سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۴۵ - چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵

فرماندار شهرضا:

موسسه مدرسه القرآن و آقای گلزاری نمونه حضور مردم در مسائل فرهنگی هستند / اتاق فکر شهرضا نباید به عضویت اعضا محدود شود

فرماندار شهرضا گفت: یکی از نمونه‌های ورود خود مردم به اقدامات فرهنگ، آقای گلزاری و موسسه مدرسه القرآن است؛ این فرد با عشق و علاقه و به تنهایی موسسه مدرسه القرآن را به این نقطه رسانده است.

به گزارش شهرضانیوز، محسن گلابی بعدازظهر امروز در شورای فرهنگی اجتماعی شهرضا، با بیان این که در زمینه آسیب‌های اجتماعی خود مردم باید درگیر بشوند، خاطرنشان کرد: در برخی معضلات نمی‌توان به‌تنهایی کارکرد، بلکه باید اجتماع در برطرف کردن آن وارد صحنه شود.

وی ادامه داد: یکی از نمونه‌های ورود خود مردم به اقدامات فرهنگ، آقای گلزاری و موسسه مدرسه القرآن است؛ این فرد با عشق و علاقه و به تنهایی موسسه مدرسه القرآن را به این نقطه رسانده است و با یک رنج سنی فعالیت می‌کند که سرشار از انرژی و شور هستند؛ ایشان در این راه عمر و مال خود را گذاشته است و ما به امثال این‌ها نیاز داریم.

گلابی با اشاره به لزوم آسیب‌شناسی در زمینه ایجاد اتاق فکر شهرستانی در زمینه معضلات شهرستان، گفت: تنها ایجاد اتاق فکر برطرف‌کننده مسائل نیست، بلکه ما به پلن سازی و تقسیم‌کار در این زمینه نیز نیازمند هستیم.

وی با اشاره به لزوم آسیب‌شناسی اقدامات انجام‌شده، گفت: اگر اقداماتی انجام‌شده و دیده نشده، شاید تبلیغات ما مؤثر نبوده است و اگر در این زمینه اثری دیده نمی‌شود، یا شدت آسیب مقابل ما زیاد است و یا آموزش‌های ما مؤثر واقع نشده است.

فرماندار شهرضا با بیان این که بخشی از مشکلات مواد مخدر، از دسترس ما خارج است، تصریح کرد: قسمت اعظمی از مواد مخدر سیاه خارج از کشور ما تولید می‌شود و مرزهای شرقی و یا دریا و غیره وارد می‌شود؛ اما پس از گذشته بالغ بر ۱۰۰۰ کیلومتر ما در ایستگاه شهید امامی شهرضا جلوی آن را می‌گیریم.

وی با اشاره به مخالفت‌ها برای ایجاد دفتر طلاق در شهرضا، تصریح کرد: ما بالغ بر ۲۰ ماه است که در برای ایجاد یک دفتر طلاق در شهرضا برای توانایی بررسی میزان طلاق شهرستان و یا جلوگیری از موارد کوچک تلاش کرده‌ایم اما هنوز عده‌ای می‌گویند، چون این عمل: در بحث مفاسد اجتماعی، یک رابطه عرضه و تقاضا وجود دارد؛ تا زمانی که تقاضای این مسائل در بین برخی از جوانان وجود دارد، عرضه آن نیز وجود خواهد داشت.

گلابی با انتقاد از دیدگاهی که همه مفاسد اقتصادی را به مشکلات اقتصادی مربوط می‌داند، تصریح کرد: قسمتی از آمار بیکاری شهرستان ما به نیروهای واردشده به شهرستان و غیر ساکن است که از آمار بیکاری کشوری نیز کم‌تر است؛ کاهش آمار خودکشی و طلاق باوجود همین آمارها اتفاق افتاده است.

فرماندار شهرضا با اشاره به اقدامات انجام‌شده در زمینه سفال، خاطرنشان کرد: در این زمینه ما مرکز فنی و حرفه‌ای خود را مجهز کردیم تا به‌صورت رایگان طراحی سفال را آموزش دهند و تمامی محصولات تولیدی را نیز خریداری می‌کنیم، اما تنها ۱۵ نفر خانم در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان این که اتاق فکر نباید به عضویت اعضا محدود شود، عنوان کرد: این اتاق فکر باید دارای کارشناس روان‌شناس، مسائل اقتصادی و اوقات فراغت باشد و در سطح شهرستان نیز ذی‌نفوذ باشد تا بتوان به‌عنوان اولین قدم یک‌یک دفتر طلاق در شهرستان ایجاد کند.

وی افزود: ما مناسبت‌های متفاوت اجتماعی در پیش داریم که نسبت به پیشنهاد‌ها لازم در این زمینه استقبال می‌کنیم.

 

همچنین بخوانید:

یک دیدگاه برای “موسسه مدرسه القرآن و آقای گلزاری نمونه حضور مردم در مسائل فرهنگی هستند / اتاق فکر شهرضا نباید به عضویت اعضا محدود شود”

  1. مهمان گفت:

    ………… آمار بسیار بالآی طلاق در شهرضا به نسبت استان و کشورخود گوىاى موضوع است،…………………………..

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.