سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۵۳ - چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

مسئول دفتر سیاسی فرمانداری شهرضا:

مبارزه با آسیب های اجتماعی با موازی کاری مواجه است / لزوم ادغام کارگروه های مبارزه با آسیب های اجتماعی

مسئول دفتر سیاسی فرمانداری شهرضا گفت: متاسفانه آموزش و پرورش منکر آمار ۱۳ درصدی معتادین دانش آموز در بین معتادین است که خود آسیبی در زمینه بررسی این موضوع در آموزش و پرورش است.

به گزارش شهرضانیوز، محمدرضا انصاریپور  در شورای فرهنگی اجتماعی شهرضا، با اشاره به فراگیری استفاده از مواد مخدر صنعتی در جامعه، تصریح کرد: ما در سال ۸۷ بالغ بر ۳۰ هزار مصرف کننده نوجوان مواد مخدر داشتیم که این میزان در سال ۹۰ برابر با ۱۳ درصد کل معتادین موجود در جامعه رسیده است که همگی خود معرف بودند.

مسئول دفتر سیاسی فرمانداری شهرضا ادامه داد: متاسفانه آموزش و پرورش منکر این تعداد از معتاد در مدارس می شود که خود آسیبی در زمینه بررسی این موضوع در آموزش و پرورش است.

وی یکی از دلایل رواج اعتیاد در بین نوجوانان را کنجکاوی آن ها دانست و تصریح کرد: نقش والدین معتاد و گروه همسال آلوده به مواد مخدر در گرایش نوجوانان به مواد مخدر در درجه های بعدی اهمیت قرار دارند.

وی با اشاره به لزوم افزایش نظارت ها در مسیر خانه تا مدرسه و بالعکس، گفت: باید به دنبال تربیت نسلی باشیم که عاری از وسوسه نسبت به مواد مخدر باشند.

مسئول دفتر سیاسی فرمانداری شهرضا با انتقاد از برخی موازی کاری ها در کارگروه های مبارزه به آسیب های اجتماعی، اظهار کرد: ما چندین کارگروه مبارزه با آسیب های اجتماعی داریم که باید به سمت ادغام آن ها و تجمیع اقدامات انجام شده حرکت کنیم.

وی ادامه داد: یکی از دیگر مشکلات عدم اجرای مصوبات توسط برخی دستگاه ها است؛ هنوز زنگ خطر اعتیاد و به ویژه موج سوم آن برای بسیاری از دستگاه ها به صدا در نیامده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.