سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۳۹ - پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

در گردهمایی مدیران داشجویی دانشگاه های منطقه 6 کشور مطرح شد:

ایجاد ۱۱۴ صندوق قرض الحسنه در دانشگاه های مناطق محروم/ موفقیت دانشگاه شهرضا در المپیادهای متعدد

گردهمایی معاونان و مدیران داشجویی دانشگاه های منطقه ۶ کشور صبح امروز به میزبانی دانشگاه شهرضا آغاز و تا عصر ادامه داشت.

به گزارش شهرضانیوز، رئیس دانشگاه شهرضا عصر امروز در گردهمایی معاونان و مدیران داشجویی دانشگاه های منطقه ۶ کشور با گرامیداشت سالروز معلم و استاد، گفت: مقدمات ایجاد دانشگاه شهرضا به عنوان یک بخش دولتی در جنوب استان اصفهان از سال ۱۳۷۸ زده شد و سال ۱۳۸۸ مجوز آن صادر شد که از سال ۹۰ اقدام به پذیرش دانشجو کرد.

امیرحسین علی بیگی با بیان این که این دانشگاه در حال حاضر ۱ هزار دانشجو دارد، گفت: تاکنون ۲۵۰ نفر از دانشجویان ما فارغ التحصیل شده اند و در حال حاضر در ۶ رشته کارشناسی ناپیوسته و ۱ رشته کارشاسی ناپیوسته با وجود ۲۰ عضو هیئت علمی ثابت و ۱۵ عضو هیئت علمی بورسیه دانشجو پذیرش می کند.

وی در ادامه با اشاره به اقدامات عمرانی انجام شده در سطح دانشگاه شهرضا، گفت: ساختمان آموزشی دانشگاه از حدود ۲ سال پیش تاکنون که کلنگ احداث آن خورده به مراحل نهایی رسیده است و و بقیه ساختمان ها نیز در شرف ساخت قرار دارد که امیدواریم در آینده نزدیک به سایت اصلی منتقل شویم.

رئیس دانشگاه شهرضا در ادامه با بیان این که این دانشگاه از ابتدای تاسیس دارای امکانات رفاهی از جمله سلف پذیرایی بوده ست، عنوان کرد دانشگاه شهرضا در حال حاضر دارای ۲ سلف غذاخوری به ظرفیت ۲۵۰ دانشجو و خوابگاه های دانشجویی با ظرفیت پذیرش ۳۰۰ دانشجو است.

وی در ادامه با اشاره به عمر ۲ ساله مرکز مشاوره این دانشگاه، عنوان کرد: مرکز بهداشتی دانشگاه شهرضا نیز در سال جاری افتتاح شده و به دانشجویان خدمات ارائه می کند.

علی بیگی در ادامه با بیان این که دانشگاه شهرضا در حال حاضر دارای ۲ آزمایشگاه مجهز است، عنوان کرد: دانشجویان ما از حدود ۲ سال پیش تاکنون در المپیادهای دانشجویی شرکت کرده و در این زمینه حائذ رتبه نیز شده اند.

وی  با اشاره به لزوم ساماندهی و سازمان دهی مطالبات بحق دانشجویان، خاطرنشان کرد: مطالبات دانشجویی درحال حاضر به صورت پراکنده به دست مسئولین می رسد که سازمان دهی تشکل های دانشجویی راه مناسب رسیدن به این مطالبات است.

معاون دانشجویی دانشگاه اصفهان دیگرسخنران این جلسه با اشاره به مهم ترین سرفصل های مورد بحث برای جلسه امروز، گفت: چگونگی برگزاری هفته خوابگاه ها، قیمت غذای سلف ها در سال آینده، وام تغذیه و اجاره بهای خوابگاه ها، اتاق سلامت و تندرستی و شرایط مراکز مشاوره و  از جمله مهم ترین مباحث جلسه امروز است.

علی اکبر کجباف در ادامه با اشاره به اهمیت نوع برخورد با دانشجویان، گفت: افراد حاضر در معاونت دانشجویی باید با دید پردرانه، مادرانه، خواهرانه و برادرانه به دانشجویان برخورد کرده و از آن ها استقبال کنند.

وی با اشاره به مهم ترین مباحثی که معاونت دانشجویی با آن ها مواجه است، عنوان کرد: یکی از مباحثی که در سال جاری مطرح شده، بحث افسردگی است و این امر تا آن جا اهمیت دارد که شعار سال سازمان جهانی بهداشت به آن اختصاص پیدا کرده است.

معاون دانشگاه اصفهان در ادامه با اشاره به تغییراتی که در حوزه مدیریت حوزه دانشجویی اتفاق افتاده است، گفت: در دوره های گذشته با مشکلات مالی روبرو بودیم ولی درحال حاضر در قبال طرح های دانشگاه ها بودجه ترخیص شده و زمینه برای فعالیت فراهم است.

معاون وزیر علوم  در ادامه این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در سطح صندوق رفاه دانشجویی، گفت: عملکرد این صندوق در بین تمام نهادهای وزارت علوم شاخص بوده است و این علمکرد از طریق شخص وزیر به رئیس جمهور و هیئت وزیران نیز رسیده است.

ذوالفقار یزدانمهر با اشاره به تدوین سند راهبردی صندوق رفاه دانشجویی گفت: براساس برنامه پنجم توسعه و با توجه به جلوگیری از ساخت خوابگاه بیشتر ۴۰۰ هزار متر فضای خوابگاه در حال حاضر کمبود داریم.

وی با اشاره به بررسی های صورت گرفته از سطح رفاه و نوع امکانات دانشگاه های کشورهای درحال توسعه و توسعه یافته از جمله آلمان، هند و ترکیه، عنوان کرد: برآوردهای لازم از امکانات این دانشگاه ها صورت گرفته و خروجی آن ها نیز در آینده نزدیک بیان خواهد شد.

معاون وزیر ادامه داد: پیگیری ها در زمینه ایجاد تبصره ای برای خرید مسکن های مهر بلااستفاده و تبدیل آن به خوابگاه در حال انجام است؛ خیرینی نیز که به دنبال ساخت خوابگاه در دانشگاه هستند، دانشگاه سود بانکی این سرمایه گذاری را در اختیار آن ها می گذارد.

یزدانمهر خاطر نشان کرد: ۱۱۰ میلیارد تومان بودجه برای اعطای وام به مقاطع دکتری تخصیص پیدا کرده است که به هر دانشجو ماهیانه ۷۵۰ هزار تومان اختصاص پیدا کرد که هر سال ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه یکی از اقدامات مهم را ایجاد ۱۱۴ صندوق قرض الحسنه در دانشگاه های مناطق محروم بیان کرد و گفت: خوشبختانه و با کمک اساتید و دانشجویان و بنیادهای کشور، هیچ دانشجوی متقاضی وامی بدون تسهیلات باقی نمانده است.

معاون وزیر از جمله دیگر اقدامات را تبدیل آشپزخانه های سنتی به صنعتی در سطح دانشگاه ها عنوان کرد و افزود: در راستای تنوع بخشی به غذای دانشگاه ها، رستوران های آزاد در سطح دانشگاه شروع به فعلایت کرده اند که از جمله این رستوران ها می توان به رستوران دانشگاه اصفهان اشاره کرد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.