سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۰ - پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶

وزیر ارشاد:

مسابقات بین المللی قرآن بانوان مسیری برای افزایش وحدت است

صالحی امیری مسابقات بین المللی قرآن بانوان را مسیری برای افزایش وحدت بین مسلمانان جهان دانست و گفت: ما منادی وحدت در جهان اسلام هستیم و مسیر وحدت از مسیر قرآن که وجه مشترک ماست، می گذرد.

به گزارش شهرضانیوز به نقل از  خبرگزاری مهر، سید رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه افتتاحیه سی وچهارمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم در  خصوص برگزاری این رقابت ها برای اولین بار در ایران گفت: بانوان نیمی از جامعه هستند و نه ممکن است و نه عقلانی است که ما بانوان را در فعالیت های فرهنگی و دینی نبینیم و باید در همه حوزه های کشور بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور دیده شوند.

وی با بیان اینکه من در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به همه بخش ها ابلاغ کرده ام که بانوان را در سطوح مدیریتی و مسئولیتی به کار بگیرند، افزود: نقش بانوان در فرآیند فعالیت ها و مدیریت فرهنگی مورد توجه قرار گرفته شده است و در آینده ای نزدیک شما خواهید دید که بانوان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بیشتر از گذشته در فعالیت های ادبی، هنری، قرآنی و سینمایی حضور خواهند داشت.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: ما در دولت معتقد هستیم که هیچ وجه تمایزی بین آقایان و بانوان وجود ندارد و زنان به عنوان یک واقعیت و حقیقت باید به جایگاه اصلی خود برسند.

صالحی امیری مسابقات بین المللی قرآن بانوان را مسیری برای افزایش وحدت بین مسلمانان جهان دانست و خاطرنشان کرد: ما منادی وحدت در جهان اسلام هستیم و مسیر وحدت از مسیر قرآن که وجه مشترک ماست، می گذرد.

اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم بانوان از سوم تا پنجم اردیبهشت ماه در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.