سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۱۵ - جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶

امام جمعه شهرضا در توصیه به نامزدهای انتخابات شورا:

اخذ آراء عمومی با تکیه بر خدعه و نیرنگ ممکن نیست/ نامزدها برنامه ها و توانمندی های خود را ارائه کنند

حجت الاسلام یعقوبی گفت: اخذ آراء عمومی با تکیه بر خدعه و نیرنگ ممکن نیست، افراد نباید زحمات گذشتگان را از بین ببرند بلکه باید توانمندی و برنامه‌های خود را صادقانه ارائه دهند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام سیف الله یعقوبی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، با اشاره به در پیش بودن سالروز شهادت سردار سید جمال طباطبایی در ۲۳ فروردین‌ماه، عنوان کرد: افرادی همانند این سردار دوران دفاع مقدس باید به عنوان الگوی نسل جوان جامعه مطرح شوند.
امام جمعه شهرضا همچنین با اشاره به در پیش بودن سالروز تأسیس بنیاد مسکن و حساب ۱۰۰ امام(ره)، اظهار کرد: امام خمینی(ره) در دوران ابتدای پیروزی انقلاب بر ضرورت ایجاد مسکن برای افراد بدون خانه در شهر و روستا و همچنین کمک به نیازمندان و فقرا تأکید داشتند به همین منظور نهادهایی همچون بنیاد مسکن و کمیته امداد را تشکیل دادند.
وی اذعان کرد: بر طبق احکام اسلامی باید به اندازه‌ای به فقرا کمک شود که آنها بی نیاز شوند اما متأسفانه همچنان در جامعه افراد فقیری حضور دارند بنابراین لازم است بانک اطلاعات جامعی از فقرا و نیازمندان تشکیل شود تا امکان کمک رسانی بهینه به اینگونه افراد بیشتر فراهم شود.
حجت الاسلام یعقوبی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرا رسیدن ایام ولادت ماه رجب و آغاز زمان اعتکاف، گفت: در دوران قبل از انقلاب مراسم معنوی اعتکاف تنها در مسجد امام حسن عسگری (ع) قم برگزار می‌شد اما در دوران بعد از انقلاب که زمینه احیای معارف اسلامی فراهم شد، تعداد متعکفان و مساجد میزبان این افراد نیز افزایش یافت تا جایی که در سال گذشته ۸۰ هزار نفر در استان اصفهان در این مراسم عبادی شرکت کردند.
وی اعتکاف را فرصتی برای خلوت با خدا و توجه به امور درونی برشمرد و افزود: استقبال کم نظیر افراد جامعه به ویژه نسل جوان از مراسم اعتکاف آن هم در زمانی که همه انسانهای عالم به دنبال امور مادی و دنیوی هستند، بسیار جالب توجه و قابل ستایش است.
امام جمعه شهرضا عنوان کرد: در ایام اعتکاف باید از امور مادی و مشغله‌های روزمره فاصله بگیریم و به فکر اصلاح درون باشیم به همین جهت بهتر است که از وسایل ارتباط جمعی نظیر اینترنت فاصله گرفته و به خودسازی بپردازیم.
حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: اعتکاف فرصتی است تا به اصلاح روح و جان پرداخته و رذایل اخلاقی را ترک و با آشنایی به معارف حقه الهی، زمینه تخلق به اخلاق وارسته اسلامی را فراهم کنیم.
وی با اشاره به بخشهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی در آغاز سال جدید، بیان کرد: ایشان تربیت نسل جوان انقلابی را فتح الفتوح انقلاب برشمردند، دقت در مضامین دینی هم این سخن را تأیید می‌کند زیرا آینده دینی جامعه در اختیار جوانان است و به همین دلیل انجام فعالیتهای تربیتی در بین این قشر از جامعه بسیار مهم و قابل توجه است.
امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به در پیش بودن ایام انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و ریاست جمهوری، بیان کرد: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب مهمترین عامل در فرایند برگزاری انتخابات، حضور حداکثری مردم در انتخابات است.
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: مردم باید تلاش کنند تا افراد اصلح را از بین نامزدها انتخاب کنند، باید افرادی به عنوان نماینده مردم در شوراهای اسلامی شهر و روستا حاضر شوند که درک درستی از مسائل جامعه داشته باشند.
وی اضافه کرد: برگزاری انتخاباتی سالم و بدون حاشیه که در شأن مردم و جامعه اسلامی ایران باشد به همراه رعایت قانون و گردن نهادن به دستورات قانونی نهادها و مجاری قانونی مسئول برگزاری انتخابات از جمله دیگر موارد مهم و قابل توجه در این زمینه است.
امام جمعه شهرضا تأکید کرد: نامزدهای انتخاباتی باید از تبلیغات دروغ پرهیز کنند زیرا هیچ کس با دروغگویی به جایی نرسیده و نمی‌تواند به مردم خدمت کند.
حجت الاسلام یعقوبی با تأکید بر ضرورت اجتناب نامزدهای انتخاباتی از تخریب افراد  و شخصیتهای رقیب، گفت: اخذ آراء عمومی با تکیه بر خدعه و نیرنگ و ممکن نیست، افراد نباید زحمات گذشتگان را از بین ببرند بلکه باید توانمندی و برنامه‌های خود را صادقانه ارائه دهند.
وی گفت: برگزاری انتخابات حیات سیاسی جامعه را تضمین می‌کند، کسانی که نامزد حضور در انتخابات شده‌اند نیز برای رضای خدا و احساس تکلیفی که داشته‌اند وارد عمل شدند اما لازم است این افراد از بین خود بهترین و با تجربه ترین افراد را انتخاب و اجازه دهند آنها در عرصه رقابتها حاضر شوند.
امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از سخنان خودف با اشاره به نشست اخیر سران کشورهای عضو اتحادیه عرب، گفت: اعضای این اتحادیه برای مقبله با ایران ۱۴ مصوبه ضد ایران را وضع و تصمیم گرفتند تا برای تحقق اهداق ضد ایرانی خود به اسراییل نزدیک شوند.
حجت الاسلام یعقوبی ادامه داد: این کشورها با این اقدام، گور خود را کندند زیرا اسراییل غاصب و جنایتکار را بر مکتب ولایت ترجیح دادند.
وی تأکید کرد: همه اینگونه اقدامات با دسیسه چینی آمریکا و اسراییل انجام می‌شود اما اگر ما در داخل کشورمان با هم متحد باشیم دشمنان ما هیچ اقدامی نمی‌توانند انجام دهند.

انتهای پیام/ایمنا

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.