سرویس: اخبار شهرضا ۱۷:۳۱ - سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس:

توجه به ورزش سبب ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یک راهکار اساسی برای ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی توجه به ورزش است.

به گزارش شهرضانیوز، سمیه محمودی در جلسه مشترک رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان شهرضا، اظهارداشت: موفقیت‌های ورزشکاران این شهرستان در سطوح مختلف استانی، کشوری و آسیایی با وجود امکانات مالی محدود حاکی از ظرفیت بالای این شهرستان در حوزه ورزش است.

وی با تأکید بر اینکه یک راهکار اساسی برای ایجاد نشاط اجتماعی و کاهش آسیب‌های اجتماعی توجه به ورزش است، افزود: تلاش ما بر این بوده که رایزنی‌هایی با مسئولان کشور داشته باشیم و بستر توسعه ورزش را تا حدودی فراهم سازیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاکنون مبلغی از دستگاه‌های اجرایی برای کمک به ورزش شهرستان جذب کرده‌ایم، گفت: فراهم سازی این امکان که یک گروه از رؤسای هیئت‌های ورزشی به نمایندگی از ورزش شهرستان در فراکسیون ورزش حضور یابند نیز جزء برنامه‌ها است.

وی با اشاره به ورزش بانوان، بیان کرد: ما درصدد هستیم ورزش بانوان را پررنگ کنیم، ما نباید اجازه دهیم حوزه ورزش رنگ سیاسی به خود بگیرد.

یکی از مشکلات اساسی شهرستان شهرضا پایین بودن سرانه ورزشی است

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در ادامه جلسه با ارائه عملکرد ۱۰ ماه نخست سال این اداره، گفت:  یکی از مشکلات اساسی این شهرستان پایین بودن سرانه ورزشی است، اگر اداره اوقاف شهرستان شهرضا در زمینه در اختیار قرار دادن زمین‌های اوقافی برای هیئت ها با ما همکاری کند بخش بزرگی از مشکل مزبور حل می‌شود.

علی نقی انصاری گفت: نداشتن خوابگاه ورزشی و عدم امکانات شهرستان مانند هتل از جمله موانعی است که سبب می‌شود شهرضا نتواند میزبانی مسابقات کشوری و آسیایی را داشته باشد.

 وی با اشاره به اینکه اعتبارات منوط شده به حسابرسی هیئت‌ها که این موضوع هزینه بر است، افزود: مشکل عمده دیگر موازی کاری ادارات است، اداره ورزش و جوانان شهرضا از تعامل با سایر ارگان‌ها در زمینه فعالیت‌های ورزشی در چارچوب قانون حمایت می‌کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرضا با اشاره به اینکه برخی از ادارات بدون اینکه دغدغه‌ای داشته باشند با شکستن نرخ‌ها  باشگاه‌ها را با ورشکستگی مواجه می‌سازند، گفت: یک باشگاه ورزشی با هزینه‌های بسیای از جمله مالیات روبه‌رو است.

وی با بیان اینکه توانسته‌ایم بودجه ورزش شهرستان را به ۵۰۰ میلیون تومان یعنی۵ برابر میزبان گذشته برسانیم، اظهارداشت: خصوصی‌سازی حوزه ورزش و صنعتی شدن این حوزه از رویدادهای مهمی است که بایستی به آن توجه ویژه شود و لازم است در این زمینه اقدامات شایسته‌ای انجام شود.

انصاری با اشاره به حمایت‌های نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در کمسیون تلفیق، گفت: در این مدت کوتاه مشکلات ورزش را بارها و بارها با نماینده مطرح ساخته که بازخورد خوبی در زمینه کمک‌های فکری و مالی و ارائه راهکار، به دنبال داشته است. 

به گزارش شهرضانیوز، نداشتن مکان و تجهیزات لازم و مناسب و در خور ورزش شهرستان شهرضا از مهمترین مشکلاتی بود که رؤسای هیئت‌های ورزشی شهرستان در این جلسه مطرح کردند.

 

همچنین بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.