سرویس: اخبار شهرضا ۱۲:۳۴ - یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی:

اجازه ندهیم کار یا رفتاری که با کتابهای مطهری شد تکرار شود+ تصاویر

عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی گفت: نباید بلایی که بر سر کتابهای استاد مطهری آوردیم را بر سر دیگر کتابها بیاوریم، نمی‌توان به زور از مردم خواست که کتابی را بخوانند بلکه باید محتوای هر کتاب را به خوبی برای آنان تشریح کنیم تا علاقه مندان با آن کتاب، آشنا شوند.

به گزارش شهرضانیوز، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی در برنامه نشست ادبی فرهنگ با نویسندگان و شاعران شهرضایی و افتتاح باشگاه کتابخوانی شهرداری شهرضا عنوان کرد: رؤسای فرهنگستان زبان و ادب فارسی معمولاً با دو بال سیاست و ادبیات وارد این سازمان می‌شوند.
هوشنگ مردای کرمانی عنوان کرد: فرهنگ و ادبیات این زمان را باید با سلیقه مردمان همین دوره تحلیل کنیم، اساساً فرهنگستان نیز با همین رویکرد و فارغ از جناح بندی سیاسی عمل می‌کند.
وی اظهار کرد: جامعه باید روزی به این باور برسد که هنرمندان را تنها از منظر هنر آنان مورد بررسی قرار دهد و از بیان مسائلی که ناشی از ورود به زندگی شخصی آنان است، پرهیز کند.
مرادی کرمانی تصریح کرد: هر یک از افرادی که امروز در بین ما نیستند زندگینامه‌ای داشتند که قابلیت تبدیل به یک رمان بسیار خوب را دارد؛ دیدگاه عموم مردم با یکدیگر متفاوت است، زندگی هر کس در جای خود شنیدنی و دیدنی است و این تنها نویسندگان ماهر هستند که می‌توانند آن را در قالب رمان یا داستانهای شیرین برای مردم بیان کنند.
وی اظهار کرد: بر اساس یکی از تحلیلهای جامعه شناختی مردم سه دسته هستند، مردم عادی، حاکمان و هنرمندان؛ مردم عادی و هنرمندان اگر در کنار هنرمندان و نویسندگان قرار بگیرند برای همیشه ماندگار خواهند شد زیرا بیان هنرمند در واقع همان سخن مردم است.
عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی بیان کرد: باید تلاش کنیم تا استعدادهای کودکان و نوجوانان را شناسایی و برای تبدیل شدن به نویسندگان بزرگ پرورش دهیم، اقدامی که آموزش و پرورش کرمان انجام داده تا تحلیلهای ادبی دانش آموزان را جمع آوری کند سبب شناسایی ۱۳ استعداد برتر در این زمینه شد که در نوع خود اقدامی کم نظیر است.
وی تأکید کرد: مدیرانی موفق هستند که به هنرمندان توجه کرده و سعی کنند که همیشه همراه آنان بمانند و زمینه بروز استعداد و هنر آنان را فراهم کنند.
عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی کرمانی تصریح کرد: نباید بلایی که بر سر کتابهای استاد مطهری آوریم را بر سر دیگر کتابها بیاوریم، نمی‌توان به زور از مردم خواست که کتابی را بخوانند بلکه باید محتوای هر کتاب را به خوبی برای آنان تشریح کنیم تا علاقه مندان با آن کتاب، آشنا شوند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.