سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۱۵ - سه شنبه ۰۹ خرداد ۱۳۹۶

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا خبر داد:

ابلاغ ۲۴۲ عنوان پژوهشی در حوزه مواد مخدر به مرکز پژوهشای دانشگاه آزاد

انصاریپور گفت: ۲۴۲ عنوان پژوهشی در حوزه مواد مخدر تعیین و برای انجام تحقیقات دانشجویی و علمی به مرکز پژوهشهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا، ابلاغ شده است.

به گزارش شهرضانیوز، فرماندار و رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا، در جلسه این شورا، عنوان کرد: طرحهای مختلف مبارزه با مواد مخدر باید با رعایت اصول دقیق علمی و با رعایت همه جوانب اجتماعی تدوین و ابلاغ شود.
محسن گلابی با اشاره به ابلاغ طرحی با هدف اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد، اظهار کرد: اجرای اینگونه طرحها باید همواره تحت نظر کارشناسان مختلف باشد تا از میزان موفقیت آنها اطمینان حاصل شود.
رییس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا اضافه کرد: در صورتی که تسهیلات اشتغالزایی بهبودیافتگان از اعتیاد بدون در نظر گرفتن همه جوانب حمایتی و کارشناسی به واجدان شرایط اختصاص داده شود، در آینده با بیکاران بدهکاری مواجه خواهیم بود که مشکل جدیدی را ایجاد کرده اند.
گلابی همچنین با تأکید بر ضرورت تسهیل در روند واگذاری مجوزهای تأسیس مراکز کارآفرینی برای بهبودیافتگان از اعتیاد، عنوان کرد: نهادهای حمایتی باید حداکثر تلاش خود را برای ایجاد عرصه های اشتغال برای این افراد به کار ببندند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا نیز در این جلسه با اشاره به اظهارات استاندار اصفهان در جلسه ستاد مرکزی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، گفت: در سال گذشته ۳۹ تن انواع مواد مخدر در استان اصفهان کشف شده است که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۳ درصد کاهش داشته و اصفهان را در رتبه چهارم کشور در زمینه کشفیات مواد مخدر قرار داد.
محمدرضا انصاریپور اظهار کرد: در سال ۹۵ تعداد ۱۴۴۷ نقطه آلوده در استان پاکسازی شد که این میزان نسبت به سال قبل از آن ۲۵ درصد افزایش داشته است.
وی اضافه کرد: بیش از ۵ هزار معتاد متجاهر و سارق در قالب اجرای طرح آرامش نوروزی دستگیر شده اند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان شهرضا تصریح کرد: این طرح از ۲۰ اسفند ۹۵ آغاز و تا پایان خردادماه سال ۹۶ ادامه خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ابلاغ ۲۴۲ عنوان پژوهشی به مرکز پژوهشهای مواد مخدر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا برای انجام تحقیقات علمی، بیان کرد: متأسفانه بر اساس اعلام شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان، سهم مطالعات اجتماعی در حوزه مواد مخدر با ضریب ۳٫۷ درصد، کمترین میزان بوده که باید این روال تغییر کند.
رییس اداره آموزش و پرورش شهرستان شهرضا نیز در این جلسه بیان کرد: در سال گذشته ۲۰۵۰۰ نفر از دانش آموزان و کارکنان اداره آموزش و پرورش شهرستان در حوزه مواد مخدر آموزش داده شده اند که این میزان بیش از ۹ برابر نسبت به سهمیه ابلاغی به شهرستان افزایش داشته است.
احمد ملکیان ادامه داد: در همان سال ۱۹۰ کارگاه آموزشی در حوزه مبارزه با مواد مخدر در شهرستان برگزار شد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.