سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۲۲ - سه شنبه ۰۶ تیر ۱۳۹۶

در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا مطرح شد:

تأکید هنرمندان شهرضا بر استفاده بیشتر از ظرفیتهای هنری شهرستان

جعفری گفت: نخبگان هنری شهرستان در نخستین جلسه شورای هم اندیشی هنر شهرضا بر ضرورت استفاده بیشتر از هنرمندان شهرستان در برنامه های هنری تأکید کردند.

به گزارش شهرضانیوز، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان شهرضا، عنوان کرد: در شهرستان شهرضا کمبودهایی در زمینه قرائت و تجوید قرآن کریم وجود دارد و به همین دلیل لازم است برای تقویت قرآن آموزان در این بخشها از اساتید برجسته ملی و استانی برای حضور در شهرستان دعوت شود.

محمدعلی جعفری اذعان کرد: قرآن آموزان شهرضایی در رشته های حفظ قرآن در مسابقات نمره های بالایی را کسب می کنند اما به دلیل عدم کسب نمره های بالا در قرائت و تجوید، نمی توانند به رتبه های بالا دست پیدا کنند.
وی تصریح کرد: مؤسسات قرآنی باید همانند سایر مؤسسات از امکانات و تجهیزات لازم برخوردار باشند و برای این منظور نیاز به حمایت دستگاه های اجرایی است.
جعفری گفت: مؤسسات قرآنی کشور در جال حاضر زیر نظر ۲ سازمان تبلیغات اسلامی و فرهنگ و ارشاد اسلامی فعالیت می کنند اما در کنار این مؤسسات هم نهادهایی همانند بسیج، دانشگاه ها و آموزش و پرورش هم فعالیتهای قرآنی چشمگیری دارند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود از تشکیل شورای هم اندیشی هنر شهرضا شهرضا خبر داد و افزود: این شورا مرکب از جمعی از نخبگان هنری شهرستان و زیر نظر شورای فرهنگ عمومی شهرستان، تشکیل شد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرضا اظهار کرد: شورای هم اندیشی هنر شهرستان شهرضا چهارمین شورا از این نوع در استان اصفهان است و از جمله اهداف تشکیل ان می توان به مشاوره برای برگزاری برنامه های هنری، شناسایی توانمندی های هنری شهرستان، معرفی هنرمندان در سطح ملی و استانی و  تعیین نقش کاربردی هنر، است.
جعفری گفت: نخبگان هنری شهرستان در نخستین جلسه شورای هم اندیشی هنر شهرضا بر ضرورت استفاده بیشتر از هنرمندان شهرستان در برنامه های هنری تأکید کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: یکی از مهمترین نیازهای شهرستان شهرضا تشکیل پژوهشکده قرآنی است زیرا در حال حاضر پژوهشهای متنوعی در شهرستان انجام می شود که به هیچ وجه از انسجام کافی برخوردار نیست.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.