سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۰۱ - جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا:

سالها باید بگذرد تا عظمت وجودی امام خمینی بر همگان ثابت شود

یعقوبی گفت: انقلاب اسلامی یکی از ثمرات وجودی امام راحل (ره) بود که دنیا را متحول کرد، سالها باید بگذرد تا عظمت وجودی ایشان بر همگان ثابت و جهانیان با ابعاد مختلف خدمات ایشان آشنا شوند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان شهرضا، عنوان داشت: واقعه ۱۵ خرداد در واقعه نقطه عطفی در تاریخ معاصر کشور بود که زمینه آغاز جریانی گسترده به رهبری امام خمینی را فراهم کرد و در نهایت با پیروزی آن به نتیجه رسید.
وی اظهار داشت: اما خمینی (ره) فرمودند:«۱۵ خرداد تنها یک روز نیست، یک تاریخ است، یک تاریخ سراسر شکوهمند که برای همیشه باید جاودانه نگه داشته شود.»
امام جمعه شهرضا بیان داشت: مردم بزرگوار ایران همه ساله با حضور در کنار مرقد شریف امام راحل سالروز رحلت ایشان را گرامی می‌داشتند اما امسال به دلیل تقارن این ایام با ماهه مبارک رمضان، این مسئله محدود به تهران و شهرهای اطراف آن شده است.
حجت الاسلام یعقوبی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره عظمت وجودی امام راحل (ره) فرمودند:«امام، نام آور بزرگ دوران معاصر، دانشمندی پارسا، خردمندی پرهیزگار، حکیمیی سیاستمدار، مؤمنی نو اندیش، عارفی شجاع و هوشمند و فرمانروایی عادل و مجاهدی فداکار بود؛ او فقیه، اصولی و فیلسوف و عارف و معلم اخلاق و ادیب و شاعر بود، در او خصلتهای برجسته خدادادی در کنار آنچه او از معارف الهی آموخته بود، وجود داشت.»
وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی یکی از ثمرات وجودی اما راحل (ره) بود که دنیا را متحول کرد، سالها باید بگذرد تا عظمت وجودی ایشان بر همگان ثابت و جهانیان با ابعاد مختلف خدماتت ایشان آشنا شوند.
امام جمعه شهرضا عنوان داشت: افراد زیادی با نام و یاد امام راحل به اسلام گرویدند، حیات و وفات و آثار ایشان سرشار از برکت بود؛ امام خمینی(ره) در طول عمر خود خدمات زیادیی انجام دادند و در نهایت انقلاب اسلامی را همچون امانتی الهی به ما سپردند.
حجت الاسلام یعقوبی بیان داشت: مردم ایران هم استقبال باشکوهی از امام انجام دادند و هم با حضور گسترده در تشییع جنازه ایشان، بدرقه بزرگی از ایشان انجام دادند.
وی گفت: اعضای مجلس خبرگان رهبری در همان روز با انتخاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) که شاگرد امام و شخصیت ممتاز انقلاب بودند به جای ایشان،، استمرار حرکت انقلاب را تضمین کردند.
امام جمعه شهرضا عنوان داشت: اکنون ۲۸ سال از آن انتخاب می گذرد و رهبری انقلاب در همه جهات با صلابت و اقتدار انقلاب اسلامی را رهبری و مدیریت کرده اند؛ ایران تنها کشوریی است که تحت سایه ولایت فقیه و نایب امام زمان(عج) اداره می شود.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: در همه مناطق اطراف ایران جنگ و آشوب است اما در کشور ما به برکت تدابیر هوشمندانه رهبری و با تلاش قوای مسلح و سربازان گمنام امامم رمان(عج) امنیت حاکم است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، بیان داشت: در دوران بعد از انتخابات باید رقابتها به رفاقت تبدیل شود و افراد از اختلافات پرهیز کنند.
امام جمعه شهرضا تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت بسیار خوبی برای حل اختلافات است تا همه افراد جامعه همچون امتی واحد و یکپارچه در کنار هم برای پیشرفت جامعه تلاشش کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

0 دیدگاه برای “سالها باید بگذرد تا عظمت وجودی امام خمینی بر همگان ثابت شود”

  1. بینام گفت:

    سالها باید بگذرد تا عظمت وجودی امام خمینی بر همگان ثابت شود ولی نه اینقدر که کاراز کار هم بگذرد پس تادیر نشده باید کاری کرد

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.