سرویس: اخبار شهرضا ۱۴:۴۰ - جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

آن‌هایی که با نظام زاویه پیداکرده‌اند از مردم جدا هستند / اختلاف‌سلیقه با دشمنی با نظام تفاوت دارد

امام جمعه شهرضا آن‌هایی را که با نظام زاویه پیداکرده‌اند را از مردم جدا دانست و گفت: اختلاف‌سلیقه‌های سیاسی طبیعی است؛ اما اختلاف‌سلیقه با دشمنی و زاویه داشتن با نظام تفاوت دارد.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا اظهار کرد: انسان‌هایی که در ظهر روز تعطیل، از استراحت و فرصت بودن در جمع خانواده خود دست کشیده و برای ادای نماز جمعه می‌آیند، نسبت به انجام فرایض دینی متعهد هستند.

امام جمعه شهرضا تأکید کرد: نتیجه این تعهد در فرایض دینی باید در تقوای الهی نمایان شود.

وی با بیان این که تدبیر امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب موجب گسترش نماز جمعه در سراسر کشور شد، گفت: امروز به برکت همین تدبیر و ارسال ائمه جمعه به سایر نقاط، جهان، در سراسر جهان حتی شهرهای کشور آمریکا نیز نماز جمعه برپا می‌شود.

وی افزود: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری، مردم در حضور در راهپیمایی سنگ تمام گذاشتند و خداوند از آن‌ها بابت این حماسه تشکر خواهد کرد.

امام جمعه شهرضا با اشاره به گسترش بارش‌های نافعه در سراسر کشور، خاطرنشان کرد: خوشبختانه بسیاری از سدهای کشور از آب پر شده و شهرهایی که حتی برای ۱ ماه آب آشامیدنی نداشتند، ظرف ۳ روز آب کشاورزی آن‌ها نیز تأمین شد.

وی افزود: البته در برخی مواقع بارش‌ها با عذاب االهی همراه است که در برخی نقاط شاهد خسارت‌هایی نیز بودیم.

یعقوبی امربه‌معروف و نهی از منکر را کلید اجرای سایر واجبات در جامعه دانست و خاطرنشان کرد: در جامعه دینی و اسلامی همه باید نسبت به اجرای فرمان‌ها الهی حساس باشند؛ نیروهای نظامی و انتظامی تلاش بیشتری کرده و قضات قوه قضائیه نیز مصلحت مردم و کشور را در رأی‌های صادره خود در نظر گیرند.

وی با بیان این که قانون اسلام و شرع باید به‌صورت کامل اجرا شود، خاطرنشان کرد: نباید کسی که دزدی کرده و دزدی او ثابت‌شده و یا شرب خمر او به اثبات رسیده است، به‌آسانی آزاد شود.

امام جمعه شهرضا افزود: در زمان شاه اگر کسی در مورد شخص شاه حرفی می‌زد، او را به بدترین شیوه‌ها مجازات می‌کردند؛ حال چه شده که روبروی ما علیه ولایت‌فقیه حرف می‌زنند و ما واکنشی نشان نمی‌دهیم؟

امام جمعه شهرضا افزود: مقام معظم رهبری در صحبت‌های خود، حضور نسل سوم و چهارم انقلاب را از دفاع از نظام و انقلاب را امیدآفرین توصیف کردند.

وی با بیان این که بنا بر آنچه مقام معظم رهبری متذکر شدند، مردم از مسئولین گله‌مند هستند، اظهار کرد: بحث راهپیمایی و حضور مردم، از بحث گله‌مندی‌های آن‌ها جدا است؛ مردم نسبت به بیکاری، فقر، حقوق‌های نجومی، تبعیض و مشکلات اقتصادی گله‌مند هستند.

یعقوبی افزود: اگرچه مردم برای آب و نان انقلاب نکردند، اما مردم نسبت به رفع مشکلات خود از مسئولین انتظار دارند.

امام جمعه شهرضا با بیان این که ما چیزی جز غم و غصه نشان مردم نداده‌ایم، خاطرنشان کرد: ۱۱ روز حادثه پلاسکو را به‌صورت زنده برای مردم به نمایش گذاشتیم، اما آیا نسبت به اقدامات انجام شده پس از آن اعم از بیمه بیکاری، اشتغال مجدد کارگران و تأمین محل کسب برای کسبه خسارت‌دیده گزارشی دادیم؟

یعقوبی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به تنوع قومیت‌های موجود در ایران، خاطرنشان کرد: تنوع قومیت‌ها باید به‌عنوان یک فرصت مناسب در کشور قلمداد شده و از آن حداکثر استفاده کرد.

وی افزود: همه ما اعم از ترک، فارس و لر باهم برادر هستیم و در این زمان کنونی و به‌ویژه در زمان نزدیکی به انتخابات نباید نسبت به قومیت‌ها افراد را خط‌کشی کرد.

امام جمعه شهرضا آن‌هایی را که با نظام زاویه پیداکرده‌اند را از مردم جدا دانست و گفت: اختلاف‌سلیقه‌های سیاسی طبیعی است؛ اما اختلاف‌سلیقه با دشمنی و زاویه داشتن با نظام تفاوت دارد.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.