سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۱۱ - یکشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۶

فرماندار شهرضا مطرح کرد؛

باید زمینه مناسب را برای حضور فعال بانوان در جامعه فراهم کنیم

گلابی گفت: انقلاب اسلامی ایران زمینه مناسبی برای حضور بانوان در همه عرصه های اجتماعی فراهم کرد و این گروه از جامعه نیز با استفاده از فضای موجود، هنر و استعداد خود را ثابت کردند، به همین منظور باید امکانات لازم را برای پرورش استعداد آنها در اختیارشان قرار دهیم.

به گزارش شهرضانیوز، فرماندار شهرضا در جلسه گارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان شهرضا، عنوان کرد: اکنون از زمانی که بانوان در جامعه سرکوب و استعدادشان نادیده گرفته می شد، بسیار فاصله گرفته ایم و همه اقشار جامعه به توان، استعداد و هوش بالای جامعه بانوان پی برده اند.

محسن گلابی اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران زمینه مناسبی برای حضور بانوان در همه عرصه های اجتماعی فراهم کرد و این گروه از جامعه نیز با استفاده از فضای موجود، هنر و استعداد خود را ثابت کردند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، اذعان کرد: اینکه جامعه ما در معرض آسیبهای اجتماعی و تهاجمات فرهنگی دشمن قرار دارد، غیر قابل انکار است اما بزرگنمایی بیش از حد این مشکلات نیز مانع توجه صحیح به آنها و در نتیجه برنامه ریزی برای رفع آنها می شود.
گلابی اضافه کرد: بانوان در جامعه ایرانی از گذشته های دور تاکنون مهمترین پشتوانه اقتصادی و عاطفی خانواده ها بوده اند، بنابراین با مشاهده چند مورد از آسیبهای اجتماعی نباید این جایگاه خطیر را زیر سؤال ببریم.
وی تأکید کرد: خانواده هایی که در آنها والدین به وظیفه نظارتی خود به خوبی عمل می کنند و با استفاده از اصول علمی و منطقی رفتار فرزندان خود را کنترل می کنند، از آسیبهای اجتماعی نیز در امان هستند.
رییس کارگروه بانوان شهرستان شهرضا تصریح کرد: تاکنون موردی از آسیبهای اجتماعی نظیر ازدواج سفید در شهرضا مشاهده نشده است زیرا فرهنگ غنی مردم این دیار که مبتنی بر آموزه های اصیل اسلامی است، مانع بروز چنین رفتارهایی می شود.
فرماندار شهرضا بیان کرد: بانوان ایرانی در حال حاضر با حضور در عرصه های مهم ملی و جهانی خدمات بسیار زیادی به جامعه بشری ارائه می دهند و این مسئله باعث افتخار همه است.
وی ادامه داد: در گذشته حضور بانوان در عرصه های اجتماعی و ورزشی و علمی محدود به پایتخت و چند شهر بزرگ کشور بود اما اکنون همه بانوان در همه مناطق کشور کارهای بزرگی را انجام می دهند که در برخی موارد نام آنها را در ردیف چهره های برتر ملی و جهانی قرار داده است.
حسن ضیایی در جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان شهرضا، عنوان کرد: مرکز تخصصی سفال شهرضا از آغاز ماه ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون با ۳ کارگاه آموزشی، مشغول آموزش علاقه مندان به این هنر است.

وی اظهار کرد: محدودیتی برای ورود هنرآموزان به این مرکز وجود ندارد و همه افراد از همه سنین با تحصیلات سیکل تا کارشناسی ارشد امکان حضور در آن را دارند.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرضا بیان کرد: مهمترین هدف از ایجاد مرکز تخصصی سفال شهرضا، آموزش این هنر به افراد جویای کار و نیز کمک به رونق بیشتر این هنر اصیل است.

ضیایی گفت: یکی از مهمترین برنامه هایی که در این مرکز به آن توجه شده، فرهنگسازی در استفاده از ظرف سفالی به جای ظروف یکبار مصرف است.

وی عنوان کرد: تاکنون ۱۲۰ نفر از بانوان علاقه مند به هنر سفالگری در مرکز تخصصی سفال شهرضا آموزشهای لازم را فراگرفته‌اند که تعدادی از آثار هنری آنها در نخستین نمایشگاه خاص پردازی کشور به نمایش گذاشته شد.

رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرضا اظهار کرد: در تابستان امسال کلاس آموزشی سفال به صورت رایگان برای دو گروه سنی دختران و پسران ۱۰ تا ۱۵ سال و در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.