سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۰۷ - جمعه ۱۶ تیر ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا مطرح کرد:

آزادی موصل مرهون فتوای مرجعیت و تلاش سردارانی همچون قاسم سلیمانی است

حجت الاسلام یعقوبی با اشاره به بخشهایی از تحولات منطقه خاورمیانه، گفت: آزا سازی موصل مرهون فتوای مرجعیت شیعه، تلاش سردارانی همچون قاسم سلیمانی و سربازان مدافع ایرانی است.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا، با اشاره به فرارسیدن هفته قوه قضاییه گفت: تنها محلی که از تضییع حقوق افراد جلوگیری کرده و افراد می توانند با حضور در آن سخن خود را بیان و از حق خود دفاع کنند، دادگستری است.

حجت الاسلام سیف الله یعقوبی  با انتقاد از عدم حضور برخی از مسئولان در نماز جمعه، عنوان کرد: در هفته قوه قضاییه و در روزی که به عنوان روز مالیات در تقویم نامگذاری شده، شایسته بود تا مسئولان این دو دستگاه اداری در نماز جمعه حاضر و مشکلات مردم را می شنیدند.
وی در بخش دیگری ازسخنان خود، با اشاره به بخشهایی از تحولات منطقه خاورمیانه، گفت: آزا سازی موصل مرهون فتوای مرجعیت شیعه، تلاش سردارانی همچون قاسم سلیمانی و سربازان مدافع ایرانی است.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: مسئولان در هر شرایطی باید اقدامات خود را با نظر رهبری معظم انقلاب هماهنگ کنند تا از انحراف جلوگیری شود.
امام جمعه شهرضا با اشاره به گردهمایی منافقان در فرانسه، بیان کرد: آمریکا و اسراییل که دشمنان اصلی انقلاب اسلامی ایران هستند می خواهند با توسل به گروهک منافقان، به اهداف خود دست یابند.
حجت الاسلام یعقوبی گفت: بهترین روش امر به معروف و نهی از منکر در زمینه عفاف و حجاب آن است که کارکنان ادارات و نهادهای دولتی مبلغ این فریضه باشند؛ معلمان آموزش و پرورش هم اگر اندکی از وقت خود را به این مسئله اختصاص دهند بسیار اثرگذار خواهد بود.
وی عنوان کرد: آموزش و پرورش شهرستان با اجرای طرح خوبی، دوخت لباسهای مدرسه از قبیل چادر را به مسابقه گذاشته‌اند که اینگونه اقدامات در نوع خود بسیار خوب و تأثیرگذار است.
امام جمعه شهرضا اظهار کرد: وقتی نیروهای انقلابی می توانند در مقابل نیرویی همچون داعش ایستادگی کرده و آن را از بین ببرند، قطعا در برابر معضلاتی نظیر بد حجابی هم می توانند ایستادگی کنند.
حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: طبق نظر امام راحل (ره) جلوگیری از آزادیهای مخرب غربی در جامعه ضروری است، اشتباه رضاخان هم این بود که فکر می کرد بی حجابی عامل پیشرفت جامعه غربی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرارسیدن ۱۶ تیرماه – روز مالیات، عنوان کرد: همه افرادی که کسب، پیشه یا صنعتی در جامعه دارند باید برای کمک به عمران و آبادانی کشور مالیات بپردازند.
امام جمعه شهرضا اظهار کرد: طبق نظر رهبری انقلاب، پرداخت مالیات یک فریضه است و همه اقشار جامعه باید در انجام آن کوشا باشند؛ مسئولان هم باید تلاش کنند تا از فرار مالیاتی جلوگیری کنند.
یعقوبی همچنین با اشاره به نامگذاری ۲۱ تیرماه به عنوان روز عفاف و حجاب و فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه‌ای، بیان کرد: بسیاری از مشکلات جامعه به دلیل بی توجهی به ورزش است و به همین دلیل باید بیشتر به آن توجه شود.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: در سال ۱۳۱۴ در چنین روزی مردمی که در اعتراض به قانون ضد دینی کشف حجاب در مسجد گوهرشاد تحصن کرده بودند، به دست عوامل رژیم پهلوی قتل عام شدند.
وی ادامه داد: در ۲۱ تیرماه امسال تعداد زیادی از بانوان مذهبی و محجبه شهرستا شهرضا راهپیمایی عفاف و حجاب را برگزار می‌کنند، اینگونه اقدامات نماد پایبندی بانوان جامعه به احکام اسلامی است و باید از آن حمایت شود.
امام جمعه شهرضا تأکید کرد: اگر در گذشته مادرانی با اعزام فرزندان خود به جبهه از تعرض به خاک کشور و دین و انقلاب جلوگیری کردند، امروز هم بانوان مؤمنه‌ای هستند که در برابر ناهنجاریهای اجتماعی از جمله حجاب ایستادگی کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.