سرویس: اخبار شهرضا ۰۱:۳۹ - سه شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۶

با پايان هفته چهارم ليگ قهرمانان آسيا

فاصله ذوب‌آهن تا صعود، یک پیروزی است/ فوتبال‌دوستان اصفهانی نماینده ایران را تنها نگذارند!

تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در گروه C لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد و امیدوار است بتواند از گروه خود به مرحله بعدی صعود کند که در این راه بازی مقابل العین در اصفهان بسیار تاثیرگذار است و هواداران می‌توانند در این بازی نقش مهمی ایفا کنند.

به گزارش شهرضانیوز، تیم فوتبال ذوب‌آهن اصفهان در گروه C لیگ قهرمانان آسیا قرار دارد و امیدوار است بتواند از گروه خود به مرحله بعدی صعود کند.

* عملکرد ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا

سبزپوشان اصفهانی در پایان هفته چهارم دور گروهی این رقابت‌ها با کسب ۷ امتیاز، پشت سر الاهلی عربستان که ۸ امتیازی است، در رده دوم گروه قرار گرفتند؛ پس از ذوب‌آهن هم تیم‌های العین امارات با ۶ و بنیادکار ازبکستان بدون امتیاز، به ترتیب در رده‌های سوم و چهارم جای دارند.

ذوب‌آهن ابتدا در امارات به مصاف تیم العین رفت و به تساوی ۱ – ۱ دست یافت و یک امتیاز ارزشمند کسب کرد؛ شاگردان مجتبی حسینی در بازی دوم در عمان میزبان الاهلی عربستان بود و در روزی که شانس پیروزی را داشت نتیجه بازی را ۲ بر ۱ واگذار کرد.

سبزپوشان نصف‌جهان در دو بازی بعدی خود مقابل بنیادکار ازبکستان قرار گرفتند و با نتایج ۲ بر صفر و ۲ بر یک به پیبروزی رسیدند و ۶ امتیاز حساس را به اندوخته خود افزودند.

رسول کربکندی کارشناس فوتبال و سرمربی سابق ذوب‌آهن در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان در مورد عملکرد تیم ذوب‌‌آهن اظهار داشت: بردن تیم بنیادکار ازبکستان کمک خاصی به ذوب‌آهن نکرد، زیرا همه تیم‌ها بنیادکار را شکست می‌دهند، پس نتایج سه تیم دیگر که رو در روی هم قرار می‌گیرند حرف اصلی را می‌زند.

وی در خصوص بازی بعدی ذوب‌آهن و شانس صعود این تیم ادامه داد: ذوب‌آهن اگر بتواند تیم العین امارات را در اصفهان شکست دهد این شانس را پیدا می‌کند که به مرحله بعدی صعود کند.

کارشناس و پیشکسوت فوتبال اصفهان تصریح کرد: به هر حال تیم‌های ایرانی در صورت صعود از این مرحله، در دور بعدی مسابقات کار بسیار سختی دارند؛ زیرا باید در مقابل تیم‌های عربی قرار گیرند که بازیکنان پا به سن گذاشته ولی اثر‌گذار خارجی را می‌آورند و این بازیکنان تعیین کننده هستند که معادلات را به هم می‌زنند.

* حضور بازیکنان این تیم در جمع بهترین‌ها

با پایان هفته چهارم و اضافه شدن آمار‌های این هفته، دو بازیکن از ذوب‌آهن در بین بهترین‌ها قرار گرفتند؛ وحید محمد‌زاده مدافع ذوب‌آهن بر اساس قطع توپ و خنثی کردن حملات حریفان، با ۲۷ اقدام در جمع بهترین مدافعان قرار گرفت، رشید مظاهری گلر ملی‌پوش ذوبی‌ها هم با ۱۳ سیو در بین برترین گلر‌های آسیایی حضور پیدا کرد.

* ذوب‌آهن مهربان‌ترین تیم این رقابت‌ها

سبزپوشان دیار زاینده‌رود با دریافت نکردن حتی یک کارت زرد، عنوان مهربان‌ترین تیم لیگ قهرمانان آسیا را دارد؛ ذوب‌آهن که در لیگ برتر هم از خوش اخلاق‌ترین تیم‌ها است به این روند در لیگ قهرمانان ادامه داده و تا پایان هفته چهارم، هیچ کارت زرد یا قرمزی از داوران دریافت نکرده است.

* گل‌زنان ذوب‌آهن

مرتضی تبریزی و جری بنگستون هرکدام با به ثمر رساندن ۲ گل، بهترین گلزنان ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا هستند؛ مهدی رجب‌زاده و وحید محمد‌زاده هم هر کدام یک گل برای تیم خود زده‌اند.

* شانس صعود ذوب‌اهن

ذوبی‌آهن برای صعود از گروه خود کار دشواری پیش رو ندارد و در صورت کسب هر ۳ امتیاز بازی با العین امارات که در اصفهان و به میزبانی ذوبی‌ها برگزار می‌شود، صعود خود را به مرحله بعدی قطعی می‌کنند؛ البته شاگردان مجتبی حسینی در صورت شکست هم شانس صعود دارند اما امید‌های خود را کم‌رنگ می‌بینند.

نکته جالب در تیم ذوب‌آهن کسب نتایج دوگانه در لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات لیگ برتر است؛ آن‌ها پس از مد‌ت‌ها توانستند طمع پیروزی در لیگ را مقابل پیکان بچشند و به جایگاه چهارمی خود بازگردند که این می‌تواند یک انرژی مثبت برای آن‌ها باشد.

شاگردان سید مجتبی حسینی روز گذشته با شکست تیم پیکان کمی از فشار به وجود آمده خارج شدند و هم‌ امتیاز با تیم همشهری خود یعنی سپاهان و به دلیل تفاضل گل بهتر در رتبه چهارم ایستادند تا نیم نگاهی به کسب سهمیه در فصل بعد هم داشته باشند.

* نقش هواداران برای صعود

ذوب‌آهن برای صعود به مرحله بعدی به حمایت همه‌جانبه هواداران نیاز دارد و این‌جا است که دیگر حرف رنگ و تیم کنار می‌رود و صحبت از نماینده ایران می‌شود؛ به همین دلیل هواداران همه تیم‌ها و به خصوص ذوب‌آهن و سپاهان باید با حضور در ورزشگاه فولادشهر از نماینده ایران حمایت کنند و با کمک خود سبب پیروزی ذوب‌آهن مقابل العین و صعود از گروه شوند.

اتفاقی که در دیدار با بنیادکار ازبکستان هم رقم خورد و هواداران سپاهان هم برای کمک به تیم همشهری به ورزشگاه آمدند و پیروزی بر این تیم را با هواداران ذوب‌آهن جشن گرفتند.

کربکندی در مورد نقش هواداران عنوان کرد: یکی از خصوصیاتی که می‌تواند به تیم میزبان کمک کند، حضور تماشاگران است؛ شاید برای بازیکنان حرفه‌ای تأثیر کمی داشته باشد ولی به طور کلی هواداران با حضور در ورزشگاه می‌توانند تأثیر به سزایی در نتیجه‌گیری تیم میزبان داشته باشند.

وی در پایان گفت: مهم‌ترین بازی ذوب‌آهن بازی با العین امارات در اصفهان است و اگر در بازی با تیم الاهلی عربستان بتواند امتیاز بگیرد کار مهمی انجام داده است.

انتهای پیام/خبرگزاری فارس

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.