سرویس: اخبار شهرضا ۱۱:۳۰ - یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵

اخبار کوتاه حادثه‌ای شهرستان

قاتل خاموش در شهرضا جان دو شهروند را گرفت

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس استان اصفهان گفت: علی‌رغم هشدارهایی که درگذشته بارها توسط مسئولان و رسانه‌ها داده‌شده بود باز استفاده از بخاری بدون دودکش و انتشار گاز سمی منو کسید کربن در هوا منجر به فوت دو شهروند شد.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس استان اصفهان در گفتگو با شهرضانیوز، اظهار کرد: شب گذشته بر اثر سانحه تصادفی هفت نفر دچار مصدومیت شدند.

غفور راستین در این رابطه توضیح داد:  این حادثه در ساعت ۲۲:۱۹، روز گذشته (۲۱ اسفندماه)  به اتاق فرمان اورژانس اصفهان اطلاع و طلب امداد خواهی شد، که  بلافاصله اکیپ اورژانس به محل حادثه اعزام شدند.

وی بابیان اینکه در این حادثه سه خودروی سمند، پراید و مگان با همدیگر تصادف کرده بودند، با ابراز تأسف گفت: سه مرد و چهار زن در این سانحه آسیب دیده بودند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس استان اصفهان با اظهار اینکه خودروی مگان متعلق به پلیس بود، ادامه داد: نیروهای اورژانس استان اصفهان پس از انجام اقدام‌های درمانی اولیه در محل، مصدومان را به وسیله دو خودروی آمبولانس برای ادامه روند درمان به بیمارستان های الزهرا (س) و کاشانی انتقال دادند.

* فوت دو شهروند شهرضایی بر اثر گاز گرفتگی با گاز منو کسید کربن

دکتر راستین با اشاره به حادثه دوم در همان روز از گاز گرفتگی و فوت دو نفر در شهرستان شهرضا  بر اثر استنشاق گاز منو کسید کربن خبر داد.

وی  بابیان اینکه این حادثه در  ساعت ۲۰:۵۸ ، ۲۱ اسفندماه در تماسی با مرکز اورژانس ۱۱۵ اعلام شد، گفت: بلافاصله نیروهای اورژانس برای امدادرسانی به محل اعزام شدند.

رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی اورژانس استان اصفهان با اظهار اینکه این حادثه گاز گرفتگی در شهرستان شهرضا به وقوع پیوسته بود، با اظهار تأسف گفت: علی‌رغم هشدارهایی که در گذشته بارها توسط مسئولان و رسانه ها داده شده بود باز استفاده از بخاری بدون دودکش چنین حادثه ای را رقم زد  و منجر به فوت دو شهروند (یک خانم و یک آقا) دیگر شد.

گفتنی است گاز منو کسید کربن، در اثر سوختن ناقص مواد سوختی، مانند گاز شهری، گاز کپسول، نفت، بنزین و گازوئیل، ایجاد می‌شود، هر وسیله‌ای که با سوخت کار می‌کند و دارای عملکرد معیوب، دودکش نامناسب و نصب غیراستاندارد باشد، می‌تواند منبع تولید و انتشار گاز مونوکسید کربن باشد.

از آثار مسمومیت با گاز منو کسید کربن سردرد، تهوع، استفراغ و کوفتگی بدن، خواب‌آلودگی، گیجی و تپش قلب بالا، بیهوشی، تشنج، مشکلات قلبی، تنفسی و مرگ را می‌توان عنوان کرد.

انتهای پیام/ صاحب نیوز

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.