سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۴۵ - پنج شنبه ۰۱ تیر ۱۳۹۶

رییس سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

افزایش ۵ برابری مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد

محسنی بندپی گفت: در مراسم افطاری اخیر در محضر رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور اعلام کردند که در پایان دولت دوازدهم مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را با اولویت توانمندسازی به ۵ برابر افزایش خواهند داد.

به گزارش شهرضانیوز،  رییس سازمان بهزیستی کشور، در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا عنوان کرد: در ۲ سال اخیر رهبر معظم انقلاب با هدف کنترل و مهار آسیبهای اجتماعی ۴ بار مسئولان نظام را احضار و از آنان گزارش خواستند و به دستگاههای اجرایی که در صف نخست مبارزه با آسیبهای اجتماعی هستند امر فرمودند که این زمینه با قاطعیت وارد عمل شوند.
انوشیروان محسنی بندپی اظهار کرد: دولت دکتر روحانی نگاه همه جانبه و فرایند محور و مستمر و پایدار به پیگیری و حل معضلات اجتماعی دارد؛ تأکیدات رهبر معظم انقلاب، پای کار آمدن دولت و دستگاههای اجرایی و همکاری خوب و ارزنده مجلس باعث شد تا برای نخستین بار در قانون ۵ ساله ششم مجلس شورای اسلامی نسبت به قوانین پنجم و چهارم اهمیت بیشتری به مسائل اجتماعی داده شود.
وی عنوان کرد: سازمان بهزیستی کشور در برنامه ششم توسعه مکلف شده ۱۴۰ مرکز اورژانس اجتماعی را در سال ۹۶ در کشور ایجاد کند، این اورژانسها در بحرانهای فردی، خانوادگی و اجتماعی مداخله های علمی و کارشناسی دارد.
محسنی بندپی اظهار کرد: در حوزه کاهش خودکشی در سال ۹۴ تعداد ۲ هزار و ۸۸۰ زن و هزار و ۴۴۰ مرد و در مجموع ۴ هزار و ۲۴۰ نفر را از انجام خودکشی با مداخلات به موقع نجات دادیم، این تعداد در سال ۹۵ به ۵ هزار مورد افزایش یافت.
وی بیان کرد: در کاهش آمار طلاق راههای نوین را در دستور کار قرار دادیم، با همکاری مؤثر و خوب قوه قضاییه در معاونت پیشگیری از وقوع جرم، سامانه ثبت الکترونیک طلاق را اجرا کردیم، در اردیبهشت ماه این طرح پایش یکساله شد که نشان داد ۳۰ درصد از مراجعان به محاکم قضایی کم شده و ۸.۱ درصد نسبت به موارد مشابه کاهش طلاق داشتیم چون در بدو مراجعه افراد در سامانه سازمان بهزیستی هم ثبت خواهد شد.
رییس سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: همیشه برنامه های توسعه را اقتصاد دان ها می نوشتند و از متخصصان علوم اجتماعی، مددکاری و متخصصان آسیبهای اجتماعی بی بهره بودیم اما در برنامه ششم توسعه همکاری مجلس و دانشگاهیان و دولت شرایطی را فراهم کرد که یک نقشه راه بسیار خوب تهیه شود.
محسنی بندپی اضافه کرد: در حوزه مستمری به مددجویان در دولت یازدهم مبالغ پرداختی به این افراد ۳.۴ درصد افزایش یافته است، یعنی مستمری خانواده های یک نفره از ۵۳ هزار تومان به ۱۴۸ هزار تومان، خانواده های ۲ نفره از ۶۱ هزار تومان به ۲۹۵ هزار تومان، خانواده های ۳ نفره از ۷۱ هزار تومان به ۳۲۵ هزار تومان، خانواده های ۴ نفره ۸۱ هزار تومان به ۴۱۸ هزار تومان و خانواده های ۵ نفره از ۱۰۰ هزار تومان به ۴۶۵ هزار تومان افزایش یافته است.
وی عنوان کرد: در مراسم افطاری اخیر در محضر رهبر معظم انقلاب، رییس جمهور اعلام کردند که در پایان دولت دوازدهم مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد را با اولویت توانمندسازی به ۵ برابر افزایش خواهند داد.
رییس سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد: سازمان بهزیستی کشور با هدف کمک به خرید لوازم توانبخشی از جمله سمعک و ویلچر، مبلغ یک میلیارد ریال به جز اعتبارات اداره کل بهزیستی استان به اداره بهزیستی شهرضا اختصاص خواهد داد.
محسنی بندپی ادامه داد: اکنون در شرایطی هستیم که می گوییم ۲.۵ درصد از افراد جامعه دچار معضل اعتیاد هستند یا نسبت ازدواج و طلاق ۴.۱ است اما این بدان معنا نیست که ۹۷ درصد از جامعه کاملاً از اینگونه آسیبها ایمن هستند.
وی اضافه کرد: بنابراین انجام اقدامات پیشگیرانه و اقداماتی که عوامل خطر را کم و عوامل مقابله ای را تقویت کند ضروری است؛ باید بر تقویت مبانی اجتماع جامعه بیفزاید ضروری است، باید نگاه جامعه یک نگاه جامعه محور و کلان محور باشد
رییس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: هزار و ۶۰۰ مرکز مشاوره در سطح کشور با بهزیستی همکاری می کنند که در تیرماه قصد داریم در ۱۱ استان کشور و از آن جمله در اصفهان این مراکز توسعه خواهد یافت.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.