سرویس: اخبار شهرضا ۲۱:۱۲ - جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

معاون فرهنگ، آموزشی و پژوهشی بنیاد مهدی موعود(عج):

انقلاب اسلامی ثمره تلاش یکی از اولیای خدا برای استقرار جامعه توحیدی بود

کفیل گفت: انقلاب اسلامی ثمره درک یک فقیه از دعایی بود که در آن از خداوند خواسته می‌شد زمینه فراهم کند که همه افراد جامعه موحد و زمینه ذکر و نماز و دعا برای آنها فراهم باشد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمدصادق کفیل عصر امروز در مراسم بزرگداشت سالروز رحلت امام خمینی (ره) که در مسجد صدیقه طاهره(س) شهرضا برگزار شد، عنوان داشت: ماه رمضان فرصتی است که خداوند برای بندگان فراهم کرده تا با دعا و نیایش و عمل به آداب و احکام خاصی، به سوی کمال و معنویت رشد کنند.

وی اظهار داشت: یکی از مهمترین آیات قرآنی که در نماز هم خوانده می‌شود، “ایاکَ نَعبُدُ وَ ایاکَ نَستَعین” است، بنده خدا با خواندن این دعا در حقیقت بیان می کند که حتی پرستش خداوند هم به لطف او بوده و غیر از او در آن راهی ندارد.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدی موعود(عج) گفت: باید سعی کنیم در ماه مبارک رمضان، پیوند مستحکمی با خداوند برقرار کنیم و سعی کنیم تا این پیوند را تا پایان عمر حفظ کنیم.

حجت الاسلام کفیل اظهار داشت: از جمله بهترین اعمال در ماه مبارک رمضان، دعا کردن است که طبق برخی از روایات فضیلت آن از قرائت قرآن هم بالاتر دانسته شده است، علت این مسأله آن است که دعاکردن نشانه فقر و نیاز بنده به سوی خداوند و در حقیقت تجلی نیاز عبد به معبود است؛ در واقع بنده مؤمن و معتقد هیچ کاری را به خودش مربوط نمی‌کند و همه عوامل را از طرف خداوند می‌داند.

وی عنوان داشت: واژه سَأَلَ به معنی سؤال کردن بارها در قرآن کریم مطرح شده است و در هر بار که این آیات مطرح می‌شود، خداوند بندگان را برای یافتن پاسخ به سوی پیامبر اکرم(ص) ارجاع می‌دهد و تنها در یک جا خداوند که بنده دعایی را مطرح و در قالب آن دعا چیزی را از خداوند مطالبه می‌کند، خداوند خود را موظف به پاسخگویی به او می داند.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدی موعود(عج) تصریح کرد: بهترن زمانها در ماه مبارک رمضان سحرگاهان است، این زمان موقعی برای درک عظمت خداوند نزدیک شدن به ساخت او دانسته شده اما در این زمان هم بر خواندن دعاهایی نظیر ابوحمزه ثمالی تأکید شده است؛ مهمترین ذکر نماز سوره حمد است و مهمترین بخش این سوره مبارکه آیه:«اِهدِنَا اَلصِراهَ المُستَقیم» که در حقیقت نوعی دعا است.

کفیل گفت: برخی افراد در دعا کردن بلند نظر هستند و تنها خودشان را در نظر نمی‌گیرند، اولیای دین هم با این دعاها خواسته‌اند تا همین مسئه را به ما آموزش دهند، برخی افراد هم در دعا کردن سعی می‌کنند تا آنچه را از خداوند می‌خواهند در عمل هم اجرا کنند و امام خمینی(ره) از اولیای الهی بود که تلاش کرد تا دعاهای اولیای خدا در طول تاریخ را در عمل اجرا کند.

معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد مهدی موعود(عج) تأکید کرد: امام از دعای فردی به سوی دعای اجتماعی گام برداشت آن را در عمل اجرا کرد، و از آنجا که بهترین دعا برای بندگان خداوند آن است که همه آنها موحد و خداپرست و اهل ذکر و نماز و عبادت باشند، امام خمینی (ره) هم به نماز و عبادت و ذکر خودشان مشغول نشدند و قیام کردند تا زمینه‌ای را فراهم کنند که همه افراد جامعه به این فیض بزرگ نائل شوند.

کفیل بیان داشت: امام (ره) با رهبری انقلاب اسلامی در واقع آرزوی دیرینه همه اولیا و انبیا را برای استقرار حکومت اسلامی محقق کردند، انقلاب اسلامی ثمره درک یک فقیه از دعایی بود که در آن از خداوند خواسته می‌شد زمینه فراهم کند که همه افراد جامعه موحد و زمینه ذکر و نماز و دعا برای آنها فراهم باشد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.