سرویس: اخبار شهرضا ۲۲:۵۶ - دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶

نماینده ولی فقیه در لشکر 8 نجف اشرف:

«آتش به اختیار» اقدام و توصیه ای مقیّد به قانون است

حجت الاسلام طالبپور گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به تازگی تحت عنوان اصطلاح «آتش به اختیار» بیاناتی فرموده اند، همه باید بدانیم که این اصطلاح مقید به قانون بوده و رهبری هرگز فرمان به انجام کاری بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات نداده‌اند.

نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، عنوان کرد: متأسفانه بر اساس برخی از شواهد موجود، مسئولان در حوزه مسائل فرهنگی به خوبی عمل نمی کنند و طبق فرموده رهبری معظم انقلاب، نوعی رخوت و سستی در این بخشها ایجاد شده که برای رفع آن باید اقداماتی صورت گیرد.
حجت الاسلام محسن طالبپور اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در جمع تعدادی از دانشجویان کشور از اصطلاح آتش به اختیار استفاده فرمودند که این مسئله نیازمند بررسی و تحلیل است.
نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی به تازگی تحت عنوان اصطلاح «آتش به اختیار» بیاناتی فرموده اند، همه باید بدانیم که این اصطلاح مقید به قانون بوده و رهبری هرگز فرمان به انجام کاری بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات نداده‌اند.
حجت الاسلام طالبپور بیان کرد: افراد انقلابی و دانشجویان و اساتید دانشگاه در واقع سربازان جنگ نرم دشمن هستند، پس این افراد باید در مورد بی تفاوتی ها و مشکلاتی که در حوزه مسائل فرهنگی وجود دارد، ابتدا به مسئولان هشدار و تذکر دهند و بعد از آن اگر باز هم بی تفاوتی ادامه پیدا کرد با رعایت ضوابط قانونی وارد عمل شوند.
وی تصریح کرد: اگر قرار باشد در حوزه مسائل فرهنگی وارد عمل شویم باید نهادهایی که بیشتر جنبه مردمی دارند مثل بسیج و مؤسسات فرهنگی اقدامات انقلابی و منطبق با احکام اسلامی را انجام دهند.
نماینده ولی فقیه در لشکر ۸ نجف اشرف گفت: افسران جنگ نرم اگر در مواردی به فرمانده دسترسی نداشتند و موقعیت ارزشهای انقلابی در خطر بود، باید همانند سربازان جنگ سخت، بهترین راهکار ممکن را تشخیص دهند و وارد عمل شوند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.