سرویس: اخبار شهرضا » شهدای شهرضا ۱۳:۵۰ - شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

آیت الله نجفی قمشه ای مطرح کرد؛

موضع گیری دولت دربرابر نظر صریح رهبری در ۸۰ مورد/ آیا این التزام عملی به ولی فقیه بود

آیت الله نجفی قمشه ای گفت: دولت در صحبت به فرمایشات مقام معظم رهبری چشم می گوید، اما در عمل مخالف نظر ایشان عمل می کند؛ آیا این التزام عملی به ولایت فقیه و قسم بر این التزام است.

به گزارش شهرضانیوز؛ شهید زنده حادثه ۸ تیر در یادواره شهدای شهستان شهرضا با اشاره به لزوم توجه به سیره عملی شهدا، اظهار کرد: شهدای گرانقدر اگر امروز در جمع ما حضور داشتند با صراحت از توان موشکی و هسته ای ما دفاع می کردند.

آیت الله قدرت الله نجفی ادامه داد: این شهدای عزیز با مردم این گونه سخن می گفتند که اگر توان موشکی ما نبود، اسرائیل لحظه ای ما را امان نمی داد و به ما حمله می کرد.

وی در ادامه با اشاره به صحبت های فرمانده سپاه پاسداران در خصوص جواب قاطع ایران به تجاوز احتمالی اسرائیل، عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز بر توان موشکی و اقتدار ایران در عرصه دفاعی تاکید داشته و عقب نشینی را در شرایط فعلی جایز نمی دانند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با اشاره به دلگیری های مقام معظم رهبری، به دلیل عملکرد بد دولت، تصریح کرد: متاسفانه مقام معظم رهبری در این ۴ سال  ۸۰ بار با صراحت موضع گرفتند و دولت مخالف نظر ایشان عمل کرد.

آیت الله نجفی با انتقاد از عملکرد دوگانه دولت در حرف و عمل، گفت: دولت در صحبت به فرمایشات مقام معظم رهبری چشم می گوید، اما در عمل مخالف نظر ایشان عمل می کند؛ آیا این التزام عملی به ولایت فقیه و قسم بر این التزام است.

وی صخبت از ایجاد جنگ و سایه جنگ در صورت نبود دولت فعلی را یکی از همین صحبت های مخالف نظر رهبری دانست و ادامه داد: سایه جنگ در صرت نبو نیروهای مسلح، توان دفاعی و بسیجیان مخلصی که ۸ سال امتحان خود را پس داده اند، بر کشور حاکم می شد.

همرزم آیت الله شهید بهشتی با اشاره به لزوم دقت در رای دهی، خاطرنشان کرد: همه باید در رای ریزی ها باید یا خود صاحب نظر بوده و بررسی کنیم، یا از صاحب نظران بی غرض تقلید کرده و یا مغرض باشیم.

آیت الله نجفی با بیان این که طبق نظر مقام معظم رهبری باید انتخاب های خطی و دوقطبی را کنار بگذاریم، عنوان کرد: صاحب نظران خبره ای در سطح کشور وجود دارند که باید در انتخابات به نظر آن ها توجه کرد؛ وجود امثال جامعه مدرسین قم و یا جامعه روحانیت مبارز تهران و بقیه علما ملاک خوبی برای انتخاب است.

وی یکی از دیگر ملاک ها را نظر رسانه ها و معاندین خارجی دانست و گفت: ببینید رسانه های خارجی و دشمنان کشور از چه کسی حمایت می کنند و یا به کدام سمت تمایل دارند و شما عکس آن را عمل کنید.

شهید زنده حادثه ۸ تیر در ادامه با انتقاد از محدود کردن کل وضعیت کشور به برجام گفت: برخلاف نظر مقام معظم رهبری که به مذاکرات بدبین بودند، دولت همه دستاوردهای کشور را تقدیم کرد و امروز از بدعهدی طرف مقابل سخن می گوید.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا، دیگر سخنران این جلسه با اشاره به درپیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، اظهار کرد: کارگزار اصلح در نظر دین مبین اسلام، قرآن، مقام معظم رهبری و امام راحل ویژگی هایی دارد که باید در انتخاب فرد اصلح آن را مدنظر قرار دهیم.

سرهنگ جواد داستانی مومن بودن به نظام دینی و قوانین الهی، پایبندی به اسلام ناب محمدی را از جمله ویژگی های کارگزار اصلح از دید قرآن دانست و خاطرنشان کرد: قرآن برای کارگزار اصلح ویژگی های دیگری از جمله پایبندی به اسلام همه جانبه، انقلابی بودن و سست نشدن در برابر دشمن را مشخص کرده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به اهمیت رایی که هر شخص در نظام جموری اسلامی می دهد، تصریح کرد: امام راحل در صحبت های خود می فرمودند که « آن هایی که در خانه های راحت، مجلل و بی درد آرمیده اند، فارغ از همه رنج ها و مصیبت های ستون محکم انقلاب و پابرهنه های محروم تنها ناظر حوادث بوده اند و حتی از دور هم دستی بر آتش نزده اند، نباید به مسئولیت های کلیدی تکیه دهند، چرا که ممکن است یک شبه انقلاب را بفروشند».

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرضا هدف اصلی را دعوت به حضور همه اقشار مردم در انتخابات دانست و گفت: مقام معظم رهبری در توصیه های خود می فرمودند کسانی که آرمان های امام راحل را در قلب خود قبول ندارند، بر آن ها حرام است که مسئولیتی در نظام اسلامی قبول کنند.

داستانی در ادامه با بیان این که این شرکت مردم در انتخابات ضامن انقلاب و نظام اسلامی است، عنوان کرد: بنابر فرموده مقام معظم رهبری اگر مردم در انتخابات شرکت کنند، دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند، هیبت جمهوری اسلامی، ترس دشمن از یک کشور ۸۰ میلیونی است.

وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری در صحبت های خود به  نامزدهای ریاست جمهوری توصیه کردند که به مردم قول بدهند که دیدشان و نگاهشان به دست دشمن نیست و به توان داخلی تکیه دارند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.