سرویس: اخبار شهرضا ۱۸:۲۴ - پنج شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۵

در نشست خبری شهردار شهرضا مطرح شد؛

بودجه ۴۹۰ میلیارد ریالی شهرضا در سال جدید/ ۶۰ درصد بودجه شهرداری در سال جاری محقق شده است

جافری با اشاره به کاهش بودجه شهرداری شهرضا از ۴۷۰ میلیارد ریال به ۳۵۰ میلیارد ریال در سال جاری، خاطرنشان کرد: بودجه سال ۹۶ هم براساس مبلغ ۴۹۰ میلیارد ریال تنظیم شده است.

به گزارش شهرضانیوز، شهردار شهرضا در نشست خبری در جمع خبرنگاران با خبرنگاران شهرستان با بیان این که شهرداران با وظیفه خطیری در مدیریت شهری روبرو هستند، اظهار کرد: سال جاری به دلیل کمبودهای مالی و مشکلات متعدد، موانعی بر سر راه اقدامات شهرداری ها به وجود آورد اما با عنایت های امام زمان (عج) و تدابیر رهبر معظم انقلاب این سال نیز به اتمام رسید.

رحیم جافری با اشاره به حوادث بوجودآمده در سال جاری، تصریح کرد: سال ۹۵ با حوادث متعددی نظیر آتشسوزی در ساختمان پلاسکو و کشته شدن جمعی از آتشنشانان، وقوع سیل در استان های جنوبی، غربی و شرقی کشور و تصادف قطار مسافربری همراه بود.

وی ادامه داد: البته این سال با اخبار خوبی از جمله پیروزی مردم سوریه در مقابل افراطی‌ها که بزرگترین افتخار جهان اسلام بود، مجموعاً حوادث تلخ و شیرینی را رقم زد.

شهردار شهرضا شهرداری را سازمانی عمومی و غیرانتفاعی دانست و خاطرنشان کرد: شهرداری ها در برابر عوارضی که از مردم اخذ می‌کند موظف به ارائه خدمات مختلف به آنها بوده و در این مسیر وظیفه اطلاع رسانی به مردم را نیز برعهده دارد.

شهرضا جز ۲۰ شهر دارای شهرداری در کشور پیش از دوران پهلوی است

جافری خدمت به مردم فرهیخته شهرضا را توفیقی الهی دانست و عنوان کرد: شهرضا جز ۲۰ شهر نخست کشور بوده که پیش از دوران پهلوی اول دارای شهرداری بوده که این نشان دهنده استقرار ادارات و نهادهای اجرایی و مدنیت در این دیار از گذشته تاکنون بوده است.

وی ادامه داد: باوجود اینکه سابقه تأسیس شهرداری در شهرضا از شهرهای بزرگی نظیر اصفهان نیز بیشتر است اما همواره جای این پرسش مطرح بوده که آیا این شهر به توسعه‌ای که در خور آن بوده دست یافته یا خبر؟

مدیر اجرایی شهر شهرضا با اشاره به سلسله اقدامات لازم برای اجرای یک پروژه عمرانی، گفت: اگر پروژه‌ ای بدون در نظر گرفتن برنامه ریزی اصولی آغاز شود بعد از مدتی با مشکل طولانی شدن اجرا مواجه می شود.

جافری با انتقاد از کلنگ زنی همزمان چند طرح در سطح شهرضا، اظهار کرد: با وجود این که شهرداری شهرضا در ابتدای این دوره ۱۷۰ میلیارد ریال معادل ۷۰ درصد بودجه عمرانی بدهی معوقه به افراد حقیقی و حقوقی مختلف داشت، اما با این وجود در طول ۱۷ ماه گذشته ۱۷ پروژه در بخشهای مختلف اجرایی، خدماتی و عمرانی افتتاح شده است.

وی با بیان این که تاکنون ۱۳ میلیارد از بدهی های شهرداری پرداخت شده است، تصریح کرد: در کنار پرداخت بدهی های شهرداری، اقدامات اجرایی نیز پیگیری شده و طرح های عمرانی پیش رفته است.

شهردار شهرضا در ادامه خاطرنشان کرد: خیابان برج عسگر واقع در بافت سنتی شهر به دلیل عدم مطالعه دقیق و زمان بدی درست در گذشته طولانی شده، این درحالی است که این طرح به عنوان طرح محوری شهرداری در طول سالیان گذشته بوده است.

جافری دفع آب های سطحی از این منطقه را چالش پیشرویاین پروژه دانست و خاطرنشان کرد: درحین اجرای این طرح، با حفر کانالی به طول ۷۰۰ و عمق ۲ تا ۹ متر در این خیابان این مشکل برای همیشه برطرف شد.

بهره برداری از پروژه خیابان برج عسگر در روزهای آینده
وی با اشاره به قرار گیری این پروژه در مراحل نهایی احداث، افزود: شهرداری به کمک سایر ادارات خدمت رسان در حال اتمام این پروژه بوده و پس از اتمام آسفالت این خیابان که در روزهای اخیر آغاز شده، شاهد اتمام این پروژه در روزهای آینده خواهیم بود.

شهردار شهرضا با بیان این که ترجیحی در خدمت رسانی بین مناطق گوناگون شهری وجود ندارد، گفت: اجرای پروژه برج عسکر در دل بافت سنتی شهر و محلی که تأسیسات مختلف شهری وجود دارد بسیار سخت و زمانبر است.

جافری پروژه بلوار حکیم قشقایی در ضلع جنوبی شهر شهرضا را دیگر پروژه شهرستان دانست و عنوان کرد: احداث این بلوار به طول ۲٫۵ کیلومتر و عرض ۴۵ متر بسیار ضروری بوده که در حال حاضر در این محل ساخت و ساز شهری وجود ندارد و شهرداری راحت‌تر می‌توانست اقدامات عمرانی خود را اجرا کند.

اجرای پروژه بلوار آیت الله طالقانی به سبک خیابان چهارباغ اصفهان

وی با اشاره به اجرای بلوار آیت الله طالقانی به سبک خیابان چهارباغ اصفهان، تصریح کرد: اجرای این پروژه در راستای تغییر چهره و منظره ورودی شهر از منطقه صورت گرفته تا همانند ورودی شمالی شهر از سمت اصفهان این منطقه نیز از نمای مناسبی برخوردار شود.

تعدیل ۱۰۰ نفر از نیروهای شهرداری شهرضا

شهردار شهرضا با اشاره به تعدیل ۱۰۰ نفر از نیروهای شهرداری شهرضا، بیان کرد: این نیروها با روش بازنشستگی، قوانین ناظر به مشاغل سخت و زیان آور و برون سپاری خدمات تعدیل شده‌اند، بدون آنکه حقی از هیچ یک از آنها ضایع شده باشد.

جافری با بیان این که مشکلات کشور در حوزه اقتصادی اجرای اصول اقتصاد مقاومتی قابل حل است، توضیح داد: منویات مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف نباید در حد شعار باقی مانده و همه ما وظیفه اجرای اقدامات خود در راستای این منویات داریم.

وی با بیان این که شهرداری شهرضا یکی از شهرداری‌های پیشگام در عرصه اجرای اصول اقتصاد مقاومتی است، گفت: شناسنامه اقتصاد مقاومتی شهرداری شهرضا برای نخستین بار نتظیم و در اختیار مردم و مسئولان قرار خواهد گرفت.

تحقق ۶۰ درصدی بودجه شهرداری شهرضا در سال گذشته

مدیر شهری شهر شهرضا با اشاره به رکود موجود در عرصه ساخت و ساز در شهرها، اظهار کرد: رکود موجود در ای بخش تاثیر شدیدی بر درآمد شهرداری ها گذاشته است به نحوی که در سال گذشته ۶۰ درصد از بودجه شهرداری شهرضا محقق شد.

جافری با اشاره به مشکلات کاهش تملک دارایی ها و کاهش قدرت مردم در پرداخت عوارض، ادامه داد: تاثیر این رکود به دلیل بوده که ۶۰ درصد از ۹۹ کد درآمدی شهرداری ها از محل صنعت ساختمان تأمین می ‌شود.

ارتقای سطح خدمات با برون سپاری بخشی از خدمات شهری شهرداری

وی در بخش دیگری از صحبت های  خود با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای اصل ۴۴ قانون اساسی، گفت: شهرداری شهرضا با برون سپاری خدمات در بخشهای کشتارگاه، اجرای پروژه‌های عمرانی و بخشی از رفت و روب معابر و سازمان اتوبوسرانی، باعث کاهش هزینه‌های شهرداری، افزایش توان نظارتی و ارتقاء سطح خدمات ارائه شده به شهروندان شد.

۷۸ درصد بودجه شهرداری عمرانی است

شهردار شهرضا با بیان این که ۷۸ درصد بودجه شهرداری عمرانی است، عنوان کرد: نسبت بودجه عمرانی به جاری در عموم شهرداری های استان ۶۰ به ۴۰ است که این نسبت در شهرضا به ۷۸ به ۲۲ افزایش پیدا کرده است.

میدان دام شهرضا تا پایان فروردین ماه افتتاح می شود

جافری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بهره برداری از میدان دام شهرضا تا پایان فرودین ماه، اظهار کرد: کار احداث این میدان در مراحل نهایی بوده و اقدامات اجرایی برای تجهیز آن در مراحل پایانی است که با صدور آخرین ضرب الأجل برای انتقال دامفروشان به این محل جدید تا پایان فروردین ماه شاهد آغاز بهره برداری از این محل خواهیم بود.

بودجه سال جدید ۴۹۰ میلیارد ریال خواهد بود

وی با اشاره به کاهش بودجه شهرداری شهرضا از ۴۷۰ میلیارد ریال به ۳۵۰ میلیارد ریال در سال جاری، خاطرنشان کرد: بودجه سال ۹۶ هم براساس مبلغ ۴۹۰ میلیارد ریال تنظیم شده است.

جافری افزود: با اختصاص ۷۸ درصد از بودجه شهرداری در سال جاری اقدامات خوبی در ۱۷ پروژه شهری از جمله باغ بانوان، خبایان برج عسگر، میهمان‌سرای شهرداری، بلوار آیت الله طالقانی، بلوار حکیم قشقایی، احداث باغ موزه و نصب المان های شهری انجا شده است.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.