شهروندی برشمرد و افزود: تیم های بازرسی از ادارات در این زمینه فعالیت می‌کنند و نتایج کلی گزارشات آنها حاکی از وضع مطلوب حجاب در ادارات شهرستان است.
وی تصریح کرد: هرچیزی که مخالف عرف و عادت عمومی جامعه باشد و ارزشها را به ضد ارزش تبدیل کند از آن به عنوان ناهنجاری یاد می‌شود.
معاون فرماندار شهرضا اذعان کرد: متأسفانه در بسیاری از موارد افراد به دلیل جهل و ناآگاهی در چالشهای اجتماعی گرفتار می‌شوند اما به هر صورت تغییرات ناخوشایند آن بر جامعه باقی می‌ماند.
داراب تأکید کرد: تغییراتی که اخیراً در جامعه در اثر پذیرش سبک زندگی نوین ایجاد شده، چالش هایی را فراروی جامعه قرار داده است که به مرور زمان به ناهنجاری اجتماعی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.