سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۰۰ - پنج شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۶

سفر من الخلق الی الحق

اعتکاف یادگاری از صدر اسلام

ای خدای اعتکاف، ای که پیامبر برگزیده خویش را آموزاندی تا آنگاه که در میان خلق زندگی میکند چندی از آنها فاصله بگیرد و از میان خلق به سوی تو سفر کند و آنگاه به میان آنها باز گردد.

 

شهرضانیوز-حکیمه سلحشوری بهزادی/ در هراسم از گم شدن در هر چیزی غیر از تو و میکاوم ذهنم را، برای تو آمده ام تا سه روز بر درگاهت زانو بزنم و درهای دنیا را ببندم تا تو را پیدا کنم و بهتر بگویم تا خود را پیدا کنم. چرا که تو مرا برای خود آفریدی تا تو را آیینه باشم و حال این آیینه ی زنگار گرفته را آورده ام تا با نگاهت جلا دهی و ذهن آشفته احساسم بودن در کنار تو آرامش یابد. میخواهم بیایم ساز ناکوک آرامشم را دوباره تنظیم کنی تا قلبم در مقابل هر آنچه غیر توست مقابله کند. میخواهم تمام ساعتهای مهم زندگی ام را به افق تو تنظیم کنم.

من آن آهویی ام که در به در دنبال صیاد میگردم و “تا دام  تو را در آغوش نگیرم نگرانم”. آری من می آیم تا دام حقیقت را بجویم آنچه را که در میان روزمرگی هایم گم کردم. مرا برای اسارت در بندگی خود آفریدی و آزادی من سر به زانوی در دام شدن دارد می آیم تا در بند تو شوم.

ای خدای اعتکاف، ای که پیامبر برگزیده خویش را آموزاندی تا آنگاه که در میان خلق زندگی میکند چندی از آنها فاصله بگیرد و از میان خلق به سوی تو سفر کند و آنگاه به میان آنها باز گردد.

در این ماه درهای برکت و رحمتت را به روی تمام بندگانت میگشایی پس آنگونه روزی ام کن در این ماه که صالحان و پیامبرانت را مغفرت و رحمت روزی میکنی. تا آنگاه که از این مهمانی بیرون می آیم و در انتهای این ماه از خاصان و اولیاء تو باشم.

در انتهای این ماه بیماری های آشکار و نهان روحم را پاک کن. تا اولین پله ملاقاتت را برای رسیدن به پاکی کامل از گناه در رمضان طی کنم و اگر تو بر  سفته وجودم تایید نگذاری مرا در هیچ بازار خوبانی خریداری نیست. پس در این ماه مرا بخر تا در رمضان آزادم کنی از شر هر آنچه صالحانت از آن دوری می جسته اند و سیرابم کنی از هر آنچه خیر که به صالحانت می دهی.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.