سرویس: اخبار شهرضا ۱۶:۲۱ - سه شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵

شهرضانیوز گزارش می‌دهد

معرفی تاریخ و فرهنگ شهرضا به مسافران نوروزی با استفاده از ظرفیت صنایع دستی

در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان شهرضا تأکید شد که برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان شهرضا اقدامی در راستای معرفی مناسب این شهرستان به مسافران است.

به گزارش شهرضانیوز، معاون اداره آموزش و پرورش شهرضا در جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان با اشاره به آمادگی این اداره در اسکان مسافران نوروزی، اظهارداشت: آموزش‌وپرورش شهرضا همانند سال گذشته با ۵۰ واحد آموزشی و ۵۰۰ کلاس آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است.

مرتضی سلطانی افزود: امسال کلیه مدارس شهرستان شهرضا مجهز به حمام شد، تعدادی از مدارس نیز مجهز به فرش، یخچال و تلویزیون هستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم مسافران خاطره خوبی از شهرستان شهرضا داشته باشند، گفت: سال گذشته با مشکل نقشه شهرضا و مکان یابی مدارس روبه‌رو بودیم که امیدواریم امسال این مشکل با چاپ نقشه رنگی برطرف شود.

معاون اداره آموزش و پرورش شهرضا بیان کرد: سال گذشته اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدام به چاپ پوستر مکان‌های دیدنی شهرستان کرده بود که در محل ستاد اسکان نصب شده بود که امیدواریم امسال نیز این حرکت ادامه داشته باشد.

برپایی نمایشگاهی از صنایع دستی شهرستان در ایام نوروز

رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان شهرضا در ادامه جلسه، گفت: امسال بروشورهایی مختص خود شهرستان شهرضا چاپ می‌شود و اگر اسپانسری اعلام آمادگی کند می‌تواند آن را با تبلیغ کالای خود چاپ کند.

محمدحسن شبانی با اشاره به برپایی نمایشگاهی از صنایع دستی شهرستان در ایام نوروز در محل ستاد اسکان مسافران نوروزی، گفت: هر سال خانه‌های مسافر را به صورت غیررسمی در شهرضا داریم که اطلاع‌رسانی می‌کنیم تا مردم برای مجوز به میراث فرهنگی مراجعه کنند.

وی با اشاره به بازدید از اماکن اقامتی و رستوران‌های بین راهی، افزود: بعضی از رستوران‌های بین راهی استانداردهای لازم را ندارد و باید به آنها اخطار داد.

 رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان شهرضا تصریح کرد: کسانی که می‌خواهند کمپ نوروزی در شهرضا ایجاد کنند باید به این اداره مراجعه و ثبت‌نام کنند تا بتوانیم آنها را ساماندهی کنیم.

رئیس انجمن صنفی حمل‌ونقل مسافر شهرضا در ادامه جلسه، گفت: ۱۳ شرکت مسافربری در شهرستان‌های شهرضا و دهاقان و سمیرم به عنوان زیرمجموعهاین انجمن فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۴ شرکت مسافربری برون استانی و ۳ شرکت به صورت درون استانی در شهرضا خدمات مربوط به جابجایی مسافر را انجام می‌دهند.

حسین نیک‌اقبال با بیان اینکه شرکت‌های مسافربری برون استانی از یک اسفندماه به صورت اینترنتی و حضوری اقدام به فروش بلیط می‌کنند، افزود: شرکت‌های درون استانی در ایام نوروز شیفت دارند.

آغاز مانور نظارتی نوروز از ۱۵ اسفند در شهرضا

معاون اداره صنعت، معدن و تجارت شهرضا در ادامه جلسه، بیان کرد: کمیته نظارت و تنظیم بازار بر عهده اداره صنعت، معدن و تجارت شهرضا است و در ایام نوروز ۱۰ اتحادیه تا ۱۵ فروردین کشیک نوروزی دارند.

مرتضی جاوری با بیان اینکه ۱۰ نفر بازرس به صورت کشیک بر واحدهای صنفی نظارت دارند، گفت: مانور نظارتی نوروز از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین بر واحدهای صنفی و بین راهی نظارت می‌کنند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرضا در ادامه جلسه با اشاره به اینکه طرح نوروزی با محوریت امداد و سلامت از ۲۵ اسفند تا ۱۶ فروردین ۹۶ ادامه دارد، افزود: تجهیزات و دارو برای امداد رسانی به ۵ هزار مصدوم خریداری شده است.

ایجاد دو ایستگاه سلامت در ایام نوروز در محورهای منتهی به شهرضا

حبیب‌الله صادقی با اشاره به ایجاد دو ایستگاه سلامت در ایام نوروز در محورهای منتهی به شهرضا، گفت: ۱۱ دستگاه آمبولانس شهرستان در شیفت ایام نوروز آماده ارائه خدمات به حوادث احتمالی هستند.

وی بیان کرد: با پیگیری مسئولان شهرستان پایگاه اورژانس هونجان یا اسفرجان تا اسفندماه راه‌اندازی می‌شود و زمان رسین عوامل اورژانس بر سر حادثه کاهش پیدا می‌کند.

رئیس اورژانس ۱۱۵ شهرضا اظهارداشت: در این ایام از ساعت ۸تا۱۲ و ۱۶الی۲۰ آمبولانس در میادین اصلی شهر و حاشیه جاده‌ها مستقر می‌شوند.

فرمانده پلیس راه اصفهان-شیراز در ادامه جلسه گفت: محور شهرضا به اصفهان یکی از محورهای پر تصادف بوده که در طول دو سال گذشته با اقداماتی که انجام شد شاهد کاهش تصادفات در این محور بوده‌ایم.

سرهنگ عبدالرضا میرزایی با تأکید بر اینکه شرکت‌های بیمه باید در تصادفات خسارتی حضور پیدا کنند، گفت: محدوده پارک آبشار تا امامزاده علی اکبر در محور شهرضا به اصفهان حادثه‌خیز است و باید اصلاح شود.

وی با اشاره به ایجاد ایستگاه سلامت در محور شهرضا به اصفهان، بیان کرد: در محور سمیرم به شهرضا واژگونی بسیار است و هر روز شاهد آن هستیم.

تردد بیش از ۵۰ هزار خودور در ساعات اوج تردد در محورهای شهرضا

فرماندار شهرضا در ادامه جلسه، اظهارداشت: قرار گزفتن شهرستان شهرضا بر سر راه ۵ استان و شاهراه طلایی شمال به جنوب کشور سبب شده که خدمات کشوری ارائه دهیم.

محسن گلابی با تأکید بر ایمن‌سازی راه‌ها و بالا بردن کیفیت و خدمات بیمارستان‌ها در ایام نوروز، گفت: در ساعات اوج تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان تا ۵۰ هزار تردد انجام می‌شود که اتخاذ تدابیر امنیتی و بهداشتی در حوزه استحفاظی شهرستان بسیار مهم است و این امر آمادگی مدیریت بحران را دوچندان می‌کند.

وی با بیان اینکه باید در ایام نوروز بهترین خدمات را به مسافران ارائه دهیم، افزود: باید از فرصت نوروز بهترین استفاده را در شهرستان برد و حضور پررنگ هنرمندان در نمایشگاه فرصتی برای معرفی شهرستان است.

فرماندار شهرضا بیان کرد: رستوران‌ها و مجتمع‌های بین راهی و خدماتی با فرهنگ شهر در ارتباط هستند اگر نامناسب و غیربهداشتی باشند باید پلمب شوند.

وی با اشاره به تشکیل ۱۰ به عنوان زیر مجموعه ستاد خدمات سفر شهرستان در راستای تأمین نیازهای مسافران نوروزی، بیان کرد: کمیته‌های خدمات و امداد و نجات، خدمات انتظامی، هماهنگی امور شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، خدمات حمل و نقل، برنامه ریزی، بهداشت و سلامت و محیط زیست، اطلاع رسانی و فضای مجازی، نظارت بر تنظیم بازار و اسکان و رفاه، کمیته‌های ده‌گانه خدمات سفر شهرضا هستند.

گلابی با تأکید بر اینکه کمیته‌ها باید تشکیل شوند و ایرادها و مشکلات را برطرف کنند، تصریح کرد: ادارات خدمات‌رسان در راستای بروز حوادث تمهیدات لازم را باید داشته باشند.

وی با اشاره به محل ستاد اسکان مسافران نوروزی در کارخانه تاریخی نوین، گفت: در راستای معرفی شهرضا باید شهرداری تابلو علما و شهدای سردار را در شهرضا نصب کند.

 

همچنین بخوانید:

پاسخی بگذارید

توجه: از انتشار نظرات توهین آمیز معذوریم.