سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۳۰ - شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶

رییس عقیدتی سیاسی گروه 22 توپخانه ارتش:

مراقب دسیسه های دشمن باشید/ غرب برای مقابله با ولایت فقیه برنامه ریزی می‌کند

حجت الاسلام عالمی گفت: غرب در تازه ترین راهبرد ضد انقلابی خود به این نتیجه رسیده است که انقلاب اسلامی محصول دو تفکر عاشورایی و تقلید از مرجعیت شیعه است به همین دلیل برای مقابله با ولایت فقیه برنامه ریزی می کند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام علی عالمی عصر امروز در جلسه بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) که در سالن شهید رجایی فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: نظریه پردازان غربی که مهمترین کرسی های دانشگاهی جهان را در اختیار داشتند در برابر این سوال که چگونه یک روحانی با سن بالای ۷۰ سال می‌تواند از راه دور مردم کشورش را در یک انقلاب بزرگ راهنمایی و رهبری کند.
رییس عقدیتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش، عنوان کرد: انقلاب اسلامی و شخصیت بی بدیل امام خمینی (ره) پدیده‌ای شگفت انگیز بود که معمای لاینحلی را در برابر نظریه پردازان غربی قرار داد.
وی بیان کرد: آمریکا و ایادی او حکومت پهلوی را به عنوان ژاندارم منطقه تقویت کرده و بوسیله یکی از مخوف ترین سازمانهای اطلاعاتی جهان پشتیبانی می کرد اما با وجود این، چنین حکومتی از یک رهبر مردمی که تنها وسیله او تعدادی اعلامیه و نوار کاست بود، شکست خورد.
حجت الاسلام عالمی ادامه داد: در ادبیات سیاسی غرب برای رهبران بزرگ جهان عنوان کاریزماتیک را به کار برده و اینگونه مطرح می‌کنند که آنان چهره هایی کاریزماتیک بوده اند که توانسته اند مردم را به سوی خود جذب کنند زیرا فلاسفه سیاسی غرب قصد دارند شخصیت امام خمینی (ره) از دیدگاه مادی گرایی خود تحلیل کنند در حالی که از نظر فرهنگ اسلامی این تعبیر غلط است.
وی اظهار کرد: غربیها که از ویژگیهای اقتصادی و سیاسی و جغرافیایی برای تحلیل های سیاسی خود استفاده می کنند، دین را افیون ملتها می دانند و معتقد هستند که دو عامل رهبر و ملتها در انقلابها نقش اساسی دارند به همین دلیل انقلاب ایرانی را یک نهضت رهبر محور معرفی می کنند در حالی که به عقیده ما در هر انقلاب سه رکن رهبری، مردم و ایدوئولوژی نقش اساسی بر عهده دارند و همین عامل ایدوئولوژی یا مکتب است که حلقه اتصال بین رهبری و ملت در انقلاب ایران بود.
رییس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش گفت: ملت ایران از آن جهت امام خمینی(ره) را یاری کردند که ایشان را نایب امام زمان می دانستند و امام راحل نیز با صبر و استقامت نبوی، صلابت علوی و تدبیر حسنی و شجاعت و جانفشانی حسینی در راه ایمان عقیده خود مبارزه کردند و به پیروزی رسیدند.
عالمی بیان کرد: الگوی سیاسی امام راحل (ره) شخصیت برجسته و بی نظیر حضرت علی (ع) بود، ایشان یک رجل سیاسی الهی بودند که به اطمینان نفس رسیده بودند و این عامل برای موفقیت ایشان بسیار مهم بود؛ هرچند متفکران غربی در ابتدا در تحلیل مبانی انقلاب دچار انحراف شده بودند اما به تازگی با درک درست از علت موفقیت ملت ایران در جریان انقلاب به دنبال مقابله با نهاد ولایت فقیه و مرجعیت هستند.
وی گفت: متفکران و رهبران سیاسی غرب به درستی فهمیده اند که فرهنگ عاشورایی و مرجعیت شیعه ۲ رکن مهم پیروزی انقلاب اسلامی بود به همین دلیل در جدیدترین ایدوئولوژی ضد انقلابی خود به دنبال مقابله با نهاد ولایت و مرجعیت انقلاب هستند.
رییس عقیدتی سیاسی گروه ۲۲ توپخانه ارتش اظهار کرد: اگر حکومتی مثل آل سعود برای تقویت خود میلیاردها دلار هزینه می کند تا آخرین جنگ افزارهای نظامی را خریداری کند و باوجود آن باز هم به موفقیت دلخواه نمی رسد به این دلیل است از وجود نیرویی مقتدر و توانمند همچون مرجعیت بی بهره است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.