سرویس: اخبار شهرضا ۱۰:۰۱ - شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

مسئول بسیج دانشجویی شهرضا:

انقلابی بودن فقط شرکت در مراسم ها نیست

جانقربان با تاکید بر اینکه دانشجوی انقلابی این نیست که صرفاً در یک مراسم شرکت کند، افزود: نظر مقام معظم رهبری این است که دانشجوی انقلابی معتقد به جمهوری اسلامی و دستاوردهای بزرگ آن باشد.

 محمدرضا جانقربان مسئول بسیج دانشجویی شهرستان شهرضا در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز، درباره این مسئله که چگونه یک فرد در ایران می تواند در حوزه ها و عرصه های مختلف «انقلابی» عمل کند، خاطرنشان کرد: مثلاً یک دانشجوی انقلابی معتقد است تجربه بزرگ ملت ایران تجربه بسیار کلیدی است و تعهدش به نهضت بیداری اسلامی تعهد بسیار وسیعی است و می‌داند چگونه درس بخواند.

محمدرضا جانقربان با بیان اینکه یک درس خواندن انقلابی داریم و یک درس خواندن بخور و نمیر و زورکی، تصریح کرد: درس خواندن انقلابی این است که فرد می‌خواهد در این پروسه اجتماعی در نظام اسلامی با همه وجود مشارکت کند و تصمیم بگیرد که کجا کار کند حال ممکن است در قسمت فرهنگی، حقوقی، فنی و یا در قسمت‌های دیگرمشغول شود، این فرد از کار کردن خسته نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دانشجوی انقلابی این نیست که صرفاً در یک مراسم شرکت کند، افزود: نظر مقام معظم رهبری این است که دانشجوی انقلابی معتقد به جمهوری اسلامی و دستاوردهای بزرگ آن باشد، نه آنکه تفکر سکولار داشته باشد و بگوید کشوری مثل ژاپن مگر اسلام دارد، این به پیروی از مکتب اهل‌بیت نیست، دانشجوی انقلابی می‌تواند افق‌های علم و صنعت را بشکافد و خسته نشود و تمام وجودش را در این راه وقف کند.

وی ادامه داد: در عالم رسانه نیز همینگونه است؛ اگر فرد انقلابی بخواهد خبری بدهد همواره این سوال را از خودش می‌پرسد که چگونه می‌توانم حقایق را به مردم برسانم که موثر باشد، نه اینکه شخصی بگوید من می‌خواهم یک رپرتاژ بدهم که پول خوبی نصیبم شود.

به گفته وی، ممکن است او ژورنالیست حرفه‌ای هم باشد ولی اجاره‌ای و مزدور است. مانند بعضی از این روزنامه های اجاره ای که امروز به یک نفر اجاره اش می دهند و فردا به فرد دیگر.

این دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب خطاب به روحانیون درباره لزوم انقلابی بودن و انقلابی ماندن، تصریح کرد: یک عالم دینی انقلابی دغدغه‌اش این است که چگونه باید از این دستاوردها دفاع کند و برای مردم، اسلامی که «مندرس» نیست را تبیین کند و خسته نشود و دنبال این نباشد که در جلساتش ۵۰ هزار نفر شرکت کنند و یا دو نفر شرکت کنند؛ چون هدفش چیز دیگری است.

جانقربان افزود: انقلابی بودن در همه شئون می‌تواند وارد شده و نحوه رفتار را عوض کند و به همین دلیل است که کشورما با انقلابی بودن سرپا مانده و همین روحیه غرب را ناراحت کرده است.

جانقربان با اشاره به اظهارات یکی از مقامات آمریکایی در کنگره مبنی بر اینکه “ایرانی‌ها هنوز جهات انقلابی بودن را دارند” اشاره کرد و گفت: انقلابی بودن زمان ندارد، کهنه نمی‌شود و مربوط به یک دوره بین خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ نیست، بلکه نسل به نسل نو می‌شود و ممکن است افرادی در این میان انقلابی باشند و بعد از مدتی از آن بیفتند.

وی تاکید کرد: اینگونه هم نیست که فردی انقلابی باشد و به زن و بچه‌اش نرسد، لباس تمیز نپوشد و فقط دعای کمیل برود. فرد انقلابی مصمم به اجرای کارهای بزرگ است.

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.