سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۰۵ - جمعه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۶

توصیه امام جمعه به نامزدهای شورای شهر:

کاندیداها فضا را برای داوطلبین با تجربه و با برنامه باز کنند

یعقوبی عنوان کرد: در انتخابات شورای شهر هم افرادی که تأیید شده‌اند باید خود را بسنجند و اجازه دهند افرادی که تجربه و برنامه بهتری برای خدمت به مردم و رفع مشکلات شهر دارند در صحنه باقی بمانند.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که به مناسبت فرارسیدن روز بزرگداشت ارتش در محل گروه ۲۲ توپخانه ارتش برگزار شد، عنوان کرد: جامعه ما در شرایط فعلی نیاز دارد بداند که آیا می‌توان به سادگی پشت سر دیگران سخن گفت یا نه؟ چون در ایام انتخابات آنچه بیش از دیگر مسائل مورد توجه قرار می‌گیرد قضاوت درباره افراد و سخن گفتن درباره عملکرد آنان است.
وی اظهار کرد: اخلاق اسلامی حکم می‌کند که در ایام انتخابات زبان از بدگویی درباره دیگران حفظ شود و بدون علم و یقین درباره آنان سخنی گفته نشود.
امام جمعه شهرضا اذعان کرد: متأسفانه در این ایام در فضای مجازی مطالبی درباره افراد مختلف بیان می‌شود که بسیاری از آنها فاقد مدرک و بدون پشتوانه دقیق است که باید از این کار اجتناب شود.
حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تأسیس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوم اردیبهشت ماه سال ۵۸ بیان کرد: این رویداد آبرویی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شد، سپاه پاسداران در کنار سایر نیروهای نظامی و انتظامی رسالت خطیر دفاع از کشور و انقلاب و ایستادگی در برابر توطئه بیگانگان را انجام می‌دهد.
وی ادامه داد: سپا پاسداران انقلاب اسلامی امروز در صحنه بین المللی افتخاری برای نظام مقتدر جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شود.
امام جمعه شهرضا همچنین با اشاره به در پیش بودن سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص)، گفت: به فرموده امام راحل (ره) هدف مبعث در صحنه اجتماعی تحقق عدالت اجتماعی و هدف این رویداد مهم در صحنه فردی تزکیه درونی افراد بود.
حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: همه افراد باید با استفاده از ذخایر عظیم معنوی اسلام نسبت به تزکیه دورنی خود اقدام و به نسبت توان و استعدادی که دارند در این مسیر فعالیت کنند.
وی همچنین با اشاره به واقعه تاریخی حمله نظامی ناکام آمریکا در صحرای طبس، بیان کرد: در آن واقعه تاریخی خداوند با طوفان شن دشمن را گرفتار و مانع تحقق نقشه آمریکا شد.
امام جمعه شهرضا ادامه داد: امروز هم ملت بزرگ و انقلابی ایران خواب آرام آمریکا، انگلیس و اسراییل را آشفته کرده و اجازه نمی‌دهد تا نیات پلید آنها به نتیجه برسد.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: خداوند حامی انقلاب، ولایت، قرآن، مردم و نظام اسلامی است زیرا نیات خالصی امام راحل (ره) را همراهی کردند و خونهای پاکی برای صیانت از انقلاب بر زمین ریخته شده است.
وی تأکید کرد: تا زمانی که با هم متحد باشیم و از رهبر انقلاب حمایت کنیم همه ابرقدرتهای جهان در برابر ما شکست می‌خورند، باید توجه کنیم که دشمن همواره به دنبال اختلاف افکنی بوده و هست و ما باید با هوشیاری و حفظ انسجام در برابر این توطئه ایستادگی کنیم.
امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در جمع فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران، گفت: امروز تقویت بنیه اقتصادی نقطه کلیدی و اولویت کشور است، دشمن می‌داند اقتصاد ما بیمار است به همین دلیل همه توان خود را بر مشکلات معیشتی و بیکاری متمرکز کرده است.
حجت الاسلام یعقوبی در ادامه این مطلب افزود: ما می‌توانیم مشکلات کشور را حل کنیم به شرطی که امنیت سرمایه گذاری در کشور ایجاد و رونق تولید داخلی را به همراه داشته باشد.
وی همچنین با اشاره به در پیش بودن ایام انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی، اظهار کرد: انتخابات باید سالم و با امنیت و در همه بخشها برگزار شود.
امام جمعه شهرضا عنوان کرد: دشمن به دنبال دلسرد کردن افراد از انتخابات است اما نباید فراموش کنیم که وظیفه ما حمایت از انقلاب است تا زمانی که آن را به دست صاحب اصلی آن یعنی امام عصر برسانیم پس نباید در میانه راه خسته و دلسرد شویم.
حجت الاسلام یعقوبی بیان کرد: ما باید به مسیر انقلابی خودمان ادامه دهیم و نیروهای اصلح را شناسایی کنیم، شورای نگهبان ۶ نفر را به عنوان افراد صالح برای انتخابات معرفی کرد و ما باید فرد اصلح را از بین آنها شناسایی کنیم.
وی تأکید کرد: قانون انتخابات کشور هم باید اصلاح شود تا از ثبت نام تعداد زیادی از افراد در انتخابات ریاست جمهوری جلوگیری شود.
امام جمعه شهرضا گفت: همه افراد در انتخابات باید تابع نظر شورای نگهبان باشند زیرا قانون تکلیف همه افراد را مشخص کرده است، این مسئله خواسته امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب و همه مردم انقلابی ایران است.
حجت الاسلام یعقوبی عنوان کرد: در انتخابات شورای شهر هم افرادی که تأیید شده‌اند باید خود را بسنجند و اجازه دهند افرادی که تجربه و برنامه بهتری برای خدمت به مردم و رفع مشکلات شهر دارند در صحنه باقی بمانند.
وی اضافه کرد: باید از بین افراد تأیید شده افرادی که به مصلحت شهر آگاه، اهل مسجد و جمعه و جماعت و مردم دار هستند را انتخاب کنیم تا این افراد مشکلات را شناسایی و برطرف کنند.

امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به بخشهایی از وقایع منطقه خاورمیانه، گفت: امروز منطقه شاهد غوغای قدرت طلبی آمریکا است، این کشور به هیچ کس رحم نمی‌کند و باعث ایجاد آشوب در منطقه و جهان است.
حجت الاسلام یعقوبی اظهار کرد: همه کشورهای منطقه از جمعه عراق، سوریه و افغانستان از آشوبگری آمریکا در رنج هستند، این کشور از داعش حمایت می‌کند و محور شرارت در منطقه است.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.