سرویس: ویژه های خبری ۱۶:۰۵ - جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

اتمام حجت نماینده ولی فقیه در شهرضا با مسئولان؛

تا زمانی مسئولین را حمایت می‌کنم که در چارچوب شرع قدم بردارند / اگر مردم خرده می‌گیرند حق‌دارند

امام جمعه شهرضا با بیان این که بنده همیشه از همه مسئولین شهر حمایت کرده‌ام و در حکم مسئولیتم نیز حمایت از مسئولین شهر آمده است، تأکید کرد: اما بنده تا زمانی مسئولین را حمایت می‌کنم که در چارچوب شرع قدم بردارند.

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام سیف‌الله یعقوبی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا، با اشاره به لزوم توجه به عبادات و دستورات الهی به ویژه نماز، اظهار کرد: پیامبر اکرم (ص) دخترشان حضرت فاطمه و نمازش را این‌گونه توصیف می‌کردند که عبادت فاطمه (س) همانند ستاره‌ها که برای زمین مایه نور هستند، نوری از زمین برای آسمان‌ها است.

وی با تشکر از تمام اقشار مردم که در راهپیمایی امروز شرکت کردند، گفت: امروز روز ماندگار انقلاب اسلامی است؛ همین حضور امروز مردم در راهپیمایی در ۳۸ پیش موجب پیروزی انقلاب اسلامی و سقوط نظام طاغوتی شد.

یعقوبی با بیان این که رهبری قاطعانه امام خمینی (ره)، ایمان و وحدت کلمه و مردم سه رکن پیروزی انقلاب بوده‌اند، خاطرنشان کرد: این هنر امام خمینی (ره) که همه مردم را یک‌صدا در یک‌جهت و در مسیر توحید متحد کنند و موجب وحدت کلمه همه شود.

وی با بیان این که بناتر گفته امام (ره) هرکس که خداوند را دارد، همه‌چیز را دارد، تصریح کرد: امام خمینی (ره)، خطبا به مردم می‌فرمود شما مستضعف نیستید، مستضعف واقعی کسانی هستند که زیر استعمار و استثمار استکبار جهانی هستند؛ هر یک از شما خود یک ملت هستید؛ همان‌گونه که شهید بهشتی یک ملت بود.

وی با بیان این که دنیا به وجود رهبری، مقام معظم رهبری در کشور ما غبطه می‌خورد، اظهار کرد: رهبری با رازونیاز خود، رهنمودهای خود، صحبت‌های خود، با رهبریش و با کمک نیروهای مسلح مقتدر که به سلاح‌های روز و مدرن ساخت داخل که تا ۳۰ سال پیش حتی توان ساخت سیم‌خاردار آن را هم نداشتیم مجهز شده‌اند؛ کشور را اداره می‌کند.

یعقوبی با اشاره به لزوم توجه بیشتر به مسائل شهرستان، گفت: مواد مخدر، شرب خمر، زنا و گناه از آسیب‌های اجتماعی است؛ اگر به دنیا پیشبرد انقلاب هستیم، باید جلوی این آسیب‌ها را گرفت.

وی ادامه داد: آموزش‌وپرورش ما تلاش می‌کند که نماز جماعت را در مدارس برگزار کرد اما باید آسیب‌شناسی شود که چند درصد دانش آموزان ما در نماز جماعت شرکت می‌کنند.

امام جمعه شهرضا با بیان این که حضور همه ما در اینجا به معنای حفظ نظام و قانون اساسی و ارکان نظام است، تصریح کرد: وقتی به دنبال حفظ نظام هستیم، همه ارکان را باید حفظ کرد؛ امروز نیاز است که نماینده شهر را کمک کرده و مسائل موردنیاز شهر را مطالبه کنیم.

وی با اشاره به لزوم یاری زیرمجموعه‌های قوه اجرایی در شهرستان، خاطرنشان کرد: مردم ما دغدغه دین‌دارند؛ آن‌ها از ظلم و ستم نظام شاهنشاهی به ستوه آمده بودند، بنابراین در این راه قیام کردند و بسیاری از آن‌ها تا شهادت نیز پیش رفتند؛ این دغدغه دینی مردم را همه مسئولین باید مدنظر داشته باشند.

وی افزود: اگر مردم جایی انتقاد می‌کنند و خرده می‌گیرند حق‌دارند؛ شهرضا شهر شهدا و سرداران شهیدی مانند همت است و بالغ‌بر ۷ حوزه علمیه در آن فعال است؛ اگر جایی مشکلی ببینند، به هیجان درمی‌آیند؛ هیجانی که نام آن را باید هیجان دینی مقدس گذاشت.

یعقوبی اذعان کرد: مردم این مطالبه را دارند که اگر قرار است جشن یا مراسمی برای انقلاب برپا می‌شود و این جشن نیز همراه با شادی باشد؛ این شادی‌ها در چارچوب شرع باشد.

وی با بیان این که بنده همیشه از همه مسئولین شهر حمایت کرده‌ام و در حکم مسئولیتم نیز حمایت از مسئولین شهر آمده است، تأکید کرد: اما بنده تا زمانی مسئولین را حمایت می‌کنم که در چارچوب شرع قدم بردارند.

امام جمعه شهرضا با بیان این که ملاک شرع مشخص شده است؛ گفت: کمیته فرهنگی روز گذشته تشکیل شد تا مسائل فرهنگ شهر به دقت رصد شود و برنامه‌های فرهنگی در چارچوب شرع مقدس و دغدغه مردم و شهدا اجرا شود.

انتهای پیام/

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.