سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۳۱ - شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا بیان کرد:

هیچ یک از مسئولان از شیوع بدحجابی در شهر حمایت نمی‌کنند

حجت الاسلام یعقوبی گفت: هیچ یک از مسئولان با بد حجابی و بی حجابی موافق نبوده و از آن حمایت نمی‌کند، آنچه در برخی موارد در معابر عمومی مشاهده می‌شود، مورد رضایت مردم و مسئولان نیست پس نباید اینگونه القا شود که اگر افرادی به صورت بد حجاب در جامعه حاضر می‌شوند به دلیل حمایت مسئولان است، اتفاقاً همه مدیران در هر جایگاهی با اینگونه اقدامات شدیداً برخورد کرده و خواهند کرد.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در جلسه ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان شهرضا، عنوان کرد: در مسئله سرقت احشام همکاری نیروی انتظامی و فرماندار باعث دستگیری سارقان و رفع مشکل شد، اداره صنعت، معدن و تجارت هم باید رسیدگی لازم را به عمل آورد تا اماکن صنفی نظیر کافی شاپ ها، اصول اخلاقی و احکام اسلامی را بهتر و بیشتر رعایت کنند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در ادامه افزود: یکی از مصادیق امر به معروف تقدیر و تشکر از خدمات مسئولانی است که واقعاً به دنبال خدمت رسانی به مردم هستند، حالا اگر مدیری هم در کار خود ضعیف است این مسئله باید به فرماندار گزارش داده شود.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش شهرستان با اجرای طرح بسیار خوبی طراحی لباسهای فرم مدارس را به مسابقه گذاشته و در آن به دوخت چادر به عنوان حجاب برتر هم اشاره کرده است.
حجت الاسلام یعقوبی گفت: اگر افراد نقطه ضعفی را در هر جایگاهی مشاهده کردند باید آن را به مسئول مربوطه گزارش دهند تا به آن رسیدگی کند و از طرح آن در فضای مجازی خودداری کنند.
وی با اشاره به نامگذاری ۱۷ تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب در تقویم رسمی کشور، بیان کرد: این روز به عنوان نماد مبارزه رژیم پهلوی با مظاهر دینی و شرعی و از آن جمله عفاف و حجاب شناخته می‌شود، همه ما باید به مسئله عفاف و حجاب معتقد باشیم و بدانیم که آن از جمله ضروریات دین است.
وی تصریح کرد: هیچ یک از مسئولان با بد حجابی و بی حجابی موافق نبوده و از آن حمایت نمی‌کند، آنچه در برخی موارد در معابر عمومی مشاهده می‌شود، مورد رضایت مردم و مسئولان نیست پس نباید اینگونه القا شود که اگر افرادی به صورت بد حجاب در جامعه حاضر می‌شوند به دلیل حمایت مسئولان است، اتفاقاً همه مدیران در هر جایگاهی با اینگونه اقدامات شدیداً برخورد کرده و خواهند کرد.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: در حال حاضر دیدبان های قدرتمندی بر اجرای احکام شرعی در جامعه نظارت دارند که با تمام توان به دنبال حفظ ارزشهای جامعه هستند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

0 دیدگاه برای “هیچ یک از مسئولان از شیوع بدحجابی در شهر حمایت نمی‌کنند”

 1. {یَا بَنِی آدَمَ قَدْ أَنْزَلْنَا عَلَیْکُمْ لِبَاسًا یُوَارِی سَوْآتِکُمْ وَرِیشًا وَلِبَاسُ التَّقْوَى ذَلِکَ خَیْرٌ ذَلِکَ مِنْ آیَاتِ اللَّهِ لَعَلَّهُمْ یَذَّکَّرُونَ}
  اى فرزندان آدم در حقیقت ما براى شما لباسى فرو فرستادیم که عورتهاى شما را پوشیده مى دارد و [براى شما] زینتى است و[لى] بهترین جامه [لباس] تقوا است این از نشانه‏ هاى [قدرت] خداست باشد که متذکر شوند (سوره اعراف آیه ۲۶)

  فرق حیوان با بنی آدم بود اندر حجاب

  محترم آن کس که کرد از بدحجابی اجتناب

  هست این قانون قرآن کریم ای خواهرم

  یا بنی آدم بود مصداق آن اندر کتاب

  بال پرواز کمالات است اندر این جهان

  مرغ بی پر طعمه درنده گردد با شتاب

  غنچه ایمن باشد از گلچین چو اندر پرده است

  گل که از سر پرده بر گیرد بود در پیچ و تاب

  تاج کرمنا میفکن از سر ای انسان پاک

  باش اندر چتر عزت بالاخص اندر شباب

  ای که در انظار مردم خودنمایی می کنی

  از کجا دانی قیامت ایمنی تو از عذاب

  باب توبه باز باشد لیک باید هر چه زود

  عزم خود را جزم بنموده نمایی اجتناب

  آن که از آیات قرآن مبین الگو گرفت

  فارغ البال و (رهائی) زیست تا روز حساب

  (اثر طبع استاد حاج علی محمد رهائی شهرضائی)

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.