سرویس: اخبار شهرضا ۱۹:۵۵ - یکشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۶

مردم و مدیران انقلابی؛

مردم به حاکمان خود شبیه‌ترند تا به پدرانشان!

برای درخت تنومند انقلاب باید که باغبان هایی شایسته انتخاب کنیم و برای این امر مردم و مسئولان هر دو باید ویژگی‌هایی در نظر بگیرند که دلیل و شعار انقلاب اسلامی است.

شهرضانیوز-حکیمه سلحشوری بهزادی/ برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید که تمام اعضای پیکر اسلامی هماهنگ باشند و همسو. در این پیکر مدیران را می‌توان عضو مهم و هماهنگ کننده دانست یعنی مغز. آنچه که در سال پیش رو انتظار مردم است بهبود اوضاع اقتصادی است و این مهم را مردم با تلاش خود باید محقق کنند ولی آنکه نوک پیکان این جهاد مقاومتی است و هدایت کننده راه، مدیرانند.

جایگاه مدیران را رهبری در ضمن سخنرانی خود در مشهد مقدس تعیین کردن و ویژگی مهمی برای پیروزی در مقاومت اقتصادی برای آنان قائل شدند- تا بتوان دغدغه ۳۸ ساله مردم این انقلاب را جامعه عمل بپوشانند – این ویژگی انقلابی بودن مدیران است.

انقلابی بودن بسته‌ای است که اگر آن را یک مدیر داشته باشد تلاش‌های ملت در ریل انقلاب قرار می‌گیرد و ثمر می‌دهد.

مدیر انقلابی اسوه‌اش در مدیریت انقلابی مولایش علی(ع) است. اگر درحکومت‌داری از شهر کوچک گرفته تا سطح ملی سیره پیشوایان خود را در پیش بگیریم آنچه حاصل خواهد شد عزت و اقتداری است مثال زدنی، این شکوه در دست مدیرانی است “کارآمد، انقلابی و با انگیزه” یعنی آنان‌که آرمان‌های انقلاب را باور دارند آن‌هایی که “برای باز کردن گره‌ها نگاه‌شان به بیرون از مرزها نیست”.

آنهایی که ساده زیستی و قشر محروم ملاک زندگی و کارشان باشد و اشرافی‌گری و کاخ نشینی با آن‌ها رابطه‌ای نداشته باشد. آنانی که حزبشان حزب خداست و حق، نه جریانات تفرقه افکن. آن‌هایی که «برای وصل کردن آمدند نی برای فصل کردن»

آنانی که وقت رفتن کوله بارشان پر باشد از تلاش‌ها نه املاک، دارایی‌ها و مناصب جدید حاصل از رانت. این مدیران متخصص و متعهد کشورشان را چون فرزندان خود می‌شناسند و نقاط قوت و ضعفش را واقع بینانه بررسی می‌کنند. این مدیران حداقل و کف توانایی‌اشان استفاده از فرصت‌هاست چرا که مدیران انقلابی می‌آیند تا راه‌هاو فرصت‌هایی که نیست را بسازند و این جا برای کسانی که می‌آیند تا فرصت‌ها را بسوزانند جایی نیست!

امام (ره) در اواخر عمر با برکت خویش هشداری مداوم و جدی در سخنرانی‌هایشان از نفوذ تفکر سرمایه‌داری و لیبرال در بدنه اداری و حکومتی کشور دادند و این یعنی مدیران انقلابی در انزوا قرار می‌گیرند. سال‌هاست که در بدنه اداری کشور مدیرانی در تلاشند تا اهداف نفوذ استکبار را در قالب ادبیات کشور تئوریزه کنند، اینها آمدند تا تفرقه افکنی و کم کاری اشان بیشتر از فوایدشان باشد. آنان را با مبارزه با استکبار و استقلال کشور و مردم و مستضعفان کاری نیست.

امید آن می‌رود در سال پیش رو مدیران انقلابی چون شاطری‌ها و رکن آبادی‌ها قدم در عرصه مدیریت گذارند تا معنای واقعی مدیران انقلابی را مردم لمس کنند چونان جوانانی که با دستان خالی در هشت سال دفاع مقدس با مدیریت خود از سختی‌ها عبور کردند. این کشتی را ناخدایی تیز بین باید و در این راه قطب نما مسیر را نموده است و ما را “مدیرانی کارآمد، انقلابی و با انگیزه” لازم دانسته است، چرا که در این صورت مردم نیز کارآمد و انقلابی و باانگیزه خواهند شد زیرا مولایمان علی فرمود” مردم به حاکمانشان بیشتر شبیه خواهند شد تا پدرانشان”.

آنجایی که حاکمان وظیفه دارند تا مردم خود را تربیت کنند پس برای انتخاب مدیرانمان باید چشم باز کنیم که “هر چه انتخاب کنیم حاصلش را خودمان خواهیم دید”. برای درخت انقلاب باید که باغبانانی شایسته انتخاب کنیم و برای این امر مردم و مسئولان هر دو باید ویژگی‌هایی در نظر بگیرند که دلیل و شعار انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.