سرویس: سیاسی ۱۹:۱۳ - شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

امام جمعه شهرضا:

هیئات مذهبی ما باید اهل سیاست باشند/ سیاست به معنای سیاست زدگی و تهمت و افترا نیست

امام جمعه شهرضا گفت: هیئات مذهبی ما نیز باید اهل سیاست باشند، اما به گفته امام خمینی (ره) سیاست به معنای سیاست زدگی و دروغ و افترا و تهمت نیست.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی عصر امروز در همایش هیئات مذهبی شهرضا با اشاره به فرارسیدن ایام شهادت حضرت زهرا(س) عنوان کرد: طبق حدیث افلاک اساس عالم وجود بر محور حضرت صدیقه طاهره(س) قرار دارد بنابراین ما هرچه داریم از مکتب جهان‌شمول ولایت و عصمت حضرت زهرا(س) و سایر اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) است.

وی نسل حضرت زهرا (س) و امیرالمؤمنین (ع) را بادوام‌ترین نسل‌ها بر روی زمین دانست و تصریح کرد: ابن شهرآشوب در مورد ازدواج حضرت زهرا (س) و امیرالمؤمنین می‌گوید که پیامبر (ص) در حق ایشان و نسل بعد از ایشان دعا کردند و لذا امروز شاهد گسترش نسل سادات بر روی کره زمین هستیم؛ هیچ نسلی به ماندگاری نسل ایشان وجود ندارد کما این‌که امام زمان (عج) نیز نهمین فرزند از اولاد امام حسین (ع) و از فرزندان حضرت زهرا (س) هستند.

امام جمعه شهرضا بیان کرد: ایام فاطمیه از روز ۲۳ بهمن آغاز می‌شود و سه روز ادامه خواهد داشت اما بهتر است برای آنکه حرمت این ایام شود، دو روز قبل و دو روز بعدازآن نیز حالت عزا حفظ شود؛ از حدود چند سال اخیر هیئات مذهبی شهرضا در فاطمیه دوم اجتماع باشکوهی را برگزار می‌کنند که این کار باعث شادی امام عصر(عج) می‌شود.

یعقوبی با اشاره به تلاش هیئات مذهبی شهرضا در برپایی اجتماعات مذهبی در فاطمیه دوم، عنوان کرد: از چند سال گذشته هیئات مذهبی اجتماع خوبی برگزار می‌کنند؛ این اجتماعات دل امام زمان (عج) را شاد می‌کند.

امام جمعه شهرضا در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ایام‌الله دهه فجر، خاطرنشان شد: حرکت بزرگ مردم ایران تنها با رهبری امام خمینی (ره) بود که به نتیجه رسید و این هنر الهی امام راحل بود که توانست همه مردم را زیر پرچم توحید و برای استقلال کشور به وحدت کلمه برساند.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی یک امانت الهی است، خانواده‌های شهدا فرزندان خود را تقویم انقلاب و اسلام کردند و عده زیادی هم رنج و زحمت کشیدند تا درنهایت انقلاب پیروز شد و همچون امانتی الهی در اختیار ما قرار گرفت؛ به برکت انقلاب اسلامی امروز کشور ایران به قدرتمندترین کشور اسلامی تبدیل‌شده، پس باید قدردان این نعمت الهی باشیم.

امام جمعه شهرضا در ادامه با اشاره به صحبت‌های اخیر رئیس جمهور آمریکا علیه ایران، گفت: ترامپ با این صحبت‌ها نشان داد که در سیاست وارد نیست اما همین شخص در صحبت‌های خود اذعان کرد که حکومت ایران به دلیل حمایت‌های مردمی پابرجا مانده است و این همان رمز ماندگاری انقلاب است.

وی خاطرنشان کرد: ائمه اطهار (ع) اهل سیاست بودند و به همین خاطر نیز مورد آزار دشمنان قرار می‌گرفتند، هیئات مذهبی ما نیز باید اهل سیاست باشند، اما به گفته امام خمینی (ره) سیاست به معنای سیاست زدگی و دروغ و افترا و تهمت نیست.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.