سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۱۷ - جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا مطرح کرد؛

دولتمردان بیشتر به دغدغه های رهبری توجه کنند/سند ۲۰۳۰ جایی در نظام آموزشی کشور ندارد

یعقوبی گفت: دولت و دولتمردان هم باید بیشتر به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در حوزه مسائل فرهنگی و اقتصادی توجه کنند و اجازه ندهند برنامه های آموزشی کشور در قالب سند ۲۰۳۰ در یونسکو نتظیم و ابلاغ شود.

به گزارش شهرضانیوز؛ امام جمعه شهرضا در خطبه های نماز جمعه این هفته، اظهار کرد: دشمنان نظام اسلامی بارها تصمیم گرفته بودند که داخل کشور را نا امن کنند اما موفق نشده بودند.
حجت الاسلام سیف الله یعقوبی اضافه کرد: در روز چهارشنبه تروریستهای داعشی نهادهای مردمی نظام را هدف حملات خود قرار دادند که موفق نشدند و با تلاش و هوشیاری قابلل تحسین نیروهای امنیتی و نظامی و انتظامی کشور ایران شکست خوردند.
وی تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اوج تلاش های نیروهای تروریستی به کار خود ادامه دادند و نماز جماعت اقامه کردند و به این وسیله باعث تقویت روحیه مردمم شدند.
حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: شعار مرگ بر آمریکا که نمایندگان مجلس در پایان کار خود در روز چهارشنبه سر دادند نشان داد که آمریکا مسئول همه این توطئه ها و دسیسه هاا است.
وی گفت: همه مردم و رهبران جهان حملات تروریستی داعش به تهران را محکوم کردند امام ترامپ در اظهاراتی که حاکی از مواضع خصمانه او بر علیه جمهوری اسلامی ایران است،، این اقدامات را محکوم نکرد.
امام جمعه شهرضا اظهار کرد: مردم ما با وحدت کلمه، اتحاد و تبعیت از تدابیر رهبری توطئه های دشمنان را ناکام گذاشته و در همه صحنه هایی که قصد مقابله با نظام داشته اند، آنان راا شکست داده اند.
حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سفر اخیر رییس جمهور کشور آمریکا به منطقه خاورمیانه، عنوان کرد: سفر ترامپ سبب از بین رفتن ناتوی عربی وو ایجاد اختلاف بین کشورهای عربی بود که بروز تنشهای سیاسی بین عربستان و قطر از مصادیق آن است.
وی بیان کرد: همه تلاشهای خصمانه آمریکا و متحدانش در منطقه نظیر عربستان در عراق و سوریه شکست خورده است و هر روز شاهد تنگتر شدن حلقه محاصره داعش و نیروهایی ترویستی داعش که دست پرورده آنها بوده اند هستیم.
امام جمعه شهرضا بیان کرد: متأسفانه برخی افراد عقلانیت را در رفع چالشهای موجود با ابرقدرتها می دانند زیرا معتقدند که این کار هزینه هایی را به دنبال دارد، البته این سخن درستت است امام سازش با ابرقدرتها هم هزینه هایی همچون فراموشی یاد شهدا و نقش آنها و ارزشهای انقلابی و اسلامی است.
یعقوبی همچنین اظهار کرد: دولت و دولتمردان هم باید بیشتر به دغدغه های رهبر معظم انقلاب در حوزه مسائل فرهنگی و اقتصادی توجه کنند و اجازه ندهند برنامه های آموزشی کشورر در قالب سند ۲۰۳۰ در یونسکو نتظیم و ابلاغ شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در روز ۱۴ خردادماه در صحن حرم مطهر امام خمینی(ره)، عنوان کرد: بزرگترین درسی که امامم راحل (ره) به همه ما دادند، روحیه و تفکر انقلابی بود که باید برای همیشه حفظ و از فراموشی آن جلوگیری شود.
امام جمعه تأکید کرد: هر کس دلسوز نظام و انقلاب است باید برای زنده نگه داشتن ارزشهای انقلابی تلاش کند.
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب، امام راحل (ره) میراث فرهنگی نیست بلکه یاد و نام و تفکر ایشان همواره زنده و مورد احتیاج ما است، باید از گفتار وو گردار امام راحل (ره) درس عبرت بگیریم و بر اساس آن عمل کنیم.
وی اضافه کرد: ما به مبانی امام راحل (ره) نیاز داریم، اگر بخواهیم انقلاب اسلامی همیشه حفظ شود باید راه و نام امام (ره) را زنده نگه داریم.
امام جمعه شهرضا گفت: عربستان مجبور شده است دشمن سرسخت مسلمانان را به کشور خود دعوت کند و در قبال پرداخت میلیاردها دلار سلاحهای مختلفی را از او خریداری کند وو برای کشتار مسلمان جهان استفاده کند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.