سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۹ - سه شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۶

رییس عقیدتی سیاسی گروه 22 توپخانه ارتش شهرضا:

حجاب مقوله‌ای مبتنی بر فطرت افراد بشر و عطیه‌ای الهی است

حجت الاسلام عالمی گفت: بهترین راه برای شناخت ارزش حجاب و عفاف، بررسی آن از دیدگاه مؤمنان به سایر ادیان و مذاهب است زیرا حجاب مقوله‌ای مبتنی بر فطرت افراد بشر و عطیه‌ای الهی است که در همه ادیان و مذاهب پذیرفته شده است.

به گزارش شهرضانیوز، رییس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش شهرضا در همایش عفاف و حجاب که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: فردی مانند آلفرد هیچکاک و یا ویل دورانت که از دیدگاهی خارج از آیین اسلام به مسئله حجاب نگریسته و در آن دقت کرده‌اند معتقدند که زنان شرقی و در رأس آنان زنان ایرانی، در پوشش حجاب بسیار جذابتر و با ابهت‌تر هستند.
حجت الاسلام علی عالمی گفت: به تصریح آلفرد هیچکاک امروزه خلاء عشق حقیقی در دنیای غرب به شدت احساس می‌شود، این در حالی است که داستانهای عاشقانه همچون لیلی و مجنون و یا زندگی واقعی مردم در مشرق زمین، محشون از لحظاتی است که در آن عشق پاک و حقیقی است.
وی همچنین بیان کرد: بانوان در کنار عظمتی که خداوند در نظام خلقت برای آنها در نظر گرفته است، رسالت های بزرگی همچون نقش مادری و همسری بر عهده دارند که در عین حساسیت، به خوبی از طرف آنها انجام می‌شود.

حجت الاسلام عالمی اظهار کرد: ممکن است این سؤال مطرح شود که عفاف و حجاب چرا برای بانوان وجود دارد و مردان از آن معاف هستند؟ در پاسخ باید بگوییم که حجاب مسئله‌ای مربوط به نوع بشر و همه انسانها بوده و در الزام به رعایت آن فرقی بین مرد و زن نیست.
رییس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش بیان کرد: حجاب برای زنان از ویژگی خاصی برخوردار است زیرا زنان در نظام خلقت که قرآن کریم نیز به آن اشاره دارد، به عنوان مظاهر عشق حقیقی و مورد طلب مطرح هستند و هر اندازه خود را از دید مردان بیشتر بپوشانند، بیشتر مورد طلب قرار می‌گیرند.
حجت الاسلام عالمی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: بهترین راه برای شناخت ارزش حجاب و عفاف، بررسی آن از دیدگاه مؤمنان به سایر ادیان و مذاهب است زیرا حجاب مقوله‌ای مبتنی بر فطرت افراد بشر و عطیه‌ای الهی است که در همه ادیان و مذاهب پذیرفته شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.