سرویس: اخبار شهرضا ۲۰:۴۶ - پنج شنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا خبرداد؛

شروع سم پاشی برای جلوگیری از شیوع تب کنگو در روزهای آتی/ وجود اتاق پیش سرد امنیت گوشت توزیعی را بالا برده است

امیری گفت: برنامه‌ریزی‌ها در کارگروه تخصصی برای سم پاشی انجام شده و هماهنگی‌های لازم برای این سم پاشی انجام گرفته تا در روزهای آتی این اقدام شروع شود.

به گزارش شهرضانیوز رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا عصر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه خوشبختانه تاکنون هیچ مورد مشکوک تب کریمه کنگو در شهرستان شهرضا مشاهده نشده است، اظهار کرد: اطلاع‌رسانی پیرامون بیماری تب کریمه کنگو بر عهده دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بوده و رئیس شبکه بهداشت شهرستان در این زمینه اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

حمیدرضا امیری با اشاره به اقدامات شبکه دامپزشکی شهرضا در راستای مبارزه با این ویروس، تصریح کرد: اقدامات آموزشی و برپایی کلاس‌های آموزشی، بازدید چهره به چهره از دام فروشی‌ها در دو نوبت و توزیع بروشور برای آن‌ها از جمله اقدامات انجام‌شده در این زمینه است.

وی با اشاره به سایر اقدامات انجام شده در این زمینه، خاطرنشان کرد: هماهنگی‌های لازم برای سم‌پاشی در مناطق عشایری و روستایی در حال انجام است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا در پاسخ به خبرنگار ما پیرامون زمان سم پاشی، بیان کرد: برنامه‌ریزی‌ها در کارگروه تخصصی برای سم پاشی انجام شده و هماهنگی‌های لازم برای این سم پاشی انجام شده تا در روزهای آتی این اقدام نیز شروع شود.

امیری خاطرنشان کرد: گوشت دارای لیبلی که از سوی کشتارگاه شهرضا توزیع می‌شود به دلیل ماندن در اتاق پیش سرد مشکلی نداشته و شهروندان می‌توانند با اطمینان گوشت‌های مهر شده با لیبل دامپزشکی را مصرف کنند.

وی در توصیه به شهروندان عنوان کرد: شهروندان از خرید گوشت از مراکزی که لیبل دامپزشکی نداشته خودداری کرده و از کشتار دام در محل خانه به عنوان نذر و نیاز در حال حاضر خودداری کنند.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرضا تأکید کرد: شهروندان در صورت خرید جگر، آن را به مدت ۴۸ ساعت در یخچال نگهداری کرده و سپس مصرف کنند.

امیری در پاسخ به سؤال به خبرنگار ما مبنی بر اینکه آیا نگهداری گوشت خریداری شده دارای لیبل دامپزشکی به مدت ۱۲ ساعت در یخچال منازل نیاز است، گفت: با توجه به وجود اتاق پیش سرد در کشتارگاه شهرضا، امنیت گوشت تا مقدار بالایی تضمین شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.