سرویس: اخبار شهرضا ۱۵:۰۵ - جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵

امام جمعه موقت شهرضا

باید جلوی ترویج مسائل غیر شرعی در ادارات گرفته شود / نتیجه این رفتارها همان نتیجه رشد بی‌بندوباری در جامعه مدینه پیش از شهادت امام حسین است

امام جمعه موقت شهرضا گفت: در محیط اداری ما برخی اقدامات انجام‌شده که خلاف شرع است؛ دختران جوان را مقابل مردان نامحرم بیاورند تا مراسم اجرا کنند؛ این‌ها خلاف شرع است.

به گزارش شهرضانیوز؛ حجت‌الاسلام سید یحیی رهایی، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرضا، با بیان این که ۲۲ بهمن‌ماه یکی از یوم‌الله‌های مهم در کشور ما به شمار می‌رود، اظهار کرد: این روز یادآور خاطرات تلخ و شیرین مردم و مجاهدت‌ها و تلاش‌ها برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی ایران است.

وی تأکید کرد: در آن زمان شاه به قدرت‌های تسلیحاتی خودش، به حمایت‌های آمریکا، انگلیس و اسرائیل از خودش و به سیستم اطلاعاتی ساواک افتخار می‌کرد؛ بنابراین وقتی حتی دولتمردان خارجی هم به او پشت کرده بودند؛ دیگر توان و تحملی برایش باقی نماند؛ چراکه هیچ پایگاهی در داخل کشور هم نداشت.

وی عامل اصلی پیروزی انقلاب را وحدت کلمه دانست و عنوان کرد: آنچه که می‌تواند نظام و انقلاب را به نتیجه برساند همین وحدت کلمه است؛ به این شرط که هم مردم با یکدیگر وحدت داشته باشند و هم مسئولین وحدت خود را باهم حفظ کنند.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد شهرضا افزود: متأسفانه برخی از افرادی که تریبون در دست دارند؛ در سخن از وحدت دم می‌زنند، اما با اعمال خود بر تفرقه در جامعه دامن می‌زنند.

رهایی با بیان این که مدیران جامعه باید قدر این مردم را بدانند، خاطرنشان کرد: در این ایام یکی از کارهای لازم بررسی کارنامه نظام است؛ باید دید که مسئولان در کارها و مسئولیت‌های محول به خود تا چه اندازه موفق بوده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد شهرضا یکی از مسائل لازم برای بررسی را حفظ استقلال کشور دانست و تأکید کرد: اگرچه پیش از انقلاب کشور در غرق و انحصار نیروهای آمریکایی بود، اما پس از انقلاب هرروز بر استقلال کشور افزوده شده است و ما بیش‌ازپیش بر روی پای خود ایستاده‌ایم.

وی با بیان این که همین مذاکرات برجام نیز در راستای تأکید ما بر حفظ استقلال علمی خود دانست و گفت: ما در زمینه‌های علمی پیشرفت مناسبی داشتیم که نمونه آن همین علوم هسته‌ای بود که اگر دشمنان می‌گذاشتند در این زمینه پیشرفت کنیم؛ امروز بسیاری از مشکلات از رادیو داروها تا کشاورزی حل می‌شد.

رهایی یکی از دیگر عرصه‌های مهم برای بررسی عملکرد کشور را مسائل فرهنگی دانست و گفت: علی‌رغم این که ما با استفاده از مسائل فرهنگی و آموزه‌های قرآن و نهج‌البلاغه به نتیجه رسید؛ اما در این زمینه پسرفت داشتیم.

وی با اشاره به دلایل این پسرفت؛ اظهار کرد: یکی از دلایل این پسرفت، ضعف مدیران ما در مسائل فرهنگی و عدم وجود عدالت در تخصیص بیت‌المال در زمینه‌های فرهنگی است.

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد شهرضا افزود: مدیران ما اگرچه در همین نظام رشد کرده‌اند و سطوح مدیریتی را طی کرده‌اند اما بسیاری از آن‌ها گذشته خود را فراموش کردند؛ بیکاری چندمیلیونی جوانان ما و مشکلات معیشتی مردم را فراموش کردند و برخی به برداشت حقوق نجومی و حتی اختلاس نیز دست‌زده‌اند.

وی افزود: اگر مدیری خود را سرگرم عیش و نوش‌های دنیوی و سفره‌های رنگین کرد؛ کم‌کم جامعه و مردم و مشکلات آن‌ها را فراموش می‌کند

نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه آزاد شهرضا با انتقاد از وجود برخی مسائل فرهنگی و هنری موجود در جامعه، بیان کرد: در محیط اداری ما برخی اقدامات انجام‌شده که خلاف شرع است؛ دختران جوان را مقابل مردان نامحرم بیاورند تا مراسم اجرا کنند؛ این‌ها خلاف شرع است و نتیجه آن همان نتیجه رشد بی‌بندوباری در جامعه مدینه پس از پیامبر (ص) که امام حسین (ع) را به گودال قتلگاه بردند

وی افزود: باید جلوی ترویج این مسائل غیر شرعی در ادارات گرفته شود.

 

 

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.