سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۲ - دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مطرح کرد؛

درآمد ریالی نفتی دولت یازدهم بیشتر از دو دولت قبل/ واردات ۲/۵ میلیارد دلاری پوشاک در سال ۹۵

زاهدی با بیان اینکه صنعت پوشاک ما ورشکسته شده است، عنوان کرد: در سال گذشته ۲/۵ میلیارد دلار پوشاک از مبادی رسمی و غیر رسمی واردشده است.

به گزارش شهرضا نیوز، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ظهر امروز در جمع مردم و نمازگزاران مسجد فاطمیه شهرضا با اشاره به ماه شعبان، اعیاد و موالید این ماه پربرکت، اظهار کرد: همه باید به‌صورت یک جریان انقلابی، متحد شده و اصول خود را ابتدا بر نه گفتن به این دولت و سپس انتخاب فرد اصلح قرار دهیم.
محمدمهدی زاهدی با بیان اینکه خطر کماکان وجود دارد، عنوان کرد: اتفاقات زیادی در معادلات جهانی در حال رخ دادن است، در بسیاری از نقاط جهان حتی نزدیکی آمریکا و آفریقا جنبش‌های آزادی بخشی به وجود آمده است که ایده آل آن‌ها انقلاب اسلامی ما است.
وی با اشاره به‌پیش بینی امام راحل مبنی بر اینکه قرن آینده، یعنی قرن ۲۱ قرن پیروزی مستضعفین است، تصریح کرد: کشور ما در عرصه داخلی، پیش از انقلاب بالغ‌بر ۲۵۰۰ سال تحت سیطره رژیم‌های شاهنشاهی بوده تا اینکه با رهبری امام به پیروزی رسید.
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت‌وگو کشورهای غربی با ایران را ناشی از اقتدار بالای جمهوری اسلامی در مسئله هسته‌ای دانست و گفت: مذاکره با این کشورها پیش از دولت آقای روحانی در عمان و با محوریت پادشاه این کشور و به اذن رهبری انجام می‌گرفت که این دولت بر سرکار آمد و مذاکرات را علنی کرد.
زاهدی با اشاره به سیاه نمایی‌هایی که این دولت علیه دولت قبلی انجام می‌دهد، عنوان کرد: این دولت مدعی است که دولت قبل بالغ‌بر ۶۰۰ میلیارد دلار درآمده نفتی داشته و مشخص نیست با این پول چه کرده است؟
وی در پاسخ به این سؤال گفت: دلار در طول دولت گذشته به‌طور متوسط یک هزار و ۵ تومان بوده است و درآمد نفتی ایران حدود ۶۷۰ هزار میلیارد تومان بوده است.
وزیر سابق علوم متوسط قیمت نفت در این دولت را ۶۵ دلار این دولت حدود ۶۸۰ هزار میلیارد تومان از نفت درآمد داشته و این یعنی پولی که کسب کرده بیش‌تر از کل ۸ سال دولت قبل بوده است.
زاهدی بابیان اینکه اگرچه مسکن مهر مشکلاتی داشته است اما هزاران جوان را خانه‌دار کرده است، گفت: وزیر راه این دولت مسکن مهر را مزخرف دانست و مدعی طرح مسکن اجتماعی شد؛ دولت بیاید و بگوید چند مسکن اجتماعی ایجاد کرده است.
وی بالاترین اقدام دولت یازدهم را برجام دانست و گفت: سرمایه‌گذاران و سرمایه‌دارانی که در بحث‌های انتخاباتی سال گذشته با من گفت‌وگو می‌کردند، می‌پرسیدند که برجام چه زمانی قیمت دلار را کاهش می‌دهد و آن را ثابت می‌کند تا ما سرمایه‌گذاری کنیم.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه این انتظارات به دلیل بهشت برین برجامی است که دولت برای مردم ترسیم کرده بود، گفت: دولت مدعی کاهش تورم است، بله تورم کاهش پیداکرده، اما تورم ۳۷۹ آیتم دارد که وقتی همه این پارامترها را در نظر بگیریم، تورم پایین آمده است.

زاهدی ادامه داد: ذوب‌آهن به دلیل همین رکود، پولی ندارد که به پیمانکاران معادن بدهد و نتیجه آن همان حقوق ندادن به کارگران معدن می‌شود.
وی بابیان اینکه دولت باید پاسخگو باشد که این درآمد کلان ۶۸۰ هزار میلیارد دلاری، کجا صرف شده است، گفت: هزینه‌های عمرانی در طول این ۴ سال کم‌ترین بخش از بودجه دولتی را به خود اختصاص داده که در حد بالا ۱۵ درصد است.
وزیر سابق علوم بابیان اینکه صنعت پوشاک ما ورشکسته شده است، عنوان کرد: در سال گذشته ۲/۵ میلیارد دلار پوشاک از مبادی رسمی و غیررسمی واردشده است؛ دولتی که چنین وزرایی با بالای هزار میلیارد تومان سرمایه داشته باشد، وضعیت این می‌شود.
زاهدی با اشاره به فجایعی که در صندوق ذخیره فرهنگیان اتفاق افتاده است، عنوان کرد: وضعیت این صندوق در حال بررسی است، در یکی از اقدامات در این صندوق برای یک کارتن‌خواب ۱۰۰ میلیارد تومان وام از طریق زد و بند گرفته‌اند؟
وی بابیان اینکه این دولت توان اداره کشور را ندارد، گفت: دولت نهم، دولتی است که رهبری بیش از همه دولت‌ها از آن‌ها تعریف کرد؛ ما توان ایجاد دولتی قوی‌تر از دولت نهم ایجاد کنیم.
نماینده مجلس با بیان اینکه ما در حوزه خلیج‌فارس و دریای عمان، توان ایجاد ۱۰ میلیون شغل را داریم، گفت: ایجاد حداقل ۵ میلیون شغل از مهم‌ترین برنامه‌های دولت انقلابی است که برنامه‌ریزی‌های آن صورت گرفته است و آمایش‌های سرزمینی و ظرفیت‌های شهرها موجود است.
زاهدی بابیان اینکه برای اشتغال‌زایی نباید در صنایع بزرگ سرمایه‌گذاری کرد، گفت: ما در صنایع خرد، کوچک و حتی صنایع روستایی توانستیم در روستاها با ۵۰ تا ۶۰ میلیون تومان ایجاد شغل کنیم.
وی افزود: اولویت اصلی در حوزه اشتغال در دولت کار و کرامت بر اساس صنایع کوچک و خرد و ایجاد اشتغال در آن خواهد بود.
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اقتدار در حوزه نظامی، اقتصادی و علمی را اولویت بعدی دولت کار و کرامت در کشور دانست و خاطرنشان کرد: همان‌طور که ما در حوزه هسته‌ای پیشرفت کردیم و غرب را با این اقتدار پای میز مذاکره کشاندیم، در حوزه‌های علمی و فناوری نیز با اقتدار جایگاه خود را مستحکم کنیم.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.