سرویس: اخبار شهرضا ۰۹:۳۶ - دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵

مسئول بسیج دانشجویی شهرضا:

امسال همگام با ۱۱۰ هزار دانشجو در اردوهای راهیان نور شرکت می کنیم

جانقربان گفت:‌ امسال با اعزام کاروان‌های جهاد سازندگی بسیج دانشجویی همگام با ۱۱۰ هزار نفر از دانشجویان کشور به کمک مردم غیور استان خوزستان در مواجهه با گرد و غبار می‌رویم.

به گزارش خبرنگار شهرضانیوز‌ محمدرضا جانقربان مسئول بسیج دانشجویی شهرستان شهرضا تصریح کرد: اگر قدر اردوهای راهیان نور دانسته شود این اردوها بهترین تمرین جهاد و تجدید قوا خواهد بود.

وی ادامه داد: نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها، مسئولین محترم دانشگاه های آزاد، پیام نور، شهید مدرس و دانشکده‌های فنی و حرفه ای شهرستان همواره پشتیبان بسیج دانشجویی بوده و نقش بسزایی در تحقق این اردوها دارند.

مسئول بسیج دانشجویی اضافه کرد: در این مسیر همه با یک نگاه هم‌افزایی پای کار آمدند و دستورالعمل بسیار خوبی در آن تصویب شد و نسبت به سال قبل پیشرفت خوبی داشته ایم البته در دراز مدت با توجه به کاهش بودجه فرهنگی دانشگاه ها و به تبع آن کاهش حمایت از برنامه های فرهنگی بسیج از نظر کمی رشد منفی داشته ایم ولی از نظر کیفیت با ارائه برنامه های جدید سعی به جبران آن بر آمدیم.

جانقربان خاطرنشان کرد: در این چند سال اخیر اهتمام ویژه‌ای به امنیت حمل‌ونقل در اردوهای راهیان نور شده است و همچنین اتوبوس‌های جوان سر ایثار تخصیص ویژه‌ای به اردوهای راهیان نور داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه از سال ۹۲ هیچ تصادف منجر به فوتی در اردوهای راهیان نور دانشجویی رخ نداده است، اظهار داشت: مقررات سخت‌گیرانه‌ای بر روی اتوبوس‌ها از نظر تعداد رانندگان، مسافت طی‌شده، بحث فنی و امکانات صوتی و تصویری در نظر گرفته شده است.

مسئول بسیج دانشجویی بیان داشت: ظرفیت اعزام دانشجویان در اردوهای راهیان‌نور امسال سه کاروان جهادی از دانشگاه های شهرستان به استعداد ۱۲۰ نفر می باشد.

وی در مورد ویژه برنامه‌های راهیان نور گفت: به سمت تخصصی شدن راهیان نور تلاش می‌کنیم. یعنی کاروان‌های خواهر در راهیان نور مخصوصاً در مناطقی مثل سوسنگرد با خاطرات خوبی از رشادت‌ خواهران آشنا می شوند.

مسئول بسیج دانشجویی در این باره تصریح کرد: کار دیگر، رزم شب‌ها و شبیه‌سازی عملیات‌های دفاع مقدس است تا در فضای خوب و بانشاطی اردوها برگزار شود و کار دیگر این اردو در بحث ویژه‌برنامه‌ها ، استفاده از شناورهای نیروی دریایی سپاه و ارتش است.

جانقربان با تأکید بر گره زدن اردوهای راهیان نور با کارهای جهادی، بیان داشت:در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به مسئولان در خصوص استان خوزستان تلاش می‌کنیم در بحث درختکاری و همچنین هر کاری که بتوانیم برای کم کردن رنج مردم عزیز این استان در مواجهه با گرد و غبار و… انجام دهیم، کوتاهی نکنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: متاسفانه سال قبل برخی دانشگاه های بزرگ در این برنامه مشارکت نداشتند ولی به یاری حق تعالی توانستیم امسال تقریباً در خدمت همه دانشگاه‌ها اعم از دولتی، آزاد، پیام نور و فنی و حرفه‌ای در این طرح باشیم، البته همه تلاش ما و دوستان در این است که عدد حضور دانشجویان در اردوهای راهیان نور را افزایش دهیم.

جانقربان در مورد مشارکت دستگاه‌های مختلف در بحث مالی اردوهای راهیان نور دانشجویی، خاطرنشان کرد: مشارکت در بحث مالی بین دانشگاه‌ها، دانشجویان و بخشی هم توسط بسیج تقبل می‌شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.