سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۱۰ - جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

معاون فرماندار شهرضا مطرح کرد؛

برگزاری مراسم روز قدس در شهرضا و سه روستای بخش مرکزی

راهپیمایی روز جهانی قدس بر اساس اعلام ستاد برگزاری این مراسم در شهرستان شهرضا علاوه بر شهر شهرضا در روستاهای کهرویه، اسفرجان و هونجان نیز برگزار خواهدشد.

به گزارش شهرضانیوز؛ معاون فرماندار شهرضا در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم یوم الله قدس در این شهرستان، بیان کرد: انتخاب و معرفی روز قدس و تثبیت آن در تقویم رسمی یکی از بارزترین اقدامات امام راحل(ره) در راستای معرفی و صدور فرهنگ انقلاب به تمام جهان است.
محمد حسین داراب در ادامه افزود: روز جهانی قدس، یک روز ملی و محدود به مرزهای ایران نیست، در این روز همه ملت‌های جهان با برپایی تظاهرات جنایات اسرائیل غاصب را محکوم می‌کنند.
معاون فرماندار شهرضا تصریح کرد: بخش اعظمی از مشکلات و جنگ‌های منطقه به واسطه وجود رژیم اسرائیل به وقوع می پیوندد اما روز قدس حامل این پیام مهم است که مسلمین با اتحاد خود می توانند با تمام این اقدامات ضد بشری مقابله کنند.
دارب تاکید کرد: روز قدس، سنبل دفاع از آزادی و حقوق بشر است، این روز تنها منحصر به کشور ایران نبوده و روز بزرگ جهان اسلام است.
وی تصریح کرد: روز قدس، روز قدرت‌نمایی جهان اسلام در عرصه بین المللی است، نفوذ کلام امام خمینی(ره) و لطف خداوند باعث شد تا این روز برای همیشه در تاریخ بشر ثبت شود.
معاون فرماندار شهرضا گفت: انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، یکی از ابتکارات حضرت امام خمینی(ره) بود که طرح آن تنها از سوی شخصیت بزرگی همچون ایشان ممکن بود.
داراب اضافه کرد: امام راحل (ره) با تیز بینی و درایت مثال زدنی خود، اهمیت وجود چنین روزی را درک و به همگان اعلام کردند.
معاون فرماندار شهرضا اظهار کرد: ما باید از هر موقعیتی برای تبیین فلسفه روز جهانی قدس استفاده کنیم.
داراب تأکید کرد: هر فردی باید در هر مقام و جایگاهی که قرار دارد برای ترویج فرهنگ افکار و اندیشه‌های متعالی امام خمینی (ره) که بر گرفته از تعالیم اسلام ناب محمدی بود، تلاش کند.
وی تصریح کرد: نباید افکار و اندیشه‌های امام را محدود کنیم، ابعاد وجودی ایشان به اندازه‌ای مهم و ارزشمند است که برای تمامی قرون و اعصار، ماندگار و قابل استفاده است و روز قدس یکی از شاخص ترین آن‌هاست.

معاون فرماندار شهرضا ادامه داد: راهپیمایی روز جهانی قدس بر اساس اعلام ستاد برگزاری این مراسم در شهرستان شهرضا علاوه بر شهر شهرضا در روستاهای کهرویه، اسفرجان و هونجان نیز برگزار خواهدشد.

به گزارش شهرضانیوز، مراسم راهپیمایی روز قدس، از ساعت ۱۱ صبح روز جمعه دوم تیرماه از میدان تاسوعا شهرضا آغاز و با حرکت راهپیمایان به سمت مصلی نماز جمعه ادامه پیدا می ‌کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.