سرویس: اخبار شهرضا ۰۸:۳۰ - پنج شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت شهرضا:

وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب اسلامی است / طلاب بایستی بیش از پیش قدردان نعمت انقلاب اسلامی باشند

عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت شهرضا گفت: طلاب بایستی بیش از پیش قدردان نعمت انقلاب اسلامی باشند و توجه به این واقعیت داشته باشند که با وقوع انقلاب زمینه برای انجام بسیاری از فضائل و فرائض محقق شد.

به گزارش شهرضانیوز، امام جمعه شهرضا در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون شهرضا که با هدف هم‌اندیشی جامعه روحانیت، مدیران و اساتید مدارس علمیه و ائمه جماعات مساجد شهر و روستاهای شهرستان شهرضا در مسجد حضرت صدیقه طاهره (س) برگزار شد، اظهارداشت: اساسی ترین عنصر برای ارتقای کمی و کیفی برنامه‌های فرهنگی داشتن، حفظ روحیه وحدت و داشتن تعامل است.
حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی با تأکید بر همدلی و همزبانی روحانیون و ائمه جماعات در مسائل مختلف فرهنگی و اجتماعی و سیاسی، افزود: یک از شیوه‌های هم‌افزایی در حوزه وحدت، گردهمایی نیروهای دغدغه‌مند است که این امر در شهرضا تحقق پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه حضور ائمه جماعات در گردهمایی و اجتماع‌های مختلف و حضور در صف اول نماز جمعه سبب دلگرمی و همدلی و وحدت بیشتر این قشر تاثیر گذار می‌شود، گفت: اگر کسی خواست انقلابی باشد و انقلابی بماند، باید رهبری انقلاب و نهادهایی که مرتبط با رهبری است را یاری کند.
امام جمعه شهرضا با بیان اینکه اختلافات در سطح شهرستان نباید به استان و مرکز کشیده شود و باید با همفکری و سعه صدر در خود شهرستان حل شود، بیان کرد: مشکلات فرهنگی جامعه امروزی فقر و فساد و اعتیاد است، همه روحانیون و ائمه جماعات باید تا با همدلی و تلاش بیشتر در این مسائل وارد شوند و به حل مشکلات جامعه بپردازند.
وی تصریح کرد: روحانیون باید از تمایل به جناح‌ها و خطوط سیاسی پرهیز کنند و پدرانه مردم را به شرکت در انتخابات و فعالیت‌های انقلابی دعوت کنند.
پایبند بودن به توصیه‌های مقام معظم رهبری راهکار تقویت وحدت در کشور است
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت شهرضا در ادامه گردهمایی، بیان کرد: طلاب بایستی بیش از پیش قدردان نعمت انقلاب اسلامی باشند و توجه به این واقعیت داشته باشند که با وقوع انقلاب زمینه برای انجام بسیاری از فضائل و فرائض محقق شد و حال آنکه قبل از آن بستری مطمئن و قابل توجه برای هدایث عمومی جامعه وجود نداشت.
حجت‌الاسلام نعمت‌الله جعفری با تاکید بر اینکه وحدت کلمه رمز پیروزی انقلاب اسلامی و غلبه بر مشکلات مختلف در طول دوران پیروزی انقلاب تا کنون بوده، گفت: در طول عمر جمهوری اسلامی، هرگاه اختلاف و نزاع و جناح گرایی و خط بازی در بین مردم ایجاد شد، مشکلات و فتنه‌هایی در مسیر حرکت انقلاب و نظام شکل گرفت و تبعات و تلفاتی به همراه داشت.
وی افزود: صنفی که باید این وحدت را در بین مردم ایجاد کند و شدت ببخشد روحانیت است و همواره در طول تاریخ شیعه، مردم حول این محور وحدت بخش گرد هم آمده‌اند.
عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت شهرضا با اشاره به نقش بسزای علما در وحدت، تصریح کرد: علما و روحانیون جزو افرادی هستند که همواره مورد احترام پیروان‌شان هستند، بنابرای علما و روحانیون با گفتار درست مردم را به وحدت هدایت کنند .
وی با بیان اینکه وحدت ضامن پیروزی امت اسلامی است، گفت: اگر امت وحدت داشته باشد در برابر دنیای استکبار پیروز است و این وحدت از آموزه‌های امت اسلامی است.
حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه پایبند بودن به توصیه‌های مقام معظم رهبری راهکار تقویت وحدت در کشور است،گفت: ایشان در امر وحدت بسیار جدی بوده ، بنابراین در این برهه از زمان باید با بصیرت و هوشیاری به مقابله با تبلیغات سوء دشمن پرداخت.
وی با بیان اینکه بایستی روحانیت ابتدا در بین خود اتحاد و اتفاق خود را حفظ کنند تا بتوانند محور وحدت بقیه آحاد و اصناف جامعه باشند، افزود: اگر به توصیه های رهبر انقلاب جامع عمل بپوشانیم وحدت روز به روز مستحکم تر و پیوندها عمیق‌تر می‌شود.
مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) شهرضا با بیان اینکه اگر خلاف و انحرافی در رفتار مسئولان یا دست‌اندرکاران نظام دیده شد، نباید بگذاریم این موضوع باعث تشنج در جامعه شود، اظهارداشت: بایستی با خویشتن داری این موضوع را کنترل و در صورت لزوم به مافوق وی گزارش داد و از کشاندن موضوعات اختلاف انگیز به میان مردم و جامعه باید خودداری کرد.
وی با بیان اینکه وحدت یادگار امام خمینی(ره) است، افزود: استکبار جهانی همواره به دنبال تفرقه میان صفوف مسلمانان است اما وحدت در جهان اسلام مانع توطئه‌های آنها شده است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.