شهرضا نیوز

فعالیت های فرهنگی باید به سمت مدارس سوق داده شود

کدخبر: 112606
۱۳۹۵/۱۱/۲۷ در ساعت ۱۶:۵۵

به گزارش شهرضانیوز، حجت الاسلام محمد حسن رهایی بعد از ظهر امروز در شورای فرهنگی اجتماعی شهرضا با اشاره به نقش مهم آموزش و پرورش در فرهنگ جامعه، اظهار کرد: این مثل معروف بین همه ما وجود دارد که انسان از معلم یا استاد خود بیش تر از پدر و مادر خود تاثیر می پذیرد.

وی خاطرنشان کرد: تصور ما از آموزش و پرورش مانند تونلی است که کودک در این تونل وارد می شود و پس از گذشته ۱۲ سال از آن خارج می شود.

رئیس اداره تبلیغات شهرضا با بیان این که ما هرگونه فعالیتی داریم باید به سمت مدارس سوق دهیم، گفـت: فعالیت های فرهنگی ما باید به سمتی حرکت کند که به عنوان آمپول های تقویتی به تونل به حساب آید.

وی بحث آموزش در نظام آموزش و پرورش را بحث اصلی دانست و تاکید کرد: انجام فعالیت های فرهنگی نباید تمام وقت دانش آموزان را به خود اختصاص دهد، بلکه باید بسیاری از کارها به صورت نامحسوس در مدارس به انجام برسد.

رهایی افزود: آموزش و پرورش را می توان در سیستم فرهنگی به دو قسمت تقسیم کرد که شامل معلمان و آموزگاران به عنوان یک قشر تاثیرگذار در جامعه و دانش آموزان به عنوان یکی از مهم ترین جوامع هدف می شود.

وی در انتها خاطرنشان کرد: باید از سیستم آموزش و پرورش شهرضا با دلیل همراهی و هماهنگی با اداره تبیلغات و حوزه های علمیه و حمایت از اجرای برنامه های دینی در جامعه تشکر کرد.

انتهای پیام/