شهرضا نیوز

افتتاح و بهره برداری از پروژه‌های عمرانی و خدماتی شهرداری شهرضا

کدخبر: 114385
۱۳۹۶/۰۲/۰۴ در ساعت ۱۸:۰۵

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در جلسه شورای اداری و افتتاح طرحهای شهرداری شهرضا، با اشاره به در پیش بودن سالروز مبعث پیامبر اسلام(ص)، عنوان کرد: توسعه اخلاق مهمترین شعار دولت نبوی است، اخلاق اسلامی مهمترین نیاز امروز جامعه ما است و بیش از هر چیز دیگری باید برای جلب توجه به آن تلاش شود.
وی اظهار کرد: در ایام انتخابات هم بیش از هر چیزی باید به اخلاق و احکام اسلامی توجه داشته باشیم، از غیبت دیگران و تهمت زدن به آنها خودداری کرده و برای برگزاری انتخاباتی سالم تلاش کنیم.
امام جمعه شهرضا گفت: در کشور آمریکا دو رقیب انتخاباتی آبروی یکدیگر را بردند و این اقدام دشمن باید درسی برای ما باشد که مراقب رفتار خود باشیم تا با گفتار و کردار خودمان سبب شادکامی دشمنان نشویم.
حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر ضرورت تلاش دولتمردان برای حل مشکلات مردم، بیان کرد: باید به مشکلات مردم در شهر و روستا توجه کنیم، بیکاری و رکود و تنگی معیشت در زندگی مردم وجود دارد و باید آنها را از بین ببریم.
وی اظهار کرد: رفع مشکلات زندگی مردم به دست مسئولان خواهد بود، باید سعی کنیم رضایت مردم را کسب و به آنها خدمات شایسته ارائه کنیم زیرا فرصت خدمت رسانی به مردم در نظام اسلامی یک فرصت و عطیه الهی است که باید با خدمت صادقانه به مردم، قدردان آن باشیم.
محسن گلابی فرماندار شهرضا نیز در این جلسه بیان کرد: در طول ۴ سال فعالیت دولت تدبیر و امید در عرصه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی شهرستان فعالیتهای خوب و در خور توجهی انجام شده است.

وی اظهار کرد: مسئولان شهرستان نبود یا کمبود اعتبارات را دلیل برای عوم ارائه خدمات به مردم ندانسته‌اند تا جایی که در سال ۹۴ با وجود اختصاص تنها ۲ میلیارد از اعتبارات تملک دارایی شهرستان پروژه‌هایی به ارزش ۴۲ میلیارد و در سال ۹۵ نیز با وجود اختصاص تنها ۳ میلیارد اعتبارات تملک دارایی به شهرستان پروژه‌هایی به ارزش ۴۷ میلیارد افتتاح و بهره برداری شد.

فرماندار شهرضا اضافه کرد: پروژه ۶ بانده کردن مسیر شهرضا به اصفهان بدون آنکه اعتباری در خصوص آن اختصاص یافته باشد در حال اجرا است، این در حالی است که ۸ هزار مترمربع به مساحت بیمارستان شهرضا افزوده خواهد شد و شهرک صنایع دستی شهرستان نیز افتتاح شده است.
گلابی از افزوده شدن یک بخش دیگر به تقسیمات سیاسی شهرستان شهرضا خبر داد و افزود: با اتمام مراحل اداری این طرح که مراحل نهایی خود را سپری می‌کند، بخش جدید اسفرجان به تقسیمات سیاسی شهرضا اضافه خواهد شد.
وی با اشاره به سابقه فرهنگی شهرستان شهرضا، گفت: تنها وجود بیش از ۱۳ هزار خوشنویس در این شهرستان نشان دهنده روحیه هنر دوستی مردم آن است.
فرماندار شهرضا از کاهش چشمگیر جرایم در این شهرستان خبر داد و افزود: در حال حاضر امنیت و آرامش کامل در سطح شهرستان حاکم است.
گلابی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به ادامه مراحل اجرایی برگزاری انتخابات در این شهرستان، عنوان کرد: بعد از بررسی صلاحیت افراد مجموعاً صلاحیت ۱۷۲ نفر برای شهر شهرضا، ۱۸ نفر در شهر منظریه و ۱۸۵ نفر برای روستاها اعلام شد.
وی همچنین با اشاره به وجود ۱۰۰ شعبه اخذ رأی در این شهرستان، بیان کرد: از این تعداد ۹۱ شعبه اخذ رأی ثابت، ۳ شعبه سیار شهری، ۱۷ شعبه روستایی، ۶۷ شعبه در شهر شهرضا و ۷ شعبه در شهر منظریه است.
فرماندار شهرضا اضافه کرد: از تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان ۴۹ شعبه در مدارس، ۲ شعبه در دانشگاه‌ها، یک شعبه در مراکز نظامی، ۳۷ شعبه در حسینیه و مساجد، ۲ شعبه در مراکز درمانی، یک شعبه در مراکز ورزشی و ۲ شعبه تیره عشایری هستند.
رحیم جافری شهردار شهرضا نیز در این جلسه بیان کرد: مشکلات مالی و اقتصادی که بخشهای مختلف کشور را درگیر خود کرده بر کدهای درآمدی شهرداریهای کشور نیز تأثیرگذاشته است.
وی ادامه داد: شهرداری شهرضا در زمان آغاز به کار اینجانب با بدهی ۱۷ میلیاردی مواجه بود اما امروز با انجام اقداماتی که عمدتاٌ در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام شده است، ۱۴ میلیارد از این بدهی پرداخت شده بدن آنکه از بانکی استقراض شده یا زمینی از املاک شهرداری فروخته شده باشد.
شهردار شهرضا با اشاره به اجرای طرح طبقه بندی مشاغل برای همه کارکنان این شهرداری، عنوان کرد: تعداد ۱۰۵ نفر از ۵۰۵ نفر پرسنل شهرداری با قواعد قانون مشاغل سخت و زیان آور، تعدیل یا باز خرید یا بازنشسته شده‌اند.
جافری گفت: پیش از این حداکثر ۶۰ درصد از بودجه شهرداری محقق می‌شد اما اکنون با اعمال اصول اقتصاد مقاومتی در راستای برون سپاری خدمات و بازنگری بر طرحهای شهرداری از جمله در بخش فضای سبز تا حد زیادی از هزینه‌های شهرداری کاسته شده، توان نظارتی شهرداری افزایش یافته و از هدر رفت بودجه جلوگیری شده است.

انتهای پیام/

 

شهرضا نیوز را در کانال تلگرامی هم دنبال کنید: t.me/shahrezanewsir