سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۲۷ - دوشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۶

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا خبر داد؛

ایجاد ۲۴۵ فرصت شغلی ویژه افراد جویای کار در شهرضا

صفابخش گفت: زمینه اشتغال ۲۴۵ نفر در سال گذشته با توزیع تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان فراهم شد.

مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا در گفت و گو با خبرنگار شهرضانیوز، عنوان کرد: یکی از مهمترین وظایف ما در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب، به عنوان اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده، ترویج گفتمان اقتصاد مقاومتی در عرصه اقدام و عمل است.
احمدرضا صفابخش با اشاره به تلاش بسیج سازندگی برای تحقق شعار سال و عمل به دستور فرمانده معظم کل قوا در حوزه اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: در سال گذشته ۴۶۰ جلسه توجیهی و ایجاد انگیزه در فرماندهان حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج در شهرستان برگزار شد.
وی همچنین از برگزاری جلسات توجیهی و ایجاد انگیزه در بین بسیجیان و مردم خبر داد و افزود: ۱ هزار و ۴۴۰ مورد از این جلسات در حوزه استحفاظی پایگاه های تحت امر ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برگزار شده است.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا با اشاره به برگزاری نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در این شهرستان بیان کرد: این نمایشگاه با موضوع حمایت از کالاهای ایرانی و با اولویت معرفی صنایع فعال در شهرستان برگزار شد.
صفابخش برگزاری اردوهای هفت روزه و یک روزه جهادی در مناطق محروم را از جمله دیگر خدمات بسیج سازندگی برشمرد و گفت: ۷۸۰ مرحله از این اردوها با اولویت اقتصاد مقاومتی در روستاهایی نظیر قصرچم، کهرویه، شاهزاده علی اکبر، اسفرجان، دهک، قهه و جرم افشار برگزار شده است.
وی در ادامه این مطلب افزود: در این اردوها خدماتی نظیر گازکشی، برق کشی، انتقال آب، رنگ آمیزی، لایروبی انهار و قنوات، ساخت و ساز و برداشت محصولات مردم محروم ارائه شده است.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا همچنین از واگذاری ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی به متقاضیان این شهرستان خبر داد و افزود: واگذاری این میزان از تسهیلات زمینه ایجاد مستقیم ۲۴۵ فرصت شغلی را فراهم کرده است.
صفابخش تصریح کرد: کارجویان شهرضایی پس از دریافت تسهیلات مذکور اقدام به ایجاد عرصه های شغلی در زمینه پرورش زنبور عسل، بسته بندی ادویه  و غذاهای نیم آماده ، پرورش قارچ ، پرورش ماهی ، آبیاری قطره ای و پرورش بلدرچین کردند.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا اضافه کرد: پرورش دام سبک و سنگین، ایجاد کارگاه صنایع تبدیلی و بسته بندی انار و عسل و ایجاد گلخانه بسته بندی داروهای گیاهی با بیش از ۱۳۰ عرصه از جمله دیگر زمینه های فعالیت دریافت کنندگان تسهیلات اقتصاد مقاومتی در شهرستان بوده است.
صفابخش در بخش دیگری از سخنان خود، با تأکید بر ضرورت توجه به مسئله آموزش افراد جویای کار، اظهار کرد: برگزاری کلاس های آموزشی با شرکت بیش از ۴۰۰ نفر در زمینه پرورش قارچ ، زنبور عسل ، شیلات و ماکیان در همین راستا انجام شده است.
وی همچنین با اشاره به تعامل و همکاری بسیج سازندگی شهرضا با دیگر ادارات و نهادهای خدمات رسان در زمینه های مختلف، گفت: همکاری با شهرداری شهرضا در رنگ آمیزی جداول به متراژ تقریبا ۱۲۰ کیلومتر، کمک به اداره آموزش و پرورش شهرستان جهت رنگ آمیزی و شاداب سازی مدارس به تعداد ۱هزار و ۲۰۰ نفر روز و همکاری با شبکه دامپزشکی در واکسیناسیون نیوکاسل به صورت رایگان، از جمله این موارد بوده است.
مسئول قرارگاه بسیج سازندگی شهرضا ادامه داد: کمک به اداره کتابخانه شهرضا جهت چینش کتابخانه ها به صورت رایگان، همکاری در زمینه جمع آوری ذکات و کمک های مردمی، اعزام تیم های بهداشتی و پزشک به مناطق محروم به صورت رایگان و برگزاری کلاس های آموزشی با موضوع سبک زندگی و ایجاد اشتغال از جمله دیگر زمینه های این نوع همکاریها بوده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.