سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۵۷ - دوشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

استاندار اصفهان مطرح کرد؛

افزایش ۴ برابری گردشگری خارجی اصفهان/ ایجاد ۱۲۷ مرکز بومگردی در استان

زرگرپور گفت: گردشگری استان اصفهان در ۳ سال گذشه ۴ برابر رشد داشته و ۱۲۷ مرکز بومگردی نیز ایجاد شده است.

به گزارش شهرضانیوز، استاندار اصفهان در جلسه شورای اداری و افتتاح پروژه‌های عمرانی شهرداری شهرضا، عنوان کرد: شهرضا، شهرستانی با غنای فرهنگی و بلوغ سیاسی بالا است که مردم ولایتمداری و انقلابی آن همواره در عرصه‌های مختلف انقلاب حضور فعالی داشته‌اند.
رسول زرگرپور اظهار کرد: شأن مردم شهرستان شهرضا بسیار بیشتر از آن چیزی است که اکنون در اختیار دارند، باید رفاه و امکانات بیشتری در این شهرستان وجود داشته باشد.
وی بیان کرد: نام شهرضا با علم، دانش، علما، فضلا و هنرمندان پیوند خورده و لازم است تلاشی که اکنون برای یافتن جایگاه حقیقی آن در استان آغاز شده است، ادامه یابد.
استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به در پیش بودن ایام ۲ انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا، گفت: رویداد حماسه ساز سیاسی، اجتماعی فرهنگی بزرگی در پایان اردیبهشت ماه رخ می‌دهد که در استان اصفهان به عنوان یکی از مراکز طراز اول کشور، دارای جوانب خاصی خواهد بود.
زرگرپور عنوان کرد: در ۲۹ اردیبهشت ماه امسال در واقع ۴ انتخابات در استان اصفهان برگزار خواهد شد به همین جهت انتخابات اصفهان، از نظر تنوع و گستردگی و تنوع مکانی با سایر مناطق کشور متفاوت است.
وی در ادامه این مطلب افزود: منتخب مردم برای تصدی پنجمین کرسی شهرستان اصفهان در مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود و با توجه به به اینکه جمعیت این شهرستان بیش از ۲ میلون نفر است، فرایند این مرحله از انتخابات نیز به اندازه ۲ استان کشور زمانبر بوده و نیازمند فعالیت است.
استاندار اصفهان گفت: برای تصدی این کرسی در مجموع صلاحیت ۳۲ نفر از افرادی که ثبت نام کرده‌اند، تأیید شده و آماده رقابت در موعد قانونی هستند؛ سلایق مختلف سیاسی در این رقابت حضور دارند تا پس از بیان دیدگاه‌ها و نظراتشان، نفر بیستم از نمایندگان استان از بین آنها انتخاب شود.

زرگرپور در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار کرد: در کشور ما ۲ نوع سیتم اداره امور وجود دارد، نخست اداره امور از سوی نمایندگان محلی بوده که شامل شوراهای اسلامی شهر و روستا می‌شود.
استاندار اصفهان ادامه داد: در مجموع ۱۰۷ شهر در استان اصفهان وجود دارد که بیشترین تعداد شهر در استان کشور محسوب شده و شامل ۸۸ درصد جمعیت استان است بنابراین استان اصفهان یک استان شهری است.
وی گفت: بیش از ۵۷۰ نفر عضو شوراهای اسلامی شهر و بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر عضو شوراهای اسلامی روستایی در استان وجود دارند که در مجموع صلاحیت بیش از ۸ هزار نفر برای انتخابات شهر و روستا در استان تأیید شده، این در حالی است که شمار ثبت نام کنندگان بیش از ۱۰ هزار نفر بوده است و در نهایت نیز باید حدود ۳۸۰۰ نفر انتخاب شوند.
وی گفت: بیش از ۱۲۰ شورای عشایری از بین بیش از ۵۰ تیره عشایری استان انتخاب می‌شوند که برای اخذ آرای رأی دهندگان در این بخش نیز ۴۲ صندوق پیش بینی شده است.
استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: نوع دیگری از اداره امور کشور با انتخابات ریاست جمهوری انجام می‌شود که با این انتخابات شئونات کل کشور رقم می‌خورد، رهبر مظعم انقلاب هم بیانات و روشنگری های بسیار مهمی در این باره ارائه کردند.
زرگرپور تصریح کرد: انتخاب رییس جمهور تأثیر مستقیمی بر همه شئون جامعه در ابعاد داخلی و خارجی دارد، در شریط فعلی کشور ما در یکی از ناامن ترین مناطق جهان وجود دارد اما به برکت تدابیر رهبر مظعم رهبری و اقدامات دولت آسایش و آرامش کامل در کشور حاکم است.
وی همچنین اظهار کرد: باتوجه به بیانات رهبری و مراجع، انتخابات باید دارای ۴ ویژگی امنیت و آرامش، سلامت انتخاباتی، شکوه و ابهت و وحدت بخشی و انسجام باشد.
استاندار اصفهان ادامه داد: امنیت و آرامش کامل بر فضای انتخاباتی استان حاکم است هرچند توطئه دشمنان همواره وجود داشته و دارد؛ همه انتخابات هایی که در کشور برگزار شده دارای سلامت و صحت کامل هم بوده و بدون هیچگونه شائبه‌ای برگزار شده است.
زرگرپور گفت: شکوه و ابهت انتخابات هم در صحنه داخلی و هم در عرصه خارجی اثرگذار است، در محیط بین المللی انتخابات باشکوه ملت دشمنان را ناامید و مأیوس و دلسرد می‌کند، سفارشات رهبری برای برگزاری انتخاباتی باشکوه و حضور حداکثری ملت در این انتخابات نیز برای همین است.
وی تأکید کرد: مردم طرفدار سلایق سیاسی مختلف باید بتوانند آرا و نظرات خود را در کاندیداها پیدا کنند تا به این وسیله گرایش آنها به حضور در انتخابات بیشتر شود، در این دوره هم سلایق سیاسی مختلف و دیدگاه‌های گوناگون در فرایند برگزاری انتخابات حضور دارند.

رییس ستاد انتخابات استان اصفهان، گفت: انتخابات به انداره‌ای مهم و سرنوشت ساز و برگزاری آن به حدی لازم الاجرا است که توجه به مذاهب و سلایق و دیدگاه‌های مختلف نباید در آن اثر بگذارد؛ همه برای اعتلای کشور تلاش می‌کنیم و نباید اجازه دهیم قومیتها و مسائل جزئی مانع ادامه مسیر شود.
وی گفت: رهبر انقلاب در سال ۸۸ نیز بر ضرورت طی مراحل قانونی و تمکین از قانون تأکید فرمودند, زیرا قانون همه جوانب را در نظر گرفته است.
استاندار اصفهان عنوان کرد:حدود ۷۰ هزار نفر در فرایند برگزاری انتخابات در استان اصفهان مشغول هستند که ۱۵ هزار نفر از این تعداد نیروهای انتظامی و امنیتی هستند.
زرگرپور در بخش دیگری از سخنان خود، بیان کرد: در طول ۳/۵ سال گذشته که دولت یازدهم اداره امور را در اختیار داشته، با وجود محدودیتهای فراوانی که در نتیجه عوامل مختلف ایجاد شده دولت توانست خدمات خوبی ارائه دهد.
وی تصریح کرد: بخشی از مشکلات دولت مربوط به دولت های گذشته بوده، البته ممکن است از این دولت هم مشکلاتی برای دولت های بعدی باقی بماند چون قرار نیست یک دولت همه مشکلات را حل کند.
استاندار اصفهان ادامه داد: در مدت فعالیت دولت یازدهم، ۱۲ هزار و ۷۰۰ پروژه به ارزش ریالی ۱۰۵ میلیارد در استان اصفهان اجرا شده که از این تعداد ۴۷ درصد توسط بخش خصوصی در همه بخش ها، ۲۶ درصد توسط شهرداری های ۱۰۷ شهر استان و ۲۰ درصد هم مربوط به بخش دولتی بوده است.
زرگرپور بیان کرد: در طول ۳/۵ سال گذشته صندلی سینماهای استان ۲/۵ برابر شده و تا پایان دولت به ۱۲ هزار صندلی خواهد رسید، این در حالی است که تعداد سینما روها در استان هم ۷ برابر شده است.
وی گفت: در طول ۱۰۰ سال گذشته ۶ هزار تخت بیمارستانی در استان ایجاد شده بود، اما در ۳/۵ سال گذشته ۱۲۰۰ تخت به این تعداد اضافه شده است و تا پایان دولت یازدهم نیز بیشتر خواهد شد.
استاندار اصفهان ادامه داد: در ۳ سال و نیم گذتشه گردشگری استان ۴ برابر رشد داشته و ۱۲۷ مرکز بومگردی نیز ایجاد شده است.
استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: ۱۰ درصد از صنایع کشور و ۱۰ در صد از جمعیت کارگری کشور در استان اصفهان هستند، نرخ بیکاری در این استان هم ۱٫۵ تا ۲ درصد بالاتر از میانگین کشوری است که بخش بسیار زیادی از آن به دلیل مهاجرپذیر بودن استان است.
استاندار اصفهان گفت: در طول یک سال گذشته به ۱هزار و ۱۵۰ واحدصنعتی کمتر از ۱۰۰ نفر نیروی شاغل، ۱ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات حمایتی واگذار شده و با این اقدام ۶۵ هزار فرصت شغلی را از خطر نابودی نجات داده‌ایم.
وی تصریح کرد: رهبر مظعم انقلاب با اشرافیت کاملی که به جریان امور دارند درباره عملکرد دولت نظر می‌دهند ایشان می‌دانند که این دولت توانمندی بسیار بیشتری دارد و به همین دلیل از آن می‌خواهند که بیشتر تلاش کند و وظیفه همه دولتمردان هم این است که خود را خواسته و مطالبه رهبری هماهنگ کنند.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.