سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۲۷ - دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان:

وجود ۴ هزار نفر متقاضی طلاق توافقی در استان/ فقدان مهارت های ارتباطی مهمترین دلیل طلاق

ناجی گفت: ۴هزار زوج در سال گذشته در استان اصفهان متقاضی طلاق توافقی بوده که بعد از مراجعه به مراکز مشاوره مشخص شده مهمترین عوامل طلاق آن ها به ترتیب فقدان مهارت های ارتباطی، فقدان رابطه عاطفی، پرخاشگری کلامی، دخالت اطرافیان، فضای مجازی، سوء مصرف مواد مخدر، بیکاری و فقر بوده است.

به گزارش شهرضانیوز؛ معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان صبح امروز در هفتمین نشست تخصصی بررسی راهکارهای افزایش مشارکت زنان در توسعه پایدار با رویکرد فرهنگی اجتماعی که در سالن اجتماعات شهرداری شهرضا برگزار شد، عنوان کرد: پیش بینی می شود که بیش از ۸ هزار زن معتاد در استان باشند که سالانه بیش از ۸۰۰ هزار نفر از آن ها برای ترک اقدام می کنند.
معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان اذعان کرد: بسیاری از معضل های اجتماعی استان اصفهان مربوط به خارج از استان است، در سال گذشته ۷۸ دختر فراری در استان شناسایی شده که بومی استان اصفهان نبودند.
ناجی در ادامه این مطلب افزود: حدود ۱۱ هزار نفر در سال گذشته در استان اصفهان طلاق گرفتند که ۹٫۳ درصد از این افراد در سال نخست و ۴۰ درصد در ۵ سال نخست زندگی اقدام به طرح دادخواست طلاق کرده اند.
وی تصریح کرد: تصور های غلط زوجین از زندگی مشترک و یا از طرف مقابل و دیدگاه غیر واقع بینانه از جمله علل افزایش طلاق در سال های نخست زندگی بوده است، به همین منظور اداره بهزیستی ارائه آموزش های پیش از ازدواج به زوجین در آستانه ازدواج را در دستور کار خود قرار داده است.
معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان همچنین خبر از کاهش بیش از ۱۳ درصدی آمار طلاق در مناطق روستایی استان در سال ۹۵ داد و اظهار کرد: باید از آنچه منجر به این وضعیت شده حمایت و از آن به عنوان الگویی در مناطق شهری استفاده کرد.
ناجی با بیان این مطلب که «هنوز گزارشی از وقوع ازدواج سفید در استان اصفهان وصول نشده است»، عنوان کرد: بنیان خانواده در استان اصفهان هنوز هم اقتدار گذشته خود را دارد.
وی گفت: در سال در اثر ازدواج ۳ درصد به تعداد خانواده های استان اضافه و در اثر طلاق ۶ دهم از این تعداد کاسته می شود، این مسئله نشان می دهد سالانه ۲٫۴ درصد به خانواده های استان اضافه می شود.
معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان عنوان کرد: ۱۱٫۸ درصد از خانواده های استان اصفهان دارای سرپرست زن هستند که ۷۵ درصد از این تعداد بالای ۵۰ سال سن دارند.
ناجی گفت: نرخ رشد جمعیت در استان اصفهان حدود ۹۷ صدم درصد یعنی کمتر از یک درصد است که باید برای اصلاح آن تدابیر مناسب و مبتنی بر واقعیت اتخاذ شود، این بدان معنا است که تمایل به زاد و ولد کم است در حالی که توسعه پایدار مبتنی بر تقویت انگیزه پذیرش نقش مادری است.
وی عنوان کرد: متوسط بعد خانوار در استان اصفهان ۳٫۴ نفر و این میزان در کشور ۳٫۶ نفر است.
معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: متوسط سن ازدواج در استان اصفهان در جمعیت بانوان ۲۴٫۵ سال و در جمعیت مردان حدود ۲۹٫۵ تا۳۰ سال است که گرایش به تحصیلات عالی و بیکاری از جمله علل آن است.
ناجی بیان کرد: ۸۳ درصد از تماس گیرندگان با خط مشاوره ۱۴۸۰ در استان اصفهان خانمها هستند که نشان از حساسیت بیشتر آنها به امور سلامت روان است، مشکلات ۲۲ درصد از این افراد مربوط به همسر و ۲۵ درصد مربوط به افسردگی و اختلال های خلقی بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: استان اصفهان رتبه ۱۸ در بین استان های کشور از نظر شاخص نرخ طلاق را دارد.
معاون فرهنگی و پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان اظهار کرد: ۴ هزار زوج در سال گذشته در استان اصفهان متقاضی طلاق توافقی بودند که بعد از مراجعه به مراکز مشاوره مشخص شده مهمترین عوامل طلاق آنها به ترتیب فقدان مهارتهای ارتباطی، فقدان رابطه عاطفی، پرخاشگری کلامی، دخالت اطرافیان، فضای مجازی، سوء مصرف مواد مخدر، بیکاری و فقر بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.